Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem olyan egyszerű egy...

Miért nem olyan egyszerű egy wifi drivert feltelepíteni linuxon mint windowson?

Figyelt kérdés
Ha csak simámn bedugom a tenda U1 wifi stickemet van internet de max 10 mega ha lejön ugyan ez windowson 95-100 mega.Meg van a linux driver de fingom nincs ,hogy lehetne fltelepíteni.

2022. dec. 4. 00:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Több, mint 10 éves kis laptopra (intel celeron, 2 gigabyte rammal, szóval nem egy erőgép) most hirtelen felindulásból feltettem egy LMDE5 - öt (Debian alapú Linux Mint), Cinnamon asztali felülettel (azaz, nem a legtakarékosabb Linux változatról beszélünk).

Minden megy rajta (wifi-t is beleértve).


Beírom, hogy free -h -t és látom, hogy kb 500 megát eszik alapjáraton, s még egy Chromiumot beröffentve is 1.1, 1.2 gigáig megy csak fel. Ha egymásik fülön youtube - ot nézek, akkor erre még jön mondjuk 0.2 giga, stb. Nem hyperfast nyilván, de arra, amire nálad szükség van teljesen megfelel.


Érdekességképpen megnéztem live módban Lubuntuval, de az is - to my surprise - alapból 500 megát evett. Ez utóbbit meglepően soknak találtam egy Lubuntutól.


Még annyit, hogy az LMDE - legalábbis nálam, az elmúlt évek saorán atomstabilnak bizonyult.


Esetleg tehetnél vele egy próbát.

2022. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

21/


Nekem a legnagyobb gondom a wifi stick dolog,ha kábelen menne bel a net a gépbe akkor az sem lenne gond. Ha csak bedugom a wifi sticket mérésnél max 10 mega jön le windowson meg két gyengébb gépen 95-115mega és a feltöltés se 0,5 mega hanem 51mega.

Szóval nekem ennyi lenne a gondom jelenleg.

2022. dec. 5. 17:52
 23/33 A kérdező kommentje:
Na azt hiszem felejtős a linux wifi stick szempontjából egy nagy kalap fos.Kipróbáltam mindent meg 3 linuxot most utoljára ubuntut egyszer sok buherálás után kihoztam 51mega letöltési meg 25mega feltöltési sebességet aztán vissza állt max 12-re meg vagy 0,65-re.Tök gáz,hogy ilyen gagyi a wifi stickel,na meg a másik hol csatlakozott automatikusan a nethez a stick hol meg nem meg szenvedett még manuális csatlakozásnál is,így ez időse embernek nem való csak nyűg lenne.Asszem marad a ram bővítés és egy fájintos windows 10 a gépre,ilyen téren sokkal élhetőbb.
2022. dec. 5. 21:32
 24/33 A kérdező kommentje:

Na ha ezt tudná a linux wifi stickel csak úgy alapból akkor azt mondanám,hogy oké legyen ez a rendszer a gépen

[link]

de ennek még a negyede se jön ki csak bonyolultabb buherálással talán ez meglenne de az sem biztos.

2022. dec. 5. 22:22
 25/33 Tom Benko ***** válasza:

Na most

1; Mint mondtam, kérj belőle a disztró fórumán csomagot, úgy nem kell bénáznod.

2; Ha jelzed, hogy kell az autostart, akkor azt is megoldják, tipikusan a hálózatkezelőt kell felkészíteni.

3; Az adatátvitel kevéssé függ az OS-től, ott valami más gubera lesz a ludas.

4; A legtöbb wifi sticket a Linux tudja kezelni, neked sikerült egy olyanba beletenyerelni, amit nem.

2022. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Tom Benko ***** válasza:
Amire még mindig kíváncsi vagyok, hogy milyen hálózatkezelője van.
2022. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

25/


Itt pedig a linx hibás a sebességben mert a napokban 3 fajta linuxot is feltelepítettem mind ugyan azt a sebességet hozta a windows meg min 10 szeresen többet.Nem hizsem,hogy más lenne a gond ha a windows meg mindent visz.


linuxokból ezt a hármat próbáltam ubuntu legújabb linuxot és a zorin os lite és a linus litét.

A wifi stick meg íTenda U1

2022. dec. 6. 18:36
 28/33 gentoojedi ***** válasza:

#27


"Itt pedig a linx hibás a sebességben mert a napokban 3 fajta linuxot is feltelepítettem"


Ja értem. Azt azért nem árt tudnod, hogy mindhárom disztribúció rokon, mert mindegyik debian alapú.


Ha mondjuk egy openSuSE meg egy Magei-át vagy fedorát is kipróbáltál volna, akkor megállhatná a helyét az a kijelentésed, hogy három fajta linuxot is kipróbáltam. Így viszont nem. Ezeket is próbáld ki. Utána ítélkezz.

2022. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

28/


Van most időm tömérdek,írj pár félét és kipróbálom aztán megírom a tapasztalatomat.

2022. dec. 6. 21:48
 30/33 Tom Benko ***** válasza:
Oké, amivel mindenképpen próbálkozz, az az Arch. AUR-ban van a kívánt driver, sok mókolást nem kér.
2022. dec. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!