Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Emberek miért nem akarnak...

Emberek miért nem akarnak nagyon Windows 11re váltani amikor támogatott gèpjük és mégsem teszik fel Windows 11et?

Figyelt kérdés
2023. dec. 10. 12:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Legtöbb ember miért nem tetszik Windows 11et?
2023. dec. 10. 12:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott van pl a lebutított tálca és a Start menü.
2023. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 P.O.C. ***** válasza:
16%
Még az hagyján, de sokan még a Windows 7 -nél sem tudnak messzebb látni a mái napig se.
2023. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
58%
A Windows 7 volt az utolsó olyan op rendszer ami ért is valamit!
2023. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 P.O.C. ***** válasza:
22%

Persze, persze.

Mikor megjekent 7, az is elég tetű lassú volt az akkori gépeken. Csak neki az volt a szerencséje, hogy a Vista játszotta el előtte a rosszífiút. Pedig a Windows 7 gyakotlatilag nem volt más, mint egy Windows Vista "SP3" másik börrel.


Sokak szerint az MS-DOS 6.22 is tökéletes volt. Azt használja még valaki? Max 50 éves gyártósorok és bolti kasszák.


Egyszer mindent el kell engedni.

2023. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Minek kapkodni?

Van még 2év a váltásra.

2023. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem új jelenség, talán a Win95 és a Win96 voltak az utolsó olyan rendszerek, amiknél a felhasználók jelentős része ne tiltakozott volna a váltás ellen.

Ennek pedig az az oka, hogy a Microsofnál eléggé diktatórikus módon, és a felhasználóknak kevés mozgásteret adva hozzák meg a döntéseiket, ezen döntések jelentős része pedig kényelmetlenséget is hordoz magában.

Az egyik dolog a kinézet. Bár szerintem a 11 pont, hogy jól néz ki, de sokszor volt olyan, hogy ebben (is) nagyon mellényúltak. Leglátványosabban a 10-nél. A hibát pedig ott követték el, hogy nem, vagy csak nagyon korlátozott mértékben van lehetőség a régi, megszokott, és ezáltal otthonos kinézet visszaállítására. Az ember pedig ritkán szereti a megszokottól való eltérést. Ha az negatív irányú, akkor pláne, de még ha jó irányú, akkor is sokan ragaszkodnak ahhoz, amit megszerettek.

Kicsit ehhez kapcsolódik a felhasználói felület állandó variálása. A Win7-től kezdve mindig mániákusan változtatgatják a felületet. Ott volt a 8, ami igazából egy mobilos felület asztali PC-re egy az egyben átültetése volt, ami helyből kukázott szinte mindent, ami addig a Windows felületének megszokott jellemzője volt. Aztán jött a 8.1, ahol ismét csavartak egyet a felületen, aztán meg a 10, ahol már egy nagyobbacskát csavartak rajta. Most meg a 11, ami félig Apple, félig KDE. Az ember pedig nem szereti, ha valamit nem talál.

Aztán a kompatibilitás. A Microsoft oprendszereinél alapvető dolog, hogy jópár szoftver nem fog működni, ami az előzőnél működött. Még ha ez adott esetben nincs is így, vagy csak kis mértékű, sokan eleve ezért nem akarnak váltani, nem akarják a már bejáratott rendszert lecserélni egy olyanra, aminek ki tudja, mivel lesz nyűge.

Megbízhatóság, illetve annak hiánya. 15 éve vagyok a pályán, amikor kezdtem, még XP-s gépek voltak. De arányaiban soha nem találkoztam ennyi spontánul megdöglött oprendszerrel, mint a Win10-érában, azt pedig nehezen hinném el, hogy pont 2015-ben kezdve esett rövid idő alatt óriásit a hardverek megbízhatósága. Az emberek pedig nem mernek az újabbra váltani, mert "mi van, ha az még rosszabb?"

A Windows egyéb hülyeségei. Vannak azok a kis apró bosszúságok, amik tudnak kisebb-nagyobb kellemetlenségeket okozni. Mondjuk Win10-nél az erőszakos frissítések, amik mindig a lehető legrosszabbkor mutatkoznak. Nem tagadom, mókás volt végignézni olyan előadásokat, aminek az első negyed órája azzal telt, hogy az előadó úriember gépe frissített, de azért a másik oldalról ez közel sem volt annyira vicces. A frissítésekkel együtt meg nem ritka, hogy eltávolítanak valamit, vagy akár még el is ronthatják a rendszert. Volt egy frissítés, ami után a munkahelyemen 50 gépen "elment a net". Igazából nem tudta lekérni a DHCP-szervertől a címet. Vagy frissítés után "elfelejtette" a PS/2 billentyűzeteket, és csak a következő frissítéskor "javult meg". (Munkahelyi szinten pedig ez nem úgy megy, hogy divatba jött az USB, akkor cseréljük le az összes billentyűzetet, hanem ameddig az jól működik, akkor nem engedélyezik lecserélni.) És ugye ki tudja, hogy az új rendszernek milyen hülyeségei lesznek? Egyről már tudunk, az a MS fiók erőltetése. De sokan inkább kivárnak, mert nem akarnak kvázi bétatesztelőkké válni.

Meg a tudatosabb felhasználókat az adatvédelmi problémák is egyre jobban zavarják. Igazából már a Win10 is csak azért nem tekinthető spyware-nek, mert a felhasználási feltételekben leírták, hogy adatokat gyűjthet, a 11 meg még inkább szeretné beazonosíthatóvá tenni a felhasználókat. Ez pedig érthetően sokakat zavar.

Ezek azok az okok, ami miatt sokan nem szívesen váltanak.

2023. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Én azért nem akarok váltani, mert egyszerűen nem tetszik. Nem tetszik ahogy kinéz. Nem tetszik, hogy tele van tolva felesleges programokkal amiket az életben nem fogok használni, és legjobb esetben csak a tárhelyet foglalják, rosszabb esetben a processzort/RAM-t használják feleslegesen, még rosszabb esetben kémkednek utánam. Nem tetszik, hogy hirdetések vannak benne.


Oké, tudom, hogy ezekben a Windows 10 is bűnös valamennyire, de annyira nem zavarnak, hogy most minden adatomat leszedjem a gépemről és lecseréljem az operációs rendszert rajta. Majd ha lejár a Windows 10 támogatottsága, akkor váltok. Linuxra. A Microsoftból többet nem kérek.

2023. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok ez kimaradt:


"Sokak szerint az MS-DOS 6.22 is tökéletes volt. Azt használja még valaki?"


Igen :D. Nem akarom megnevezni, hogy konkrétan melyiken, de az egyik hazai orvosi egyetemen dolgozok, ahol az oktatási programunk részét képezi egy kb 30 éves szimulációs programcsomag, amit senkinek nincs kedve/ideje/programozó skillje újraírni. A gyakorlaton használt számítógépek egy részén Win XP van, azon natívan fut a program. Másik részükön DOS Boxot használunk, de van néhány valódi DOS-os gépünk is. Múltkor jól meg is lepődtem, hogy az MS-DOSt nem lehet kikapcsolni. Mármint hogy magának az operációs rendszernek nincs leállító parancsa. A hardveren kell a gombot megnyomni, hogy leálljon.

2023. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:
100%
Nem kell váltani ha semmi nem indokolja.
2023. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!