Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek a Windows 10,...

Szerintetek a Windows 10, vagy a Windows 11 a jobb, és ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2023. júl. 8. 08:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
A Microsoftnak vakon elhiszek dologról meg annyit, hogy én rühellem a legjobban őket. Első dolgom, hogy msmg toolkittel saját telepítőlemezt készítek, ami nem tartalmazza azt a sok szutyok bloatware alkalmazást, ami elő van telepítve ezekre a Windowsokra.
2023. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a 10, viszont van pár dolog, ami jó a 11-ben, de nem ér nekem annyit, hogy egy szar felületet kapjak.
2023. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%
Áruld már el, mi a sz.r abban, hogy lekerekítették az ablakok körvonalát? Vagy az zavar téged, hogy egységes lett a vezérlőpult?
2023. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
13# Ők azok, akik windows 7-re is akkor váltottak át, amikor már mindenki windows 10-et használt és mindig automatikusan lázadnak az új dolgok ellen.
2023. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
36%
Kíváncsi lennék, hogy az itteni fanboy-ok tényleg ennyire imádják a Micro$oftot, vagy pénzt kapnak a gerillamarketingért. Előbbi esetben nem normálisak, utóbbi esetben csak a lelküket adták el.
2023. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

#13 Nem az a szar benne, hanem az egész dizájn. Ez a MacOS és Android majmolás, a gyerekesnek tűni ikonok nekem egyáltalán nem tetszenek. Én pl jobban szeretem a Win10 star menüjét is, mint a 11-ét. Sokak utálták, de nekem bejöttek a csempék, használom is őket.


#14 "Ők azok, akik windows 7-re is akkor váltottak át, amikor már mindenki windows 10-et használt és mindig automatikusan lázadnak az új dolgok ellen."

Rohadtul nem, Win7-et nem sokáig használtam, Win8-at és Win8.1-t sokáig. Amikor pedig kijött a 10 azonnal váltottam. Nincs bajom az új dolgok ellen, hanem a számomra szar dolgokból van elegem.

2023. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Semmi majmolás nincsen benne. Ami elmondható az maximum az, hogy a fejlesztők ihletet kaptak máshonnan, ami nem büntetendő dolog.


De persze, lehetne azon az elven is rendszert készíteni, hogy "mi csakazért sem úgy csináljuk, ahogyan az másnál jól bevált és szeretik érte a felhasználók". Látjuk, hogy mi az eredménye az ilyen típusú kezdeményezéseknek. Elég csak megnézni hozzá akármelyik Linux-disztribúciót: Az összes ott elérhető ablakozó rendszer olyan, mintha egy 10 éves gyerek hányta volna össze. Ezek az open source kezdeményezések több, mint 20 év alatt nem jutottak el odáig, hogy ízléses margókat, betűtípust és stílusában összeillő ikonokat válogassanak össze a felületre.


A Start menü megszokás kérdése. Én szeretem mindkettőt. A kezdeti Windows 11-ben volt probléma az, hogy a kitűzött alkalmazásokból kevés látszódott az ajánló miatt. Ezt azóta finomították. Egy kicsit sem érzem úgy, hogy gondok lennének vele. Windows 10 alatt kategorizáltam a csempéket, itt meg szimplán ABC sorrendbe rendezem az kitűzött ikonokat. Változtattam a rendezési logikámon, mert tudok rugalmas lenni és képes vagyok alkalmazkodni. Ennyi.

2023. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
20%
A jó szoftver alkalmazkodik a felhasználók igényeihez, és nem a felhasználóktól várja el, hogy alkalmazkodjanak hozzá. Ha a cipőboltban csak 3 számmal kisebb cipőt hajlandók neked adni, akkor levágsz a lábujjadból?
2023. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A felhasználók nagy része nem használta ki a csempékben rejlő potenciálokat. Meg is szüntették és átalakították. Ez micsoda, ha nem a felhasználók igényeihez való alkalmazkodás?
2023. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Számomra a 11, mert:

-12. generációs Intel processzorom van, amihez alapból javasolt

-1,5 év alatt semmilyen hátrányt nem tapasztaltam

-ha több ablakot szeretnék párhuzamosan megnyitni, akkor a 11-ben sokkal gyorsabban és egyszerűbben tudom testre szabni, hogy melyik mekkora legyen, ami különösen hasznos volt számomra idén, amikor internetes források alapján írtam esszéket.

2023. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!