Jobb lenne a Windows 10 ilyen felhasználásra, mint az Ubuntu 18.04.5 LTS?
Utóbbi lett feltéve egy HP 655-ös, kb. 10 éves laptopra.
Mivel szeretem az audio világához köthető szoftvereket, sőt, legfőképp csak ezekre használnám a gépet, ezért a következőkre lenne szükségem: Spotify, Sony Sound Forge, Traktor Scratch Pro, Foobar2000, Audacity, VirtualDJ.
Ezeknek a programoknak a nagy része nem fut Ubuntun, hanem vagy külön vacakolni kell vele, hogy fussanak (Wine) vagy kikereshető valami sz*r alternatíva nekik, amik vagy bejönnek vagy nem - inkább az utóbbi.
Ellenben a Windowson vígan elfutnak, nincs velük probléma.
Ubuntun meg tökölészhetek velük eredmény nélkül.
Szerintetek?
Ha Windowsra van szükség, akkor Windowst kell használni.
Megjegyezném viszont, hogy a Spotify és az Audacity natívan fut Linux alatt, a többiről nem tudok nyilatkozni. Illetve még azt is, hogy a 18.04.5 egy viszonylag régi verzió, azóta már két LTS kijött.
#3: De hát neki az elvből sz..r. ;-)
Ez tipikusan egy olyan "kérdés", amire a "kérdező" már eldöntötte, hogy milyen választ fogad el. Ez semmi más, mint egy kis elvakult Windows-dicsőítés, és Linux-fikázás.
Ebben a kategóriában mindig dicsőitik a Linuxot, de ha megnézed az asztali részesedését, az a Windows felhasználókat igazolja:
"Csak ez erre nem vonatkozik"
De, bizony erre, mert a statisztika nem tartalmazza az adott operációs rendszer választásának okát, pusztán azt, hogy sokan használják.
És miért használják sokan? Mert az átlagfelhasználók:
* az iskolában Windowst (Wordöt, Excelt, Powerpointot) tanulnak
* a munkahelyükön azt erőltetik rájuk
* ha gépet vesznek, vagy operációs rendszer nélkül kapják meg, vagy Windows-al szállítva
* tanulni, alkalmazkodni sokan képtelenek (tisztelet a kivételnek!)
"Windowsra sok olyan program is elérhető, ami nincs Linuxra, ezek csak emulálva fognak futni, ha futnak egyáltalán"
Átlagfelhasználásra - fájlkezelésre, archiválásra, böngészésre, levelezéshez, azonnali üzenetküldésre, Internetes telefonásához, szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre, prezentációkészítésre, pixel-/vektorgrafikus képek készítésére, képnézegetéshez/-konvertáláshoz, egyszerű videó és hangszerkesztésre - rengeteg, Linuxon natívan futó szoftver érhető el.
Két dolog van, aminél a Linux elmaradást mutat: ez a játék (bár sok játék elérhető Linuxon is, illetve Proton segítségével sok Windowsos játék futtatható Linuxon is) és a csak Windowson elérhető kereskedelmi szoftverek (bár ott is elérhetőek alternatívák).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!