Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopom kikapcsol ahelyett,...

A laptopom kikapcsol ahelyett, hogy betöltené az Ubuntu telepítőjét. Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
Korábban ugyan ezen a laptopon (Asus X513 EAN) nem tapasztaltam hasonló problémát, most szerettem volna elindítani Ubunturól a gépet, eljutok a boot menübe, kiválasztom a pendriveot, és pár másodperc múlva ki is kapcsol a gép. Miért történik ez? Windowson nincs semmi baj, windows 10 fut rajta, a windows telepítő is, és a hirens boot is gond nélkül bebootol.

szept. 7. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Használj friss Linux Mint et.
szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké, de mégis miért történik ez?

Egy másik gépen (Acer) gond nélkül elindul a live rendszer. Hardveresen van gondja a gépnek?

szept. 7. 17:26
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ez egyértelműen hardverhiba, a Linux érzékenyebb erre, nekem is elkezdett zizegni a rossz vidikarival, míg a Windows egészen addig jó volt míg fel nem raktam a drivert.
szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert vagy a biosod frissítetlen vagy a linuxod.
szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

"Használj friss Linux Mint et"

Legértelmetlenebb válasz, mert a Mint is Ubuntu variáns, szóval azzal se menne sokra, ha maga a telepítő se indul el...


Próbáld ki, hogy az a pendrive bebootol-e más gépen. Ha be, akkor nem a pendrive a ludas.


Gondolom friss linux-ot szedtél le, tehát az nem okozhatná.

szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, bebootol más gépen.

Igazából ezen is bebootolt ugyan ez az iso fájl pár hónappal ezelőtt, csak időközben a pendrive formázva llett, mivel másra volt használva, de most a rufussal újra kiírtam, és most már nem bootol be. Nem értem, hogy miért. Mindvégig windows futott a gépen, és az hibátlanul működik. A Windows telepítő bebootol, a hirens boot cd is bebootol.

Amennyiben hardverhiba, akkor mi lehet a gond? Elképzelhető, hogy továbbromlik a gép annyira, hogy már a windows sem fog elfutni rajta?

Sajnos a gép nemigazán szerelhető. Az Asus szervizben tudnak valamit kezdeni vele? 2022-ben lett vásárolva a gép, és elvileg még garanciás.

szept. 7. 18:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam akkor volt ilyen amikor nem filemásolással hoztam létre a pendriveot, hanem egy 3.fél programjával. Kiírta a hibaüzenetet majd pár másodperc és kikapcsolt. A táp is.

Linux Mint DVD tartalmát felmásolva viszont tökéletesen bootol. Ubuntut nem próbáltam idén.

szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#3

Ha valamilyen hw hibás lenne akkor nem kikapcsolna hanem lefagyna vagy újraindulna..

szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Kiírás után visszaellenőrizted?
szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gentoojedi ***** válasza:

Kérdező. Hogy beljebb legyünk, ki kellene iratnod a kernel üzeneteket.


Tessék itt van egy segédlet:


[link]

szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!