Mi értelme ilyen linux disztro-t késziteni?
Kitaláltak és megcsináltak egy olyan Linux disztrot ami úgy néz ki mint a Win 11. Elvileg úgy is müködik, legalábbis a cikk szerint.
Egyrészt mert meg lehet csinálni. Kihívás, "for fun", "We can do it!" ( [link] ).
Másrészt azoknak, akik Windowsos felülethez vannak szokva, megkönnyítheti az átállást.
Van kismillió ember, aki nem képes, vagy nem akar egy új operációs rendszer kezelését megtanulni. Viszont a munkáltató nem akar fizetni egy windowsra, amelyiknél mindig új és újabb hardverkövetelményekkel állnak elő. Így nem kell a gépeket lecserélni, nem kell új oprendszert venni esetleg, hanem dolgozhatnak ahogy kell.
Ez a versenyképesség tekintetében egy jelentős lépés a microsofttal.
Meddig is támogatják a Win 10-et? Egy rakás gépet kéne lecserélni addig, mert a win 11 nem támogatja. Én is jelenleg win 10-et használok, a 11 nem támogatja a gépem, így ha eljön az ideje, lehet, hogy én is átállok vagy erre, vagy más ubuntura.
Hogy a Wubuntu mennyire támogatja a windows-alapú programokat, pl. M$ Office, vagy mást, vagy csak a LibreOffice-t, azt nem tudom. Kicsit le vagyok maradva, rég nem használtam, régen viszont évekig. Ubuntu-s voltam.
A cikk az kicsit marketing humbug, pl. a wine nem új, nagyon régóta fejlesztik folyamatosan.
Belenéztem a videóba, ez egy sima kde plasma ubuntu alatt, amin van egy windows 11 skin + úgy van berendezve, mint a windows 11. De nem úgy működik, főleg nem belül.
2-es, libreoffice megy linux alól, MS office nem tudom. Webes interfésze mondjuk megy
5
Ez mondjuk pont egy nagyon rossz példa, inkább azért van a kijáratnál, mert úgyis arra mész, amikor fizetsz, ne akarj anélkül távozni. De eleve nem minden boltban van a kijáratnál, valahol csak a közelében van. Viszont a termékek eléggé összevissza tudnak lenni, még akár egy bolton belül is. pl. adott termék több helyen is megtalálható, átrendezik és legközelebb mész már máshol van minden. Különböző boltoknál meg tök más lehet az egész
Az én kedvencem mindig ez:
"Nem szükséges erőteljes számítógép. Azok a készülékek, amelyek kétmagos processzorral és 2 GB RAM-mal rendelkeznek, már képesek futtatni."
Mert ez nem igaz. Az első néhány böngészőlap meg fogja enni reggelire, és még csak egy szoftvert indítottál el. A megfelelő Linux felhasználói élmény (már ha van olyan, én annyira nem tapasztaltam) ugyanúgy megfelelő mennyiségű erőforrást igényel, mint a Windows. Kell a sok RAM, kell az SSD, kell normális CPU/GPU. Ha ez nincs meg, akkor csinálj belőle NAS-t, mondjuk a 2GB ott is karcsú.
8
Linuxhoz pedig tényleg kevesebb RAM kell. A 2 GB valóban kevés, de a 4 már elegendő. A 4 viszont windowsnak még kevés, ha ugyanazt csinálod, mint linuxon (1 böngésző, 1 IDE + debugolod a saját programod). Tudom, hogy ez csak egy példa, de a böngésző + még valami program az szerintem egy tipikus használat, erre a Windosnál már inkább 6 GB kell, hogy ne legyen marha lassú
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!