A Viber miben másabb, mint a Messenger?
A Viber nagyobb múltú cég (FB előtt létezett, Rakuten cégnévvel), illetve azt még nem törték fel, nem úgy, mint a FB-t.
Viberről írok, mert azt használom:
Titkosított rajta minden adatkapcsolat (kivéve, ha biztonsági mentést csináltatsz vele).
Nem található meg máshol az üzenet (pl. fb alatt), csak és kizárólag a saját programjában.
Nem tiltanak le/ki sehonnan.
Ismeretlennek írt üzenetet megkapja a címzett és nem "Egyéb" mappába kerül értesítés nélkül.
Kisebb adatforgalommal dolgozik.
Nem kötelező rendszeresen frissíteni, egy régebbi verzió akár 2-3 főverzió-szám váltásig is használható.
Maga a program 60-70MB, tehát nem foglal túl sok erőforrást/memóriát.
Lehet több embert is berakni egy csoportba és közösen írni, de mellette külön is.
Szóval minden kellő funkcióval rendelkezik a viber, de a legfontosabb a biztonság/titkosítás. Tehát a te nevedben nem tud más írni, még ha tudná is a belépési adataidat, hiszen itt a telefonszám a belépési adat, amit egy hívással/SMS-el lehet aktiválni. Ha bárki más megszerezné a számod és egy SMS-t is még el tudna olvasni az asztalon felejtett készülékedből, így a sajátján aktiválná a te számodat, a te készüléked azonnal kiléptet, tehát már akkor tudod, hogy gond van.
PC és tablet is használható egyetlen telefonszámmal, amit QR kóddal kell engedélyeztetni a telefonon lévő viber programmal, tehát az sem meg a telefon nélkül.
Üzenetek nem késnek (kivéve, ha az energiagazdálkodás a telefonon rosszul van beállítva).
Szóval én a vibert csak javasolni tudom.
A messenger a facebookhoz kapcsolódik, annak a jelszavával lehet belépni.
A Viber telefonszámot kér, és az alapján tudod hívni a másikat.
De csak azért, mert a többség "FB őrült".
Akinek nincs FB fiókja, az messengert sem akar náluk regisztrálni a már említett feltörés/szivárogtatás miatt.
A messenger profilok alapján működik, de ahogy írtam; egy ismeretlennek hiába írsz, nem értesül róla, tehát az csak "baráti csevegő", míg a viber minden üzenetet továbbít (ismeretlennek is) és telefonszám alapján dolgozik, így pl. ha engedélyt adsz a névjegyek olvasására, a telefonkönyvből kiválogatja, hogy kinek van vibere és velük ott tudsz beszélni ingyen (chat/videó/hangüzenet), vagy kedvezőbb hívásdíjakért (viberből telefonszám hívása), mint telefonon... bár ha nem korlátlan a mobilnet, akkor már nem olcsóbb.
Igen, én is ezt tapasztalom. Facebookot és ezzel együtt a Messengert kb 2006-2007 óta használom. Legegyszerűbb (nekem) másokkal ezen tartni a kapcsolatot.
Viszont most van egy csoport, ahol az egyik tag elvből nem regisztrál a fb-ra, ezért Viberen csinálunk csoportot. Megmondom őszintén, nekem erre a Viberre soha nem volt eddig szükségem, most regisztráltam először.
De nem látom, hogy mivel lenne jobb, vagy bővebb. Ha pedig nem jobb, nem értem, hogy nem halt még ki, úgy mint annak idején az MSN.
Ja és köszi a válaszokat!
Aki régimódi, az a régi jól bevált dolgokat tartja meg, mint skype, viber, jabber. Aki meg a divatot követi, azok többsége FB függő és mindent azon keresztül akar elérni.
Aztán itt meg panaszkodnak, hogy egy kétes hozzászólás vagy fotó miatt ki lettek zárva és elveszett az összes ismerősük, üzenetük, mit csináljanak, mert a FB nem válaszol nekik.
A skype soha nem zárt ki, nem korlátozott, ahogy a viber sem. Nem olvasnak bele az üzenetekbe, hogy netán kellemetlen témát érint-e.
Míg a messengeren olyan szűrők is vannak szavakra, mint pl. terror, halál, stb. (főként angolul), amiből kiderül, hogy az üzenet nem titkosítva ér el a címzetthez, sőt maga az üzenet egy szerveren tárolódik, amihez a hatóságok is hozzáférnek.
A skype, viber esetében nincs szerver, hanem közvetlen kapcsolat van a 2 készülék között és ez is titkosított. Így az üzenet nincs tárolva máshol csak a küldő és a fogadó készülékén. Senki nem szűr semmit, nem ismerheti meg a tartalmát.
Persze, nem jellemző, hogy mindenki illegális dolgokat beszélne meg ezeken, de ha valakinek számít a biztonság, az ezekre is gondol, hogy ki más olvashatja még, vagy netán szó nélkül kizárhatja a szolgáltató és elveszti az összes addigi beszélgetését, mert azok egy központi szerveren vannak és nem csak a saját készülékén.
Divat?! :D Mint ahogy írtam 16-17 éve használom a FB-ot. Nem olyan új dolog ez.
Ez alatt soha nem zártak ki és nem korlátoztak semmilyen módon. Nem vagyok terrorista és államtitkokról sem szoktam csevegni. Semmi nagy titok nincs, ami miatt félnem kellene.
Szóval ha csak ennyi a különbség, akkor átlag felhasználók szempontjából gyakorlatilag semmi.
Én annó FB-n voltam művésznévvel, mert DJ vagyok.
Kiraktak, mert szerintük nem vagyok jogosult a név használatára.
Elküldtem az engedélyemet, amiben szerepel a művésznév. Nem fogadták el, ragaszkodtak személyigazolvány másolatához.
Azért egy amerikai cégnek nem küldözgetem a személyes adataimat... így akkor elvesztettem minden beszélgetésemet, levelezésemet. Azóta router szinten blokkolok minden FB címet és hogy őszinte legyek, boldogabb vagyok, mert nem bosszantanak fel idióták.
Aki tényleg ismerős, az viberen továbbra is megtalál, ha meg nagyon fontos, akkor telefonon is.
És az én ismerőseim nem csak miattam viberen is vannak.
Szóval nekem megvan az okom a FB-ellenességre.
Pl. egy korábbi fellépőhelyem fél évvel később olvasta csak a bemutatkozó levelemet, mert neki is "egyéb" mappába ment. Nála fél évvel tovább melózhattam volna, ha viberen tudtam volna neki üzenetet küldeni.
Szóval ezek az én tapasztalataim. 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hány emberrel tartom a kapcsolatot aktívan és a felével telefonon beszélünk, nem programokon keresztül.
Én kiszűrtem a havert és a barátot és csak a barátokat tartottam meg. Hozzájuk elég a viber, mail, telefon is.
Aki olyat is ismerősnek jelöl, akit nem is ismer és van 200 ismerőse, őszintén megkérdezném, hogy ha bármi gond adódik, a 200-ból hányan sietnének a segítségére, hány a valós ismerős, aki tudja, hogy valójában kicsoda ő, hol lakik, stb.
Én csak leírtam a fb és a viber közti különbséget.
Egyetlen munkahely nem követelte meg, hogy legyen FB-m, ismerősök sem, de ha követelné bárki, akkor se lenne a fentiek miatt. Ez az én hozzáállásom, a tied meg pont a fordítottja. Ezért létezik ennyi féle kommunikációs program/platform, hogy ki-ki a maga igényei alapján tudjon választani.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!