Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LibreOffice, OpenOffice vagy...

LibreOffice, OpenOffice vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Mindkettő híres alternatívája a Microsoft Office-nak. Nekem van a gépemen Microsoft Office, de szeretnék mellé ingyenes alternatívát is, mivel az Office gyakran kiakad mostanában, rendszeresen újra kell aktiválgatni stb., ezért szeretném, ha lenne valami, amivel tudom helyettesíteni, másrészt a fent említett kettőben vannak olyan funkciók is, amelyeket a Microsoft Office nem tartalmaz (pl.: függvények és matematika, rajz stb.). Egyébként új gépem van, ezt fogom feltelepíteni.


Melyik a jobb? Vagy esetleg mindkettőt tegyem fel? Az lenne a legjobb?



jún. 27. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A LibreOffice.


Jobban karban van tartva - az OpenOffice legutóbbi verziója 2023. decemberi:

[link]

a LibreOffice-é 2024 májusi (a stabil 7.6.7-es)/2024 júniusi (a 24.2.4-es bétaváltozat):

[link]

nagyobb/aktívabb a fejlesztőközösség

jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1.

Mindkettőt letölteni megéri?


Korábban én OpenOffice-t használtam, nemrég találkoztam a LibreOffice-szal. Az OpenOffice felülete nekem bejött.


Kompatibilitás?

jún. 27. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

"Mindkettőt letölteni megéri?"

Nem.


"Kompatibilitás?"

Több mint 15 éve használok Libre/OpenOffice-t - kevés esetben futottam bele inkompatibilitásba.

jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Bajt nem csinálsz azzal, ha mindkettőt feltelepíted, nem fogják zavarni egymást. És bevallom, a Windowsos gépemen nekem is fent van mind a kettő, egész egyszerűen "megszokásból", mert éveken át OpenOffice-t (illetve egy időben annak egy változatát, az OxygenOffice-t) használtam, de kb. 10 éve már LibreOffice-ozok. És igazából ugyanaz a kettő, csak a Libre-t aktívabban fejlesztik. Ha szeretnéd, akár ésszerű, akár érzelmi okokból, nyugodtan tedd fel az OpenOffice-t is, bajt nem teszel vele, de igazából amit az OO tud, azt a Libre is tudja.

Ha már mindenképp bővíteni akarod az Office-repertoárodat, akkor a Libre mellé inkább az OnlyOffice-t, vagy a Softmaker FreeOffice-t tedd fel. De persze ha van elég tárhelyed, nem csinálsz bajt azzal, ha akár mindet felrakod, "enni nem kér", ahogy mondani szokták.


"Kompatibilitás?"

Egyrészt: kompatibilitási problémába mióta LibreOffice-t használok (kb. 10 éve), sem munkahelyen, sem otthon eddig eddig nem volt belőle problémám. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan dokumentummal találkoztam, ahol kisebb problémát jelentett, hogy másban készítették el, de ott is igazából nagyon bénán megszerkesztett dokumentumokról volt szó.

Másrészt: a Libre még jobb is kompatibilitásban, mint az OO.

jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
OpenOffice tetszhalott projekt, évente 1-2 frissítés jön ki rá, felesleges foglalkozni vele. Egyértelműen LibreOffice.
jún. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak a LibreOffice-t használd.

Arról nem is beszélve, hogy amikor legutóbb kiváncsiságból kipróbáltam az OpenOffice-t, nem tudott a Microsoft új formátumaiba menteni(docx, xlsx, pptx). Innentől meg szinte teljesen használhatatlan.

jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A LibreOffice-t ajánlom, a már említett okokon kívül azért is, mert az független, nem kötődik a nagy techcégekhez.
jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előbb Open Office-t, majd kb. 13 éve Libre Office-t használok, időnként a legfrissebbre cserélem,de nincs vele semmi gond.
tegnapelőtt 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!