Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szereted a frissítéseket vagy...

Szereted a frissítéseket vagy idegesítenek?

Figyelt kérdés
Jó, hogy naprakész a programod, játékod, rendszered, esetleg új funkciókat is kap, vagy zavaró, hogy lassan indul, mert frissít, ha kell, ha nem, plusz néha el is ront már meglévő dolgokat egy új frissítés?
aug. 9. 08:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A bugfixek és biztonsági frissítések alap dolgok, azok jöhetnek minden mennyiségben.


A funkcionális frissítések néha feleslegesek, amikor a frissítés elqr valamit az kifejezetten idegesítő.

aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Gigabites net, relatíve jó közép-felső kategóriás géppel nemigazán van ilyen jellegű problémám.

De valóban programja válogatja. A jobbik eset ha felkínálja, hogy: frissítem, kihagyom ezt a frissítést, vagy konkrétan kikapcsolom a frissítéseket.

aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Discordot böngészőből is lehet használni, ha nem kell a push-to-talk, ekkor nem kell semmit várni frissítésekre.


Linux frissítéseket adom, azok nagyon ritka esetben rosszak.


9

Igen egy nagy cégnél a programozók maguknak eldöntik, hogy ők majd direkt bugokat tesznek a rendszerbe, hogy legyen mit javítani, meg funkciókat, ami senkinek se kell. Még véletlen sem a managerek/felső vezetők mondják piackutatás/konkurencia alapján, hogy fejlesszék le, a tesztelő és QA csapat véletlen se ad bug ticketet és természetesen nem rúgnak ki, ha kiderül, hogy szándékosan rontod a szoftvert. Logikus.


A cégek profitmaximalizálnak, ebbe nem fér bele az, hogy direkt bugokat, nem kellő funkciókat rakjanak bele, az viszont igen, hogy félkészen eladják a szoftvert, mert az emberek megveszik. Még az preorder verziókat is.

aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13: Hajjaj, de mennyire hogy így van. És az a még szomorúbb, hogy ez mennyire elfogadott.
aug. 9. 15:16
 15/20 anonim ***** válasza:
A böngésző kb hetente frissül. Csak az kevésbé feltűnő..
aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15: Igen, nekem is feltűnt. Bár nem tudom, mit kell azon frissítgetni, biztos valami halaszthatatlan életbevágóan fontosat, ami nélkül Netezni sem lehet. :D
aug. 9. 16:48
 17/20 anonim ***** válasza:

16

Mondjuk ha ennyire nem értesz hozzá, akkor legalább ne lennél ennyire magabiztos a témában.

Mit frissítenek? Sérülékenységet, új technológia támogatását, bug fixet, kinézet modernizálást (igen, ezt sokan utálják, de ha ez nem lenne, akkor minden parancssoros lenne, a világ megy tovább), teljesítmény javításokat, stb. És vannak olyan frissítések, ami nem jó a végfelhasználónak, pl. amit a google chrome csinál a manifest v3-vel.

aug. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

17: "Sérülékenységet, új technológia támogatását, bug fixet" - Hát, ha rendesen megírták volna elsőre, nem lenne bug. Nem igaz?


Az új dolgokat megértem, de lássuk be, nem sok esetben van ez.


"És vannak olyan frissítések, ami nem jó a végfelhasználónak" - Ilyeneket miért csinálnak?

aug. 9. 17:02
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"17: "Sérülékenységet, új technológia támogatását, bug fixet" - Hát, ha rendesen megírták volna elsőre, nem lenne bug. Nem igaz?"

Ez a szépsége a szoftverfejlesztésnek. A legtöbb szoftver annyira bonyulult, hogy egy ember nem is tudja átlátni. Olyan nincs, hogy nincs bug. Ez egyszerűen nem létezik, még a legteszteltebb programokban is előfordulnak bugok. Talán formális teszteléssel lehetne sok bugot kizárni, de az meg nem lehet ekkora projektekre alkalmazni, mint egy böngésző, mert túl nagy a kódbázis


"Az új dolgokat megértem, de lássuk be, nem sok esetben van ez."

Akkor hogy jutottunk el idáig? Nézd meg, hogy a 80-as, 90-es években mi volt a helyzet és most. Már önmagában a felület is eléggé más, de belül ennél sokkal többet változtak a dolgok


""És vannak olyan frissítések, ami nem jó a végfelhasználónak" - Ilyeneket miért csinálnak?"

Ilyen pl. amit fentebb említettem, azért csinálja a google, hogy limitálja a reklámblokkolókat, hogy több pénzt tudjon csinálni. Profitmaximalizálás miatt.

aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem szeretni vagy útálni kell a frissítéseket. Nem erre valók.

Hanem telepíteni őket hogy ne törjenek fel. Ne lopják el az adataid, ne zsaroljanak meg. Tudom divatosabb esemény után sírni hogy "ellopták a fiókomat" stb, és bűnbakot keresni....

aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!