Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot használók, melyik...

Linuxot használók, melyik Disztró?

Figyelt kérdés
Milyen disztrótok van?

#legjobb #linux #disztro #Open sourec #free software foundation #GNU LINUX
2023. okt. 9. 19:46
A kérdező szavazást indított:
Ubi
Fedora
Arch linux
Gentoo
Open sose
Debian
CentOS
Lunux mint
Puppy Linux
Tiny core linux
17 szavazat
1 2
 1/16 Thunderfairy ***** válasza:
78%
Mi az a Lunux Mint??? Talán Linux Mint. Én a Linux Mint-et ajánlom. Felteszed, beállitod, müködik. Arch és Gentoo csak a profiknak.
2023. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gentoojedi ***** válasza:
78%
"Mi az a Lunux Mint?" Ugyanaz, mint az "Open sose". Az Open sose tükörfordításban, sose volt nyílt (forráskódú) :)
2023. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a szavazatokat! Én Arch-os vagyok. Arch Linux a legjobb!
2023. okt. 11. 19:51
 4/16 gentoojedi ***** válasza:

"Arch Linux a legjobb!"


Nem a legjobb, hanem Neked az jött be. Nem lehet kijelenteni, hogy melyik disztró a legjobb, mert nem mindegy milyen szemszögből nézzük. Mindegyiknek lehet valami előnye a másikkal szemben, de nem mindegy mi. Már eleve az a tulajdonság, hogy rolling, ad egyfajta előnyt, de veszélyeket is hordoz magában. Meg persze hátrányt is.


Arch linux használata pl. szerverkörnyezetben kifejezetten nem javasolt.


Mint ahogy például Gentoo se.


A puppynak meg célja a gyengébb vasakon való használat.

2023. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Persze nyilván nekem ez jött be. Mondjuk ha te Gentoo-s vagy azért az is egy hardcore rendszer. Azt még nem próbáltam. Ott mindent magadnak kell compile-olni.


Archot a Pacman miatt szeretem. Ennél jobb csomagkezelő egyszerűen nincs. Nincs az aptitude-os baromkodás. Aptitude-al sosem jöttem ki jól.


És igen a rolling release miatt is szeretem. Mindig mindenből a legfrissebb van a gépen. sudo Pacman -Syu és friss a rendszer. az AUR-ban pedig ami nincs fent az gyakorlatilag nem létezik.


Stabilitásilag is nagyon meg vagyok vele elégedve. Végig próbáltam az összes disztrót és nekem ez jött be. Installálni sem egy bonyolult művelet. Nyilván ha már LUKS ot és LVM2-őt használsz akkor kicsit bonyolódik, de az sem egy nagy ördöngősség.

2023. okt. 11. 21:21
 6/16 A kérdező kommentje:
Talán egyszer kipróbálom a Gentoo-t is, aztán jöhet a Linux From Scratch. De az már tényleg hardcore.
2023. okt. 11. 21:31
 7/16 gentoojedi ***** válasza:
LFS-t nem lehet életszerűen fenntartani. Vagy nem frissíted, vagy az életedet elrabolja. Gentoo sokkal kényelmesebb ilyen szempontból. Compileoláshoz nem árt izmosabb cpu meg elég ram. Nekem jelenleg 32 GB van a gépemben.
2023. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kinek mi.

Én nem látom értelmét a breeding edge rolling rendszereknek, mint az Arch.

Valahogy semmi szükségem arra, hogy még a legjelentéktelenebb lib is egyből lefrissüljön, amint egy pici kis változás történik benne, aztán ha valami nem tetszik neki, akkor jönnek a problémák.

Használtam Manjarot, ami szintén rolling. Egy-két hétig nem kapcsoltam be, utána látom 300 valamennyi frissítés sorakozik.

De pár nap után is eléggé fel tudnak halmozódni.

Nekem bőven elég egy stabilabb rendszer, pl. Mint, Ubuntu, esetleg Debian testing.

2023. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 gentoojedi ***** válasza:

#8


Maximálisan egyetértek Veled. Úgy, hogy én is rollingot használok, mert Gentoo is rolling. De nem emiatt választottam. E különlegessége nélkül is meglennék. Archot sem mindenki a rolling miatt választja.

Amúgy archnál is előferdül, hogy néha visszatartanak valamit. Lásd bash. Három évig az 5.1 volt benne a legfrissebb. Most váltottak 5.2-re. Ciki.

Nekem bőven megfelelne minden csomagvezióból egy debian stableben megtalálható.

2023. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 gentoojedi ***** válasza:

#8


Én nem látom értelmét a breeding edge rolling rendszereknek"


Mi az a breeding edge?


Talán bleeding - inverz pisze-pösze anonim mérnökuram.


A breeding tenyésztést jelent. Mit tenyésztesz? Egyik szálban leparasztoztalak, zokon vetted, pedig nem szitokszó az. A rendszergazda is egy paraszt, konkrétan juhász, aki kiengedi reggel a rendszereket az ólból legelészni, este meg visszahajtja az ólba. Napközben meg felügyeli.


Ha meg elgépeltél egy karaktert, akkor is több lehetőség van.


Például breading - paníroz.

De hunglisül a b.reading az a b+ el kéne olvasni...


a bread a kenyér

hunglisül a breading a kenyerez.


Kedves anonim mérnökuram ezzel a hosszászólással engem nem kenyereztél le.


Puszi.

2023. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!