Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt nincs hang, ennyi?

Linux alatt nincs hang, ennyi?

Figyelt kérdés

Van egy kis acer tablet-notebookom, windows 8.1 jól megy rajta a 10 nem.

Megnéztem egy fedora cinnamon-t. Wifi megy, a hang nem, tápot érintőt felismeri. Többit nem teszteltem.


Annyit tudok hogy realtek hangkártya. Ennyi, vége, nem megy nagy linux?



2023. aug. 28. 18:39
1 2 3 4
 11/33 gentoojedi ***** válasza:

#6


"Link a drivert"


1. Tudni kellene a hangkártya pontos típusát.

2. Tudni kellene a fedora verzióját, ez valószínű a 38-as.

Feltételezem, ha külön kernel modul kell hozzá, ami vagy telepíthető fedora saját repojából, vagy külső repo kell hozzá.

Ezen felül a chipkészlet gyártó honlapján is előfordulhat a driver forrása, de ugye ahhoz tudni kell belőle saját kernel modult készíteni. Fedoránál a folyamatos gyakori kernelfrissülés miatt ez hosszú távon szopóroller lesz. Szóval lebeszéllek fedoráról. Mintezz.

2023. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Felesleges, minden linux ugyanaz. Ha valami nem megy, az soha nem is fog menni.


Ilyenkor megáll a nagy linux zseni tudomány.

2023. aug. 29. 11:44
 13/33 gentoojedi ***** válasza:
90%

"Felesleges, minden linux ugyanaz. Ha valami nem megy, az soha nem is fog menni."


Nagyon nagy tévedésben vagy.


Pont Linux Minttel jártam úgy egy ismerősöm toshiba laptopjával, hogy a broadcom wifi driver - amit Minten a gyári repojából synaptic-kal tettem fel., tökéletesen működött. Direkt végigpróbáltam pár új disztrót mi nem megy egy ilyen laptopon. Fedora 38, openSuSE Leap 15.5, Mageia 9, AlmaLinux 9, Debian 12. Egyikkel sem ment a wifi. A driverje bugos. Olvastem fórumokon, hogy elég bugos a broadcom bizonyos driverje. Érdekes módon a Mintes fejlesztők kijavították.


Továbbá minden linuxon egyedileg patchelt a kernel. Ha nem az lenne, akkor vanila kernel lenne. De minden disztribútor tesz hozzá saját patchet és egyedileg variálja mit fordít bele fixen és mit modulba, illetve mit nem.


Tehát nagyon is különböznek.


Az ilyen kijelentéseid csak azt tükrözik ,hogy kezdőnek is ratyi vagy.


Nem tartom kizártnak, hogy Te ugyanaz a személy vagy, aki kiírta ezt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2023. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 SIDLER22 ***** válasza:
96%

"Felesleges, minden linux ugyanaz. Ha valami nem megy, az soha nem is fog menni."


Ezzel a mondatoddal kiderült, hogy igazából nem is akarod megoldani a problémát.

Menj vissza Windows-ra és kész. Ha ennyire fájdalmas neked ez a Linux világ akkor hagyd a fenébe.

2023. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

#12: "Felesleges, minden linux ugyanaz. Ha valami nem megy, az soha nem is fog menni."

Rosszul látod.

Arról nem a Linux tehet, hogy a hardvergyártó csinál egy kis egyedszámú - tehát nem elterjedt - terméket, amihez maximum csak egy, a Windows egy verziójával kompatibilis zárt forráskódú meghajtóprogramot ad közzé, ezt nem teszi nyílttá, nem biztosít dokumentációt sem.

Egy zárt forráskódú, a Windows egy adott verziójához készült meghajtóprogram visszafejtése és Linuxra implementálása eléggé "emberigényes", pláne, hogy kevés embert érdekel és nem érhető el hozzá semmilyen dokumentáció.

2023. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 gentoojedi ***** válasza:
100%

#14


"Ezzel a mondatoddal kiderült, hogy igazából nem is akarod megoldani a problémát."


Én már az eredeti kérdésben láttam, hogy csak kötekedni jött ide. Lásd "nem megy nagy linux"

2023. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Megnézted minttel?
2023. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Az ilyen kijelentéseid csak azt tükrözik ,hogy kezdőnek is ratyi vagy"


Hát ha patkány módon nekiállsz kötekedni, az meg azt tükrözi, hogy a istenített linux rendszered valójában egy használhatatlan szar. Pont mint te.



"Megnézted minttel?"

Le van töltve, megnézem de 99% hogy pont ugyanaz lesz.



Ez a baj a linuxal. Ha egy konkrét problémát kéne megoldani, akkor jön a mentegető zagyvaság a kernelekről meg pecsekről...

2023. aug. 29. 15:52
 19/33 gentoojedi ***** válasza:
95%
Na kiderült, hogy beletrafáltam kedves Felhasznalo8746.
2023. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%

"Ez a baj a linuxal. Ha egy konkrét problémát kéne megoldani, akkor jön a mentegető zagyvaság a kernelekről meg pecsekről..."

Nem, ez nem Linux-specifikus.

Ha egy hardvergyártó egy adott, kis elterjedtségű termékéhez nem készít egy adott operációs rendszer adott verziójához meghajtóprogramot, ráadásul amihez egyáltalán elérhetővé teszi, azt zárt forráskóddal, és ráadásul nem tesz közzé dokumentációt, akkor ahhoz nagy valószínűséggel nem lesz meghajtóprogram az adott operációs rendszer adott verziójához.

Ha az operációs rendszer közösségi fejlesztésű, akkor - a hardver kis elterjedtsége, és a hardverhez való adatok hozzá nem férhetőségének hála - a közösség nem fog a két szép szemedért a "semmiből" meghajtóprogramot varázsolni.

Ez a súlyos rögvalóság: "a felhasználók meg fogják szopni": [link]

bármilyen operációs rendszer esetén, mert ilyen a konzumer tömegtermelés.

2023. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!