Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian: stable ágat követve...

Debian: stable ágat követve miért nem tudok rögtön frissíteni?

Figyelt kérdés

Debian: megjelent az új stabil kiadás, miért nem tudok azonnal frissíteni?

/etc/apt/sources.list fájlban a stabil változat neve helyett a "stable" szerepel, úgy lenne logikus, hogy azonnal tudjak frissíteni.

apt-get update

apt-get update --fix-missing

Utána pedig

apt-get dist-upgrade

Semmi se történik.



2023. jún. 19. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A Debiannak van egy útmutatója ehhez:

[link]

2023. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gentoojedi ***** válasza:

Ez egy kicsit ágyúval verébre. Nyilván ez a legbiztonságosabb módszer, de ezt inkább szerveren és rendszerüzemeltetőknek javasolt. A kérdező gondolom desktop operációs rendszernek használja saját célra.


A javaslatom a következő:


stable helyett bookworm szerepeljen.


Azért ellenőrizd le jó-e a sources.list fájlod. Azt tudom, hogy 11-nél változott, de lehet valami 12-nél is.


Ez a jelenlegi állapot (A tükröket cseréld ki, ha gondolod):


deb [link] bookworm main contrib non-free

deb-src [link] bookworm main contrib non-free


deb [link] -security/ bookworm-security main contrib non-free

deb-src [link] -security/ bookworm-security main contrib non-free


deb [link] bookworm-updates main contrib non-free

deb-src [link] bookworm-updates main contrib non-free


A frissítés menete: (konzolból csináld, ne X-en terminálból, mert ha valamiért újraindul vagy megáll az X server, akkor megszakad a folyamat)


apt update (a -get már nem kell)


apt upgrade --without-new-pkgs -y


apt full-upgrade -y


majd reboot

2023. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Még mielőtt megérkezett volna a 2. kommented, már végrehajtottam a frissítést.

Mennyire tettem rosszul, hogy a "sources.list"-ben "stable" maradt? Úgy oltam vele, hogy "nekem jó a mindenkori stable ág" és ne kelljen mindig átírni.

Az 1. hozzászóló által belinkelt útmutató ezen sorával indítottam:

apt-get update --allow-releaseinfo-change


Nem tudom mennyire van jelentősége, de egy Raspberry Pi-n fut a rendszer és ezért nem amd64.

Az új rendszer szépen felment, már csak ezért panaszkodik sima "apt-get update" után:

N: Repository 'Debian bookworm' changed its 'non-free component' value from 'non-free' to 'non-free non-free-firmware'

N: More information about this can be found online in the Release notes at: [link]

2023. jún. 20. 12:55
 4/8 gentoojedi ***** válasza:

"Mennyire tettem rosszul, hogy a "sources.list"-ben "stable" maradt?"

Hát ha műmödik, semennyire. Régen bevállt módszer volt, csak debianék időnként variálnak.


"N: Repository 'Debian bookworm' changed its 'non-free component' value from 'non-free' to 'non-free non-free-firmware"

Akkor írd át a non-free-t non-free-firmware-re. Nem használok már debiant.


Innen puskáztam:

[link]

2023. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha még visszanézel: Debian helyett van amit jobbnak tartasz, hogy már nem a Debian-t használod?

2023. jún. 21. 09:59
 6/8 gentoojedi ***** válasza:

Nem. A debian egy nagyon jó választás desktop téren meg raspberryn is.Bár arra nem jobb a raspbian?


De én perverz vagyok és megkívántam gentoot. Azóta nem tudok leszokni róla.

2023. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
Mert a Debian régebbi elavultabb csomagokat használ. Ezért i9s olyan stabil a rendszer. Tehát a Debian Stabil ága 2-3 évente frissül és nem a legfrissebb csomagokkal. Debian-ba azt nézik hogy megbizhatóan müködjőn.
2023. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az apt csomagkezelő automatikusan kellene intézze a 11ről 12re állást:


[link]


"Upgrades to Debian 12 bookworm from the previous release, Debian 11 bullseye, are automatically handled by the APT package management tool for most configurations."

2023. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!