Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit gondolsz a Messenger...

Mit gondolsz a Messenger emoji eltűnés kapcsán?

Figyelt kérdés

Nekem pár napja tűnt fel, talán 2023. július 17-én hétfőn, ami amúgy pont az emojik világnapja.


Több emojinak is hűlt helye. Nem lehet kiválasztani őket elküldéshez az emoji listából, mert teljesen eltűntek onnan. Sőt, ezek a korábbi chatekben sem jelennek már meg a megszokott módon, hanem csak kisebb méretben, a Facebook emojik helyett az operációs rendszer (pl. Android) saját emoji készletével, már ha az tartalmazza egyáltalán az adott emojit.


Nem csak egy hibás Messenger verzióról van szó, hanem szándékos lépésnek tűnik, mert azóta több nap eltelt, és új frissítés is megjelent, de maradt a változás.


Magyarázatot és megoldást nem találtam, így nem látom értelmét, de zavar. Persze az fontosabb, hogy a csapból tiszta víz folyjon.


Nekem első körben ezeknek a hiánya tűnt fel:


🤗 ölelést kínáló mosolygó

🙁 nyitott szemű szomorú

🥰 magát szeretve érző

🙄 szemforgató

🤯 eldurranó agyú

🥺 kérlelő / bűnbánó

🤔 állát vakarva gondolkodó

🧙 varázsló

🎙️ mikrofon (nem a másik 🎤)

🥳 ünneplő

🫣 kézfejei mögül kileső


(A fentiek nem a hivatalos emoji megnevezések.)


A Google Play áruhazból töltöttem le a Meta Platforms, Inc. által közzétett Messenger app 418.0.0.11.71 verzióját, Android 9-re.


Mit gondolsz erről?

(Pl.: Nálad is eltűntek? Milyen rendszeren? Melyik hiányzik? Szerinted miért történt? Van bármi ötleted?)



2023. júl. 19. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a felsoroltak közül mindegyik megvan, szerintem a telefonoddal lesz a gond.
2023. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mikori Messengert használsz? Egy Android 13 eszközön nem tűntek el az emojik, pedig a Google Play szerint azon is a legfrissebb Messenger van (nem frissíthető). De jobban megnézve: 417.0.0.12.64 (2023. július 10.). Szóval valószínűleg ez is elveszíti az emojikat, amint ez is megkapja a július 17-eset.
2023. júl. 19. 19:40
 3/11 A kérdező kommentje:
Eltüntették a magyar zászló is.
2023. júl. 19. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

417.0.0.12.64


Pontosan ugyanez a verzió van fent nálam is.

Én a helyedben törölném az alkalmazás adatait, majd magát az alkalmazást is, és újratelepíteném.

2023. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Érdekes... Megcsináltam, a készüléket is újraindítottam, Messengert is töröltem, telepítettem, újra beléptem stb. De ugyanúgy hiányoznak azok az emojik.
2023. júl. 19. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nálam meg van mind. Egy screenshotot megnyitott chatablakkal és emojikkal dobhatnál fel valahova.
2023. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert még nem kaptad meg az új verziót. Nincs a közeledben Android 9-es készülék? Amikor a saját szemeddel látod majd, akkor is hihetetlen lesz. Szóval egy screenshot nem elég meggyőző, szerintem. Meg nem is tudom egyben screenshotolni az emoji listát, kellene vagy 50 képernyőfotó, ráadásul mindegyiken cenzúrázni a magánbeszelgetésemet, és akkor még mindig azt hihetnéd hogy én hagytam ki pár emojit. Nem kizárt hogy a napokban igen, de nem ígérem hogy csinálok screenshotokat. Nem tudod olyan mobilon megnézni, amin már elérhető a legújabb frissítés? Mármint a július 17-es (418.0.0.11.71).
2023. júl. 19. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Android 9-esem nincs, 11-es van, 12-es, meg MIUI. Mindegyiken ugyanaz a verzió van fent, és mindegyiken megvannak az emojik. Nem vagy esetleg betatesztelő?


Elég ám ha egy screenshotot csinálsz, ahol látszik, hogy hiányzik az egyik emoji.

2023. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kár, hogy nem tudod az új verziót is megnézni. Pedig jó sok készüléked van. Nem vagyok bétatesztelő. Screenshotok:

[link]

2023. júl. 19. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg emojid hiányzik, nem csak néhány. A zászlók közül legalább 50-60 ahogy számoltam.


Találtam egy ilyen topikot: [link]


Ez régi ugyan, de itt azt írják, hogy force stoppolni kell a Messengert, aztán rebootolni a telefont.


Itt meg már csak annyit írnak, hogy várd meg a következő update-et: [link]


Vagy esetleg letöltheted a korábbi verziót, amiben még megvoltak az emojik: [link]

2023. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!