Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik ingyenes programmal...

Melyik ingyenes programmal tudok egy képről egy pórázt kiretusálni?

Figyelt kérdés
Csk erre az egyre kellene a Paint-tal nem ment
2023. aug. 21. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gimppel próbálkoznék, de hogy mennyire körülményes az a mögötte lévő tartalomtól is függ, mert a helyét ki kell tölteni.
2023. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak klonozót kell használni.Egy póráz nem akkora, hogy ne lehetne szépen kiszedni. Sokszor csináltam én is a sulis fotóknál.Én PFS studiót használom, de szerintem a PhotoScape is tudja.
2023. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gimp.

Mondjuk kellő elszántsággal még a Painttel is működhet, de ahhoz rohadt nagy türelem, és jó grafikai érzék kell, és úgy sem lesz azért 100%-os az eredmény.

Meg a Gimptől se várj csodát, hogy majd magától megcsinálja. Az ilyen eltüntetős dolgok jellemzően úgy működnek, hogy miután kivágtad az eltüntetendő részt, a helyét pótolnod kell, ugyanis a szoftver nem fogja tudni kitalálni, hogy pl. alatta egy kutyus szőrös nyaka van. Azt neked kell a kép többi részéből (vagy más képből) odaretusálni. Ha alaposan keresel, Youtube-on találhatsz is ilyen videókat. Mondjuk főleg Photoshophoz, de ha megtalálod, hogy Gimpben mi hogy van, akkor ott is szinte ugyanaz a folyamat.


Egyébként ha nincs benne gyakorlatod, akkor arra számíts, hogy ha minőségi munkát akarsz végezni, az azért elég időigényes lesz. Nekem egyik legkomolyabb munkám egy közel 100 éves, néhol kopott, néhol hiányos fénykép helyreállítása volt, és ez 3 délutánomat vette igénybe.

2023. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!