Szereted a frissítéseket vagy idegesítenek?
A bugfixek és biztonsági frissítések alap dolgok, azok jöhetnek minden mennyiségben.
A funkcionális frissítések néha feleslegesek, amikor a frissítés elqr valamit az kifejezetten idegesítő.
Gigabites net, relatíve jó közép-felső kategóriás géppel nemigazán van ilyen jellegű problémám.
De valóban programja válogatja. A jobbik eset ha felkínálja, hogy: frissítem, kihagyom ezt a frissítést, vagy konkrétan kikapcsolom a frissítéseket.
Discordot böngészőből is lehet használni, ha nem kell a push-to-talk, ekkor nem kell semmit várni frissítésekre.
Linux frissítéseket adom, azok nagyon ritka esetben rosszak.
9
Igen egy nagy cégnél a programozók maguknak eldöntik, hogy ők majd direkt bugokat tesznek a rendszerbe, hogy legyen mit javítani, meg funkciókat, ami senkinek se kell. Még véletlen sem a managerek/felső vezetők mondják piackutatás/konkurencia alapján, hogy fejlesszék le, a tesztelő és QA csapat véletlen se ad bug ticketet és természetesen nem rúgnak ki, ha kiderül, hogy szándékosan rontod a szoftvert. Logikus.
A cégek profitmaximalizálnak, ebbe nem fér bele az, hogy direkt bugokat, nem kellő funkciókat rakjanak bele, az viszont igen, hogy félkészen eladják a szoftvert, mert az emberek megveszik. Még az preorder verziókat is.
16
Mondjuk ha ennyire nem értesz hozzá, akkor legalább ne lennél ennyire magabiztos a témában.
Mit frissítenek? Sérülékenységet, új technológia támogatását, bug fixet, kinézet modernizálást (igen, ezt sokan utálják, de ha ez nem lenne, akkor minden parancssoros lenne, a világ megy tovább), teljesítmény javításokat, stb. És vannak olyan frissítések, ami nem jó a végfelhasználónak, pl. amit a google chrome csinál a manifest v3-vel.
17: "Sérülékenységet, új technológia támogatását, bug fixet" - Hát, ha rendesen megírták volna elsőre, nem lenne bug. Nem igaz?
Az új dolgokat megértem, de lássuk be, nem sok esetben van ez.
"És vannak olyan frissítések, ami nem jó a végfelhasználónak" - Ilyeneket miért csinálnak?
"17: "Sérülékenységet, új technológia támogatását, bug fixet" - Hát, ha rendesen megírták volna elsőre, nem lenne bug. Nem igaz?"
Ez a szépsége a szoftverfejlesztésnek. A legtöbb szoftver annyira bonyulult, hogy egy ember nem is tudja átlátni. Olyan nincs, hogy nincs bug. Ez egyszerűen nem létezik, még a legteszteltebb programokban is előfordulnak bugok. Talán formális teszteléssel lehetne sok bugot kizárni, de az meg nem lehet ekkora projektekre alkalmazni, mint egy böngésző, mert túl nagy a kódbázis
"Az új dolgokat megértem, de lássuk be, nem sok esetben van ez."
Akkor hogy jutottunk el idáig? Nézd meg, hogy a 80-as, 90-es években mi volt a helyzet és most. Már önmagában a felület is eléggé más, de belül ennél sokkal többet változtak a dolgok
""És vannak olyan frissítések, ami nem jó a végfelhasználónak" - Ilyeneket miért csinálnak?"
Ilyen pl. amit fentebb említettem, azért csinálja a google, hogy limitálja a reklámblokkolókat, hogy több pénzt tudjon csinálni. Profitmaximalizálás miatt.
Nem szeretni vagy útálni kell a frissítéseket. Nem erre valók.
Hanem telepíteni őket hogy ne törjenek fel. Ne lopják el az adataid, ne zsaroljanak meg. Tudom divatosabb esemény után sírni hogy "ellopták a fiókomat" stb, és bűnbakot keresni....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!