Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt nincs hang, ennyi?

Linux alatt nincs hang, ennyi?

Figyelt kérdés

Van egy kis acer tablet-notebookom, windows 8.1 jól megy rajta a 10 nem.

Megnéztem egy fedora cinnamon-t. Wifi megy, a hang nem, tápot érintőt felismeri. Többit nem teszteltem.


Annyit tudok hogy realtek hangkártya. Ennyi, vége, nem megy nagy linux?



2023. aug. 28. 18:39
1 2 3 4
 21/33 gentoojedi ***** válasza:
90%

Add már fel Felhasznalo8746! Nem kell neked a linux. Nem való és kész. El kell fogadni. Téged utál a linux.


"Hát ha patkány módon nekiállsz kötekedni, az meg azt tükrözi, hogy a istenített linux rendszered valójában egy használhatatlan szar. Pont mint te."


Az én linux rendszerem gentoo. A tied meg jelenleg fedora, meg még ki tudja miket próbáltál te fogalmatlan.


A nyelvet sem beszéled rendesen. Mi az, hogy a linux rendszer olyan használhatatlan, mint én. Én nem oprendszer és nem program vagyok. Élőlény. Tudod a patkány is az. Puszi.

2023. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Thunderfairy ***** válasza:
Minnek erőlteted a Linux-ot ha neked nem megy? Használd a windows-t. Az való neked.
2023. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 gentoojedi ***** válasza:
90%

Nem akarom elhinni h a kérdező július 5 óta a fedorával küzd. (Lásd miért illegális kritizálni a linuxot 316-os hozzászólás)

Ennyi idő alatt ilyen küzdelemmel én teljesen nulláról eljutnék LFS-ig.


Mellesleg világosan leírtam, hogy az acer egy zsákbamacska, ha linuxról van szó. Bár hogy pont a hangkártya ne működjön az azért meglep.

2023. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

23# az nem én vagyok. És nem küzdök a linuxal.

Bebootoltam live-ba, nem ment, azóta nem is nagyon használtam a tabot.


A fedora miért nem a kezdőknek való? Van vagy 10 féle asztal verziója.

A workstatiom béna, a cinnamon meg a plazma ok, xfce lfce stb. is használható.

2023. aug. 30. 15:21
 25/33 gentoojedi ***** válasza:
100%

#24


"A fedora miért nem a kezdőknek való?"


1. Mert alapból korlátozott mennyiségű az alapszoftverkészlete egy debian alapú disztribúcióhoz képest.

2. Külön harmadik féltől származó csomagtárakat kell felvenni hozzá, amik egymással nem kompatibilisek, vagy függőségi problémákat okozhatnak.

3. Half rolling. Tehát nem csak hibajavítást meg biztonsági frissítést kap, hanem új funkciókat. Az új funkciók miatt újabb hibák kerülnek bele. A kernel egy két hét alatt cserélődik így ha külső modulokat is használni akarsz az macerássá teszi. Ha meg egyedileg reszelsz hozzá, mert valami hardver csak úgy működik vele, hetente-kéthetente megismételheted. Szerintem ez egy elsősorban a nem linuxot buherálni akaróknak élhetetlen rendszer.


A fedora a red hat környezetre fejlesztőknek való elsősorban, nem átlag sem annál jobb felhasználóknak.


"A workstatiom béna, a cinnamon meg a plazma ok, xfce lfce stb. is használható."


Mate desktopot compizzal out of box!

2023. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Tom Benko ***** válasza:

Milyrn hangszerver van telepítve? Mi a hangkártya pontos típusa?


Mondjuk egy lspci kimenet érdekes lenne.

2023. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a Linux Mint -et. Abba van egy ilyen kis beépített program, hogy "További illesztőprogramok" vagy valami hasonló. Abban nézd meg, hátha talál rá drivereket. Ha bármit talál, telepítsd, aztán indítsd újra a számítógépet.


Ezen kívül futtasd le a terminálban:

lspci -v | grep -i audio

Írd le ide mit ír ki! Hasznos lehet.

2023. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

A mint nem megy.


Szerintem csak 32bitet tud bootolni, de azt is csak gtp módban. De a 32es rendszereket a rufus csak mbr-ben csinálja.


A fedora 32-64 bites, gtp telepítővel. Szerintem azért megy.


Kipróbáltam a parancsokat, kiír pár dolgot, cpu gpu stb de az audiot azt pont nem.


lspci -v | grep -i audio


Ez semmit nem csinál. Még csak ki se ír valamit.

2023. szept. 1. 17:39
 29/33 Tom Benko ***** válasza:

Oké. Ezek szerint a hangkártya vagy nem PCI, vagy nincs is jelen a rendszerben. Próbáljuk az lshw parancsot:


lshw --short

2023. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 gentoojedi ***** válasza:

#28

"De a 32es rendszereket a rufus csak mbr-ben csinálja."

Linuxnál felejtsd el a rufust. Ott a fedora media writer, amely egyéb isot is tud pendrivezálni, meg ott van még a balena etcher, amit az openSuSE ajánl.


Most esett le, hogy annak a retek acernek csak 32 bites cpuja van. Akkor nem nagyon van választásod. 32 bites Mint és Ubuntu már tényleg nincs. Ha fedorával nem sikerül egy debian vagy devuannal még érdemes lehet megpróbálni.

2023. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!