Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem olyan egyszerű egy...

Miért nem olyan egyszerű egy wifi drivert feltelepíteni linuxon mint windowson?

Figyelt kérdés
Ha csak simámn bedugom a tenda U1 wifi stickemet van internet de max 10 mega ha lejön ugyan ez windowson 95-100 mega.Meg van a linux driver de fingom nincs ,hogy lehetne fltelepíteni.

2022. dec. 4. 00:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

De, ha minden kötél szakad és úgy érzed, sok ez (amúgy nem, de ettől még érezheted úgy), esetleg érdemes lehet egy ubuntuval próbálkozni.


Én például a minap kaptam egy 12. generációs i7 -es procis gamer laptopot, ami annyira új hardver, hogy épp az volt a gond, azaz az általam rendszerint használt LMDE még nem volt "felkészítve" rá.


Kipróbáltam rajta pár disztrót, de legtöbbször nem volt wifi vagy például hardveres gyorsítás, stb. Nekem meg időm (és őszintén türelmem sem), hogy tovább keresgéljem a megoldást, így - bár nem a kedvencem, de - feldobtam rá egy ubuntut, így most minden működik, ahogy kell.

2022. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

10/


szerintem meg nem írja be mert mikor entert nyomok azt írja írjam be a jelszót aztán három próbálkozás után egy kódot dob,hogy hiba.

2022. dec. 4. 19:09
 13/33 A kérdező kommentje:

11/


Nekem az lenne a lényeg,hogy lite legyen mert régi gépre lenne.

2022. dec. 4. 19:10
 14/33 Tom Benko ***** válasza:
Nem lehet, hogy a root jekszót kéri?
2022. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

#14: Elvileg a telepítéskor megadottat kéri, mint a sudo-nál általában.


A LiteLinux egy Ubuntu-ra (a legutóbbi 6.2-es Fluorite változata az Ubuntu 22.04 LTS Jammy Jellyfishen alapszik) épített, a kis gépigényű XFCE ablakkezelőt használó disztribúció, de tapasztalataim szerint (Virtualboxba telepítettem) valami nem teljesen kóser vele, ugyanis egy szimpla apt upgrade is elakad (pont a litelinux téma frissítésénél).

2022. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Most a zorin os lite verziót próbálom ez nem lenne rossz csak még itt sem sikerült megoldani a net gyorsaságát.Viszont ami idegesít a linuxoban,nekem mondjuk nem lenne akadály de az idősebb ismerősömnek igen,hogy indulásnál automatikusra van állítva az internet csatlakozás de van,hogy működik meg van,hogy a wifi stick nem tud elindulni pedig látja a netet.Ez így idősebb embereknek inkább nyűg mint sem gondtalan használat....
2022. dec. 5. 11:34
 17/33 anonim ***** válasza:
Inkább valami kis gépigényű, de elterjedtebb disztribúcióval - Linux Mint XFCE, Xubuntu, Lubuntu, Debian XFCE/LXQT/LXDE felülettel - próbálkozz: többen használják, jobb a terméktámogatásuk.
2022. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

17/


Ha jól elfutnak gyengébb gépen akkor okés is lehet.

Az egyik gépben E8500 proci van 4gb dde3-mmal a másik gépben a procira most nem emlékszem de talán az is E szériás lehet a ram ,meg 8gb ram ddr2 szóval ezeken futna valamelyiken majd tartósabban.

2022. dec. 5. 12:18
 19/33 gentoojedi ***** válasza:

Linuxnál van egy olyan szabály, hogy hardvert venni tudni kell.

B opció. Mélyebben értesz hozzá.

Az nem a linux hibája, hogy nem megfeleő wifi sticket vettél. Van olyan is amit csak bedugsz és megy. Na azt például Windows nem tudja.


Szóval Nálad most a B lenne opció, de ha nem vagy hajlandó időt meg energiát fektetni bele, akkor kerüld messziről.


Nem ismerem az említett disztribúciót, de a feladat lépései felvázolva:

A mellékelt driver egy kernel modul forrás, amit le kell fordítani, magyarán el kell készíteni.

Kellenek hozzá a fejlesztési csomagok úgymint fordító, gcc, make és társai, kernel fejléc. Aztán lehet hegeszteni. Amivel az is probléma h minden kernelfrissítésnél lehet megismételni.

2022. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

19/


Ez a stick is megy ha bedugom és beírom a wifi jelszavát csak nem minden indulásnál kapcsolódik automatikusan meg ha rákattintok akkor se mindig.

Ez a wifi stick tenda U1 az oldalán van linux driver is csak nekem nem megy ez a beírogatós dolog.

Találtam egy ilyen cikket de még ezt sem tudtam kivitelezni [link]

2022. dec. 5. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!