Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek a Windows 10,...

Szerintetek a Windows 10, vagy a Windows 11 a jobb, és ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2023. júl. 8. 08:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a Windows 10 a jobb, ugyanis:

- Annak nincs akkora hardverkövetelménye. Persze, a 11-et is fel lehet telepíteni régebb gépre, de hivatalosan nem támogatott, és ki tudja, hogy ez a hivatalos támogatottság hiánya mihez fog vezetni. Megtehetném, hogy felrakom a Windows 11-et, ugyanis a gépem hivatalosan támogatná, meg is tettem, de rövid idő használat után visszatértem a 10-re.

- A Windows 11 számomra nem biztosít többet semmivel, mint a Windows 10, számomra annyiban másabb, hogy a felülete lett sokkal ocsmányabb, mint a Windows 10-ben, és több kémszoftvert és bloatwaret raktak bele, ami jobban terheli a gépet, és sokkal nehezebb kiiktatni.

- Én az Android emulálást vártam nagyon, mert több olyan alkalmazás van, ami androidra elérhető, windowsra pedig csak egy fapados webes felülettel érhető el. Végül ez is kudarcba fulladt, mert az Amazon alkalmazásboltján kívül nem lehet rá felrakni semmit, ami valjuk be, nem túl sok alkalmazás.


Szóval én amíg lehet, maradok a Windows 10-esen, elvileg 2025 végéig lesz támogatva a rendszer. De biztos vagyok abban, hogy ezt az utolsó utáni pillanatban a Microsoft ki fogja terjeszteni, ugyanis a legtöbb ember még mindig Windows 10-et használ, és ez bizonyára 25-ben sem lesz másképp, tekintve hogy nem éri meg Windows 11-re frissíteni. Ha csak addig a Microsoft ki nem szarik valami forradalmi újítást, amire az emberek ráharapnak, és ami egyedül a Windows 11-ben érhető csak el. Vagy kidobják a kukába, mint a Windows 8-at (Nem a 8.1-et, mert a 8.1 az egy teljesen másik rendszer), és csinál egy Windows 12-t, vagy valami mást, amit normálisan rak össze. Így járt a Microsoft a Vistával is, emlékszem 2007-ben a keresőknél az egyik legnépszerűbb keresési kifejezés az volt, hogy "Hogyan kell visszarakni az XP-t".

2023. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Windows 11. Pont.
2023. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Windows 11 kezeli rendesen az újabb, gyors és lassú magos processzorokat. Erőforrásigénye egyenlő Win10-el hisz szinte csak egy (félig-meddig) átskinezett Win10. Új gép esetén Win11-et használnék.
2023. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

A 11 korai változatai olyan érzést keltettek, hogy valamikor egyszer majd ezt fogja tudni, itt lesznek ezek a dolgok, ott meg amazok, de most még nincs berendezve, meg amúgy se jó semmire, hogy ezeket belerakták.

Kaptunk egy üres, logikátlanul összehordott valamit, amiből elengedhetetlenül fontos funkciókat szedtek ki, változtattak meg indokolatlanul.

Szóval hónapokig béta teszterkedtek a felhasználók, mint minden szoftver esetében, mert manapság divat félkész állapotban kiadni a szoftvereket.


Ez 2021 és 22 között történt. Azóta rengeteg build készült, sokat változtattak rajta, visszahozták a feleslegesen eltüntetett funkciókat, kijavították a hibákat, kiforrottabb, okosabb, modernebb lett.

Veszteni már senki sem fog vele semmit. Szerintem már nincs sok értelme a 10-nél maradni, mert a fejlődésen kívül nem óvod meg magad semmitől.

2023. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
18%
W10. Ahogy irtak a 11 telis televan mindenféle kémszoftverrel. Ami miatt lassú, optimalizálatlan, ronda valami. Igazából erdemes már linuxra is váltani. Amenyit egy w10-11 en állitgatsz és hangolsz, annyi időráfordítással egy linux mint sokkal jobban fog futni.
2023. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

5# Lassú? :D

Utoljára 2012 körül használtam olyan hardvert, amin képes volt lassúnak lenni. Azóta nem tudom mi az.

2023. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

A 10 is egy hulladék, de a 11 még rosszabb. Dolgok, amiket elrontottak a Win11-ben a 10-hez képest:

- fogyasztás (a céges laptopom amióta 11-re frissült, feleannyi idő alatt lemerül)

- nem lehet megnézni az időből a másodpercet

- nem lehet testreszabni a tálcát

- kinézet (szubjektív, de ahogy látom, nemcsak szerintem lett csúnyább)

2023. júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
35%

"- fogyasztás (a céges laptopom amióta 11-re frissült, feleannyi idő alatt lemerül)"


Nem változott, sőt.


"- nem lehet megnézni az időből a másodpercet"


Bele ne halj!


"- nem lehet testreszabni a tálcát"


Testre lehet.


"- kinézet (szubjektív, de ahogy látom, nemcsak szerintem lett csúnyább)"


Modernebb lett.

2023. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

#8

De változott, saját magam tapasztaltam, ellentétben veled, aki vakon elhiszed a Micro$oftnak.

Szoftverfejlesztőként dolgozom, és gyakran szükségem lenne a másodpercre, hogy lássam, lefutnak-e az időzített jobok.

A tálca gombjait nem lehet beállítani, hogy nagyobbak legyenek, ne legyenek összevonva és látsszon az ablak címe.

A kinézet, mint már írtam, szubjektív. Az, hogy modernebb, nem zárja ki, hogy csúnyább.

2023. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Érdekes, én nem tapasztalok akkuidő csökkenést a laptopomon. Még jó negyed-fél órával tovább is szokta húzni.


Megnéztem a várható változtatásokat és a Moment 3 frissítésben már beállítható lesz a másodperc.


A kinézet valóban szubjektív, de nem értem miért kéne az elavult dolgokat benntartani a rendszerben. Épp ez a lényege a Windows 11-nek, hogy szabadulni akartak a Windows 10 legacy dolgaitól.

2023. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!