Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire zavaró a Windows 11...

Mennyire zavaró a Windows 11 használata a gyakorlatban? (power user szemszögből)

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy már csak Microsoft fiókkal lehet installálni is, reklámokat mutogat, olyan változásokat csináltak rajta, amik inkább visszalépések voltak, stb.


Akik használjátok, és nem csak alapszinten (böngésző, excel és annyi), mennyire találjátok zavarónak a korábbi változatok után?


jún. 21. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy power user ezeket mind megkerüli, mert meg lehet.
jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Munkahelyen azt hasznàljuk. Istallàciót egyelőre meg tudod kerülni ha a terminàlt megnyitod. Ha elsőre csinàlod se ijedj meg, van youtube tutorial.

Reklàmok vannak benne. Viszont azok sajnos a win10-ben is voltak.

Drivereket valamiért nem fetcheli annyira jól mint a 10-es. Ennek okàt nem tudom. De ha a win7-ig ismert manuàlis megoldàs nem büdös szàmodra akkor meg tudod oldani. Amúgy UI tér el minimàlisan. Pàr funkció pl klasszikus vezérlőpult nincs benne, csak az új típusú (win10-ben mindkettő megtalàlható). Nem a vilàgvége, de nem is nagy durranàs. Màs hardvert tàmogat, kb ez az egy igazi oka van egyelőre annak hogy vàlts.


Ha nagyon kivàncsi vagy akkor tedd fel egy VM-re és próbàld ki. Ha tetszik felteheted rendesen is, ha nem akkor meg nem veszetettél semmit.

jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire.


Mi bajod a fiókkal? Olyan mintha facebookon regisztráció és ismerősök megadása nélkül akarna valaki a barátaival beszélgetni.???

jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3as nem olyan. Egyàltalàn nem olyan. Ez egy operàciós rendszer nem egy közösségi média. Ahhoz hogy firefoxon megnézzem a protonmail-es vagy akàr gmailes de még outlookos emaileimet is, minek is az OS-t fiókhoz kötni?

Amúgy meg vannak regisztràció nélküli beszélgetési lehetőségek is, és eddig az összes OS működött enélkül, minden linux és minden koràbbi windows (macOS-t nem tudom, sose hasznàltam). Az egyik baj a datafarming, a màsik baj az hogy a magadfajtàk rögtön azt hibàztatjàk aki megkérdezi hogy minek. Meg aki nem akarja hogy minden termék amit vesz ezernyi fiókhoz legyen kötve.

Mi van ha én csak multimédia doboznak akarom hasznàlni a PC-t tv-re kötve? Miért kell arról tudia a microsoftnak, ha teljes àrom megvettem az OS-t?

Auchanos zsömlét ne regizzem a nevem alà mielött megeszem? Valaki csak tudni szeretné milyen ételt reklàmozzon majd az arcomba, nem?

Még a steamdeck OS is megy regisztràció nélkül. Nyílvàn steames jàtékaidat nem éred el, de mint egy asztali PC tudod hasznàlni a decket is.


Az hogy van lehetőség az OS-t fiókhoz kötni az JÓ dolog. Sok előnnyel jàrhat. Az hogy kötelező, az rossz dolog.

jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szikszai.B ***** válasza:
0%

Telepítésnél az online fiókot meg lehet kerülni. Reklámokból nincs benne sok.

Nekem inkább az a bajom vele, hogy a gépházat szétbarmolták, semmit nem ott van, ahol az ember keresné.

Ehhez képest mit nyújt? Egy kicsit szebb lett az UI, meg lettek fülek a fájlkezelőben, és security téren minimálisan jobb lett. De közben a start menü rosszabb lett, még csak átméretezni sem lehet, a tálca butább lett, a helyi menük az asztalon és a fájlkezelőben nagyon ostobán lettek megoldva...

Szerintem egy hatalmas minusz a Windows 11, kb. a nulla értelme van kategória.


Van egy szintén IT-s kollégám, ő nagy Windowsos, ő pedig tudja rólam, hogy én Linuxos vagyok. Szoktuk egymást idegesíteni ilyen hülyeségekkel, hogy ha pl. valami hülyeséget csinál a Windows, halkan megjegyzem, hogy "bezzeg a Linux nem csinál ilyet", ő meg csak forgajta a szemeit :)

Tegnap két és fél órát ültünk egy Windows 11-es laptop mellett, mert az egyik frissítés után kékhalálozott. Miután nem tudtunk vele mit kezdeni és nekiálltam újratelepíteni, ez a kollégám rám néz, és azt kérdezi, "A Linux nem csinál ilyet, igaz?". Mondom neki, neem :D

jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

4

Előszöris ez is működik nélküle. Csak nem tolják az egyszerű userek képébe, mert azok hajlamosak 'csakazértis' a rosszabb megoldást választani.


És ezt a fiók használatot pont a sima felhasználók követelték ki maguknak. Persze ők nem tudták hogy a követeléseiknek ez az egyetlen logikus megoldása.

