Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet valahogy Wordben lévő...

Lehet valahogy Wordben lévő táblázatot Excelbe másolni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon bonyolult, aprólékos táblázat, amit bárhogy próbálok másolni Excelbe, sehogy sem akar még csak hasonlóan sem kinézni, mint a Wordben. Létezik valamilyen megoldás erre, vagy muszáj apránként újraírni?

2023. okt. 6. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
"bonyolult, aprólékos táblázat" ez mit jelent? Cella összevonások? Vagy mit értesz ez alatt? Van olyan eset amikor igen Excelben újra kell csinálni.
2023. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, vannak cellafelosztások, összevonások is

Igazából minden létező trükköt megpróbálnék, mielőtt a teljes újraalkotásra szánom rá magam

2023. okt. 6. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
ezek az összevonások, felosztások az ami nem fog átmenni.
2023. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Főleg a cella felosztással nem tud mit kezdeni (már elméletileg is problémás eset egy cella felosztást átmásolni egy kötten n x m táblázatba).
2023. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ilyesmit próbáltál?


[link]

2023. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez sokszor egyszerűen nem járható út. Wordben a táblázatnak más a funkciója, mint az Excelnek. Szövegszerkesztőben ez igazából egy látványelem, táblázatkezelőben meg alapvetően feldolgozni szoktuk az adatokat, leggyakrabban számolni szoktunk azokkal. Igaz, ettől függetlenül azért megoldhatták volna, ha már Excelben is léteznek ugyanazok a formázások, de ahogy látom, ez pl. LibreOffice-ban is probléma.
2023. okt. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: OnlyOffice-ban kipróbáltam, és működik!

Nem tudom, hogy milyen bonyolultságú a táblázat, amit át kellene ültetni Excelbe, de amikkel én próbáltam, azok OnlyOffice-ban tökéletesen működtek. Ráadásul az alapértelmezett fájlformátuma megegyezik a Microsoftos formátumokkal. Azt nem tudtam letesztelni, hogy Excelben megnyitva is helyesen jelennek-e meg a dolgok (itthon nem használok MS Office-t), de 99%-ban biztos vagyok benne, hogy működni fog.

Innen le tudod tölteni: [link]

2023. okt. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, meg fogom nézni őket a munkahelyemen bent. :)
2023. okt. 8. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!