Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem olyan egyszerű egy...

Miért nem olyan egyszerű egy wifi drivert feltelepíteni linuxon mint windowson?

Figyelt kérdés
Ha csak simámn bedugom a tenda U1 wifi stickemet van internet de max 10 mega ha lejön ugyan ez windowson 95-100 mega.Meg van a linux driver de fingom nincs ,hogy lehetne fltelepíteni.

2022. dec. 4. 00:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
19%
Mert linux.
2022. dec. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
81%
Mert a Windows-ban van a pénz, elsősorban az azzal való kompatibilitással foglalkoznak a gyártók.
2022. dec. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert a Linux egy sokkal dinamikusabban változó rendszer, sokféle disztribúció van, ahhoz többféle kernel - így a hardvergyártónak kicsit nehezebb meghajtóprogramot kreálnia - sokan nem is csinálnak semmilyent.


A Tenda oldalán elérhető:

[link]

letöltöd, kibontod, és a kibontott könyvtárban elindítod az install.sh Bash-szkriptet. De arra ügyelj, hogy ez 2.6.18 és 4.5 közötti kernelverziókkal működik (hogy milyen kernelverziód van, azt az uname -a parancs segítségével derítheted ki).


Ha újabb kerneled lenne, innen:

[link]

tölthető le frissebb. A használata le van írva az oldalon.

2022. dec. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

3/


Nekem ez a linux van fent [link]

2022. dec. 4. 01:01
 5/33 anonim ***** válasza:

#4: Oké, ettől függetlenül nézd meg, milyen kernel van rajta - nyitsz egy terminált, beírod, hogy:

uname -a

ha 4.5-nél nagyobb verziójú kerneled van, akkor a #3-as hozzászólásomban szereplő 2., Githubos linken levő driver kell neked.

2022. dec. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

5/


Oké köszi reggel megnézem

2022. dec. 4. 01:17
 7/33 A kérdező kommentje:

5/


Hát nem tudom megszeretni ezeket a linuxokat ezért a wifi stick szarakodás végett.Idős embernek a gépére lenne mert régebbi gyenge gép de ő még wnnyit se tudna vele kezdeni.A githubról letöltöttem a frisebb drivert beírta ezt a kódot "sudo apt install linux-headers-generic build-essential dkms git" ezután kéri a jelszót amit még a numerikus billentyűzeten se enged beírni tehát nem tudok tovább haladni,az autoinstall meg ./install_wifi.sh hiába kattintok erre nem csinál semmit sem.

A másik meg minden inditásnál automatikusan kéne csatlakoznia erre meg hol csatlakozik hol meg nem,ha nem akkor meg ki kell húzni a wifi sticket utána vissza és akkor talán csatlakozik nos egy idős embernek ez azért sok lenne neki automatikusan működő rendszer kéne.

2022. dec. 4. 07:10
 8/33 Tom Benko ***** válasza:
100%
Szerintem engedi beírni, csak nem látszik. Repóban nincs driver? Azzal nem kellene annyit szarakodni. Az automatikus indulást a network managerben lehet megadni, ez legtöbbször a Network Manager. Az első csatlakozáskor rákérdez.
2022. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Tom Benko ***** válasza:
100%
Egyébként borzalmasan egyszerű telepíteni. Szerintem kérj meg valakit a Lite fórumán, hogy csomagolja neked, és nem fog kelleni még ennyit sem dolgozni vele.
2022. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

"ezután kéri a jelszót amit még a numerikus billentyűzeten se enged beírni"

Beíródik, de nem látod. Biztonsági metódus arra, hogy ne lessék ki hátad mögül a bepötyögött jelszót.

2022. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!