Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szereted a frissítéseket vagy...

Szereted a frissítéseket vagy idegesítenek?

Figyelt kérdés
Jó, hogy naprakész a programod, játékod, rendszered, esetleg új funkciókat is kap, vagy zavaró, hogy lassan indul, mert frissít, ha kell, ha nem, plusz néha el is ront már meglévő dolgokat egy új frissítés?
aug. 9. 08:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ezt nyilván programja válogatja. Csak hogy pár példát mondjak:


Utálatos: pl. Discord - utálatos hogy minden indításkor 12 frissítést tesz fel, részemről új funkciót nem nyújt.


Megtűrt: Steam - nyilván utálatos ha játszanék valamivel és előtte frissít sokáig, de ott már lehet új funkció, aminek örülök


Helyén való: átlagos programok - legyen szó PDF olvasóról, feliratszerkesztő, Notepad++, akármi. Ezeknél már az a helyzet, hogy

- nem frissít magától ezért nincs útban

- ha van frissítés, akkor az kb. minden esetben új funkció, ami hasznos tud lenne

- mindent chocolatey-val telepítek, ezért akkor frissül minden amikor én akarom

aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
"Offline" programot csak általában akkor frissítek ha gondom van vele vagy nem tud valamit de egy újabb verzió igen. Játéknál kibírom azt a pár percet.
aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
* Steam-nél játékok frissítéseire gondoltam, ami extra tartalmat ad, nem magára a Steam kliensre.
aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Engem csak a hüIye kérdések idegesítenek..
aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4: Meg a hülye válaszok is idegesíthetnének, főleg az unatkozó tinikéi. Látszik, hogy még nincs iskola... :D
aug. 9. 09:04
 6/20 anonim ***** válasza:
Van amikor hasznos, de a legtöbb esetben "megjavítják azt ami működik", azaz többet árt mint használ a frissítés. Sajnos sok ilyet tapasztaltam, teljesen jól működött a régi, de megváltoztatták mert miért ne, aztán 2 hónapig hetente adtak ki frissítést mire minden bugot kigyomláltak amit a fölösleges változtatás okozott.
aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 SIDLER22 ***** válasza:
61%

Ha bugfix van azt szívesen látom.

Funkciófrissítést nem kérek. Amit eddig akartam a gépemen csinálni azt már megoldottam, hogy meg tudjam. Ha lenne egy új funkció egy programba, arra vagy nincsen szükségem vagy ha van akkor már más programmal megoldottam.

Ezen kívül meg csak plusz hibákat hoz a programba egy új funkció.

aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KmsRys ***** válasza:

Linuxon kifejezetten szeretem, mert ott javarészt bugfixek és hasznos új funkciók lesznek a programokban.


Androidon és Windowson viszont utálom és idegesít, mert sokszor csak annyi az újítás, hogy megváltozik a programok jól megszokott júzer interfésze, illetve lassabb lesz, mégjobban bloated lesz, stb...

aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy sok programozó csak azért dolgozik, hogy ne rúgják ki, azaz így mutatja, hogy szükség van rá, ezért tök felesleges kódokat írogat, holott a program enélkül is jó lenne.

Ezek a munkák aztán olyan frissítéseket hoznak létre, aminek nem a program jobbá tétele, csak a gárda munkahelyének megtartása a célja. Szomorú azért.

aug. 9. 11:53
 10/20 KmsRys ***** válasza:

Ezért is szeretem a nyílt forráskódú szoftvereket. Ott nem az van, hogy folyamatosan dolgozz a fejlesztésen, ha nem kell, akkor is.

Valószínűleg ezért is van az, hogy csak akkor van frissítés, ha az valóban indokolt.

aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!