Miért használsz Linux Op. rendszert?
Bevallom, csak érdekel, hogy mások mit gondolnak erről. :)
Én magam, vagy 20 évvel ezelőtt ismerkedtem meg a Linux-al, második Op. rendszerként, és anno szokatlan volt, de tetszett, hogy nem kellett külön zene, videólejátszó program, meg kodecpack, meg hasonlók. :)
Kb. 5-6 éve, itthon már csak Linuxt-t használok. Ubuntu, majd, amit jelenleg is, a : "Mint". Minden válasz érdekelne, hogy Ti miért használjátok?
#20
Szerintem a Debiant túl réginek találnád. Vannak köztes disztrók is, pl. Ubuntu és annak származékai, Fedora, esetleg OpenSuse Slowroll. Szerintem ezekben ritkábban fordulnak elő ilyen hibák.
Ubunturól hallani sem akarok! Eddig alap Ubuntuval illetve Mint-tel volt dolgom (nem a Debian alapúval hanem az Ubuntu alapúval). Régen is és most is egy kalap sz@rnak tartom, ha a többi Ubuntu alapú rendszert nem is, de ezt a kettőt mindenképp. Olyan szintű bugok voltak benne, hogy részemről már használhatatlan volt a rendszer. VirtualBox-ba telepítettem még annó 2016-ban. Egy Skype indításától lefagyott a rendszer. A Linux Mint szerencsére azért ennyire nem volt gáz. Ezt pár hete próbáltam ki. Az ablakok sokszor nem húzódtak le tálcára vagy nem jöttek fel... Ezen kívül is baromi lassú volt. Aztán tettem ugyanerre a gépre egy Arch-ot és probléma nélkül ment.
Szóval Ubuntu és Mint nálam kilőve.
Régebben én sem szerettem az Ubuntut, de mostanság szerintem egészen használható (mióta a Canonical alig nyúl bele, azóta jobb lett :D). A Mintet sem használom ugyan, de arra nem szokott panasz lenni.
De ha nálad ezek nem váltak be, akkor ott van még a Pop!_OS, a Zorin, bár ezek is Debian/Ubuntu alapúak, de egy próbát esetleg lehet tenni velük.
Én részemről a Manjaro-t nem szoktam ajánlani, voltak vele problémáim.
@Szikszai.B
"Szerintem a Debiant túl réginek találnád."
Aki arch/Manjaro vonalon szocializálódott, annak jóformán minden disztró réginek fog tűnni.
Ha opció a frissesség, akkor még fedora lehet alternatíva. Archosoknak merem ajánlani.
Mellesleg debian már nem olyan reégi, mint húsz éve. Akkor tényleg három évvel le volt mindennel maradva. Most nagyjából ugyanannyira friss, mint az LTS kiadású ubuntu, vagy az arra épülő Mint.
Ha meg valamiből újabb kell, debianon is van megoldás pl backports, vagy haladóknak ott a testing ág.
Debian az egyik legstabilabb disztró a régi nagyok közül. A másik a Slackware.
Nekem még akkor lett elegem a Windows-ból, amikor megvásároltam a dobozos verziót és telefonon szivattak a regisztrációval. Akkor úgy döntöttem, hogy Linuxra költözöm. Sokkal gyorsabb, stabilabb, szabadabb, testreszabhatóbb, karbantartás-mentes. Igaz, hogy egy csomó utánaolvasást igényelt a kezdetekben. Néha kénytelen vagyok a munkahelyen Windows elé ülni, mert a cég bénasága, hogy ragaszkodik az MS ökoszisztémához (nálunk minden kiváltahtó lenne Linux/Libreoffice kombóval) Nem haszálunk makrókat meg speckó dolgokat.
Amúgy még itthon van 1db Winfos licenszem, ha egy évben 4-5 alkalommal kedvem támad játszani, akkor elindítom, de rögtön össze is szorul a gyomrom, mert annyira logikátlannak tűnik a Linux után. Elég csak a rendszerfrissítéseket nézni, Windowsnál ez akár 3-4 újraindítást is jelenthet, azt se lehet követni, hogy éppen merre tart a folyamat... Linuxnál lefrissíted, és max 1 újraindítod, kész.
Köszönöm a többi választ is.
A környezetemben, de még a népes kollégáim közt is csak 1 akad, aki Linux rendszert használ. Ezért is érdekes számomra ez a sokféle felhasználás.
Egy ellenpélda: A munkahelyemen használom. (Webfejlesztés)
De otthoni környezetben nem valószínű hogy használnám.
Voltam tanúja olyan dolgoknak, amelyek elvették a kedvem tőle, és hát elég terminalt látok bent is, ami még problémás: A közösség számomra túlságosan fanboy beállítottságú, sokan nehezen fogadják el a cél határozza meg az eszközt megközelítést.
De embere válogatja, van aki szeret szöszölni vele, van aki csak használni szeretné azon a módon,a hogy anno tanították neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!