Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek melyik ingyenes...

Szerintetek melyik ingyenes irodai szoftvercsomag hasonlít a legjobban a Microsoft Office-ra? OpenOffice vagy LibreOffice vagy esetleg egy másik?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Libre elég jó átlag felhasználásra,.
2021. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
WPS Office.
2021. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a Libre Office.

2021. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
kinézetre talán a wps, de libreofficenál is tudod variálni picit a kinézetét: View -> User interface
2021. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Libre office. Be lehet állítani a szalag (ribbon) menüt is.

Ikonokat is lehet cserélni M$ officera.

2021. jan. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy mit keresel? Ami a legjobban hasonlít rá, vagy ami a legjobb? Hasonlóság szempontjából szerintem a WPS és a Softmaker FreeOffice viszi a pálmát, illetve az OnlyOffice is eléggé hajaz rá.

Ha a legjobbat keresed, akkor - bár tény, hogy az ilyen véleményekben mindig van szubjektivitás is - LibreOffice. Én évek óta használom, és köszönöm, nem térnék vissza MS Office-ra. ;)

2021. jan. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor dolgoztam egy gépen, amin LibreOffice volt. Nem tudom, friss verzió volt-e.

De a fájl csak akkor volt normálisan használható, ha *.odt formátumban, azaz az Open/LibreOffice saját fájlformátumában volt elmentve. Ha *.docx, ill. *.pptx formátumban mentettem el, voltak formázások, melyeket már a fájl ugyanazon gépen való újbóli megnyitásakor is elromlottak.

Értelmes dolog amúgy, hogy van egy elég behatóan fejlesztett irodai szoftvercsomag, ami nyílt (ezáltal leinformálható) forráskódú és díjmentes, de azért hogy nem képesek megoldani, hogy a szintén nyílt formátumú, zippelt xml-alapú fenti Office-formátumokat jól kezelje, ehelyett kitalálnak ők is egy sajátot, az azért ciki. Én maradok a MS Office-nál, amíg így áll a dolog LibreOffice-éknál.

2021. jan. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7


Nem akarom védeni a LibreOffice-t, mert én magam nem vagyok oda érte, de amit leírtál, az nem egészen igaz. De vannak tárgyi tévedéseid.

Az OpenDocument formátumokat nem a LibreOffice fejlesztők találták ki, hanem az OASIS, egy nemzetközi szabványügyi csoport, aminek tagja - többek közt - a Microsoft, az Oracle, az IBM, a General Motors, az The Document Foundation, és még sokan mások. A LibreOffice csak átvette ezt a formátumoat, mint ahogy az MS Office is, a különbség csak annyi, hogy LibreOffice-nál ez az alapértelmezett mentési formátum, MS Office-nál pedig nem (csak akkor, ha telepítés után így lett beállítva).


Igen a Microsoftot kellene megkérdezni, hogy miért ragaszkodik egy olyan formátumhoz, amit az MS Office-on kívül semelyik programcsomag nem tud normálisan kezelni (sőt, még az MS Office sem teljesen*), ahelyett, hogy használná a valóban szállítófüggetlen ODF formátumokat.


* Az OOXML-nek (ISO/IEC 29500 szabvány) három verziója létezik, ECMA, strict és transitional. A transitionalt tudják kezelni a régebbi Office verziók, a többit nem, ezért van az, hogy ha régebbi Office-ban készítesz egy dokumentumot, akkor az újabb Office-ban nem feltétlenül jelenik meg helyesen. De még az Office 2016 sem tudja teljeskörűen kezelni a strict-et sem.

Mindemellett az OOXML szabvány borzasztóan terjedelmes, tele van Microsoft-specifikus megoldásokkal, következetlenségekkel, illetve magában a szabvány technikai leírásában vannak olyan linkek, amik már nem létező Microsoft weboldalakra mutatnak.

Összeségében az OOXML elviekben ugyan nyílt és stabil szabvány, a gyakorlatban viszont anélkül nem tudod megfelelően kezelni, hogy vissza ne fejtsd az MS Office-t, és akkor is kérdéses, hogy melyik OOXML-t támogasd, azt, amit az Office 2013 használ, amit a 2016, vagy amit a Microsoft 365?

2021. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8, Ez tök jó, ezek szerint az odf lenne a tényleg mintaértékű nyílt szabvány, csak nehezen szoknák meg az emberek?

De van egy ötletem: ahogy megszoktuk, h doc helyett docx, xls helyett xlsx stb van, annyit kéne tenni, hogy az odt helyett doco, xlso, ppto -nak elnevezni a kiterjesztéseket, és ha ennyi előnye van, lehet, a világ rákapna. :)

2021. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez tök jó, ezek szerint az odf lenne a tényleg mintaértékű nyílt szabvány, csak nehezen szoknák meg az emberek?"


Az agyonbonyolított, Microsoft-specifikus OOXML-nél mindenképp jobb. Az OOXML igazából a régi, bináris Office formátumok szöveges reprezentációja. Mivel az Office programok közül szinte egyik sem a Microsoft saját programja, hanem innen-onnan lettek összevásárolgatva, ebből adódik, hogy a formátumaik sem egyformák. Csak a három program (Word, PowerPoint, Excel) három teljesen különböző táblázatformátumot használ, míg ODF-ben csak egyetlen egy van.

Az OOXML szabvány 7000 oldalas (amiből csak a transitional és a strict közti különbsége taglalása 1464 oldal), az ODF 850. Jelen pillanatban nincs is olyan program, amelyik teljeskörűen tudná kezelni az OOXML-t.


"De van egy ötletem: ahogy megszoktuk, h doc helyett docx, xls helyett xlsx stb van, annyit kéne tenni, hogy az odt helyett doco, xlso, ppto -nak elnevezni a kiterjesztéseket, és ha ennyi előnye van, lehet, a világ rákapna. :)"


Az átlagfelhasználónak nagyjából tökmindegy. Ha Word ikonja, akkor az Word fájl, ha Excel ikonja akkor az Excel fájl... alapból úgyis ki van kapcsolva a kiterjesztések láthatósága a Windowsban, sokan nem is kapcsolják be sose.

2021. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!