- A felhasználónak joga van másik alaplapra ha az (garanciálisan) tönkremegy.

- A MS-nek joga van pénzt kérni a windowsért.

Az pedig már nem megoldás mint win95-nél hogy egy karaktersort beírsz és aktiválódik, mert akkor milliók fogják ugyanazt az egy licenszet használni. A lekopó matricák és a betelefonálgatáskor "becsület szavamra esküszöm hogy ez az én licenszem csak kicserélték a lapot" aktiválás se 21.századhoz illő és senkinek sem biztonságos. Anyagi károkozásra alkalmas. Ezt küszöböli ki a fiók használata. A magadfajtàk persze ezt képtelenek megérteni.

jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Found the microsoft shill.
jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Microsoft-fiók nélküli telepítésről nem tudok nyilatkozni, mert semmi bajom vele, a többivel általában nincs probléma. Nem próbáltam ki az összes lehetséges dolgot, néhány dolog talán visszalépésnek tekinthető, másokban meg előre lépések vannak. Nem is értem, egy magát power usernek gondoló az elmúlt évek alatt eddig miért nem próbálta ki. Még a hardveres korlátozásokat is meg lehet(ett) kerülni.
jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szikszai.B ***** válasza:
72%

#6


Butaság.

- a Windows akkor is erőlteti a fiókot, ha később mennyiségi lincence-szel lesz beaktiválva (telepítéskor még fogalma sincs, hogyan lesz beaktiválva), tehát nem minden telepített Windows példányhoz lesz _egyetlen_ felhasználó csatolva

- nem minden MS fiókhoz tartozik Windows licence (sőt)


Amit írtál, az legfeljebb akkor lenne igaz, ha igaz lenne az, hogy egy gép = egy licence = egy felhasználó = egy MS fiók.

De nagyon sok esetben az van, hogy a telepített Windows példány nem köthető személyhez (mert mondjuk lehet egy iskolai gép, ami később mennyiségi licencel aktiválnak), vagy a gép használójának nincs Windows licence (mert mondjuk egy gyerekről van szó, és az apja vette neki a gépet), stb.


Másrészről, a régi Windows-ok nem ellenőrizték azt, hogy a megadott kulcs használatban van-e már. De manapság ellenőrzik, így lehetetlen megoldani azt, hogy egy kulccsal több gépet beaktiváljak (legalábbis elméletileg nem lehetséges). Semmi különbség nincs aközött, hogy kapok egy aktiváló kódot, és azt NEM tudom átvinni másik gépre, vagy hogy az MS fiókomban lévő licencet nem tudom átvinni másik gépre.


Manapság a legtöbb otthoni felhasználó vagy OEM Windows használ (ez esetben NINCS joga átvinni másik gépre), vagy törtet. De ha tört helyett dobozos lincence-t veszel, akkor sem azt van, hogy "add meg az MS fiókod, és hozzácsatoljuk a licence-t", hanem kapod a kis kódod, amivel be tudod aktiválni. Tehát a felhasználónak így sem lesz Windows licence az MS fiókjában.

jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

9

"telepítéskor még fogalma sincs, hogyan lesz beaktiválva"

Annyira azért csak nem lehet részeg egy ember aki wint telepít hogy ne tudja hogy otthon a kisfiának lesz a gép vagy munkahelyen a könyvelőknek.


Aki meg cégnél telepít az legyen tisztában vele hogy kell fiók nélkül telepíteni, vagy vegyenek fel helyére egy hozzáértő embert.


egy felhasználónak egy MS fiókja legyen, abba sok gép elfér, gépenként több licensz is lehet (ámbár mi értelme egy géptr home és pro licenszet is venni drága pénzért?). MS fiókhoz nem kell MS email, én is a Gmail emailemmel regisztráltam MS fiókot.

MS fiókkal való telepítés után bármikor kiléptetheted a gépet a fiókból (adatvédelmi konteó hívők).


"kulcs használatban van-e már. De manapság ellenőrzik"

XP óta ellenőrzik. De amíg cetlin volt ráragasztva addig bement a boltba egy idegen megnézte/lefotózta a cetlit és otthon aktiválta vele a saját gépét, magyarán ellopta, mire a vevő megvette hazavitte a gépet amin ott a cetli addigra már nem tudta aktiválni a cetlin látható kóddal, mert valaki már megtette. Tehát a boltosnak vagy a MS-nek kára keletkezett ha a vevő felháborodottan betelefonált hogy ő már pedig jogosult rá. Ma meg emailban küldik a kódot. Titkosítatlan emailben amit előtted más is elolvashat. Ha ragaszkodnának a titkosított emailben küldéshez akkor ezred részére csökkenne a vásárlók száma..


"OEM Windows"

10 éve OEM win7-et vettem. Azóta már cseréltem gépet, és még mindig ugyanazt a licenszet használom 10 és 11-el. EU előírás az ok. Erről ennyit.

jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!