Érretségi szintű web programozást ,hogyan tanuljak meg egy hónap alatt?
Informatikai közép iskolába járok de 4 év alatt nem tanultunk web programozást csak adatbázis kezelést cisco-s hálozat szimulálást és c#-et.
Tud valaki valami jó anyagot a neten hozzá?
Aztsem tudom milyen nyelven vagy milyen programban kell hozzá fogni:(
Én néznék egy tutorial video oldalon egy összefoglalót: HTML / CSS, npm, javascript áttekintő
Ha programoztál már akkor 2 hét. Ha soha nem csináltál semmit, akkor 1-2 hónap
... vagy csak Krunkereztél, amikor ezt vettétek.
Ha neked érettségi előtt másfél hónappal lövésed sincs még a HTML nyelv létezéséről sem, akkor gyorsan válts pályát, mert az informatika nem neked való.
Oké, vannak tényleg hulladék iskolák is. Ezt aláírom. De azért kicsit több, mint érdekes, hogy 4 év alatt az egyik fő témáról egyetlen szó sem esne. Főleg, hogy a webszerkesztés a most végzetteknek kb. egy féléves témakör, a webprogramozás szintén.
Én nagyon úgy látom, hogy te vagy az, akinek lövése nincs a dolgokról, valahol elevickéltél kegyelemkettesekkel eddig, tojtál az egészbe két kilométer magasról, most meg sírsz, hogy fogalmad sincs az érettségi-témákról.
Egy informatikus egyik legfőbb kompetenciája az információ megszerzése. Az interneten minden fent van. Megkereshetted volna az érettségi-követelményeket, kereshettél volna tananyagot, és akár be is pótolhattad volna a hiányosságaidat.
Egyébként azt sem közölted, hogy milyen érettségiről van szó. Középszintű? Csak mert azt nem nagyon szoktak a szakképzésben tenni. Ott általában szakmai közép- vagy emelt szintet tesznek (kötelező előírás), esetleg aki tovább akar menni egyetemre, az szokott emelt informatikát.
Gyanítom, a webszerkesztés és webprogramozás fogalmakat is erősen kevered.
Ha szakmai informatikából mész érettségizni, akkor ott webSZERKESZTÉS lesz, + adatbáziskezelés. Webprogramozás nem lesz. Webprogramozás esetleg a technikusi vizsgán lehet. "Sima" programozás viszont lesz.
De hogy hasznos információt is írjak: parancsolj: https://www.youtube.com/watch?v=CtrMhe5Azys Szerintem ebben a 7 órás videóban minden megvan, ami az érettségi szintjét lefedi.
Vagy ha tudsz angolul: https://www.youtube.com/watch?v=kDyJN7qQETA
Ha csak 15 percet szánsz rá: https://www.youtube.com/watch?v=Ggh_y-33Eso (ennyi nem lesz elég, ne reménykedj!)
Esetleg ez: https://www.youtube.com/watch?v=TFw4i6IqjtU
Ha tényleg webprogramozásról keresel anyagot, akkor meg javaslom ezt:
1 vagyok, ja hogy érettségire kell ez most esik le... én meg jóhiszeműen segítek, mert azt hittem, hogy tanulni akar :D Nem is értettem miért kell egy hónap alatt bármit 'megtanulni'..
ha annyi esze sincs a kérdezőnek, hogy átnézze a típusfeladatokat, akkor ott nagy baj van
Igen webszerkesztés lesz plusz adatbázis kezelés elnézést.
Eddig nem foglalkoztam ,mert azt mondták utolsó évben fogjuk tanulni utána meg ,hogy a második fél évben de végül semmi sem lett belőle szóval úgy megyünk közép szintű érretségire ,hogy egyetlen másodpercet se tanitott a suli webszerkesztésből.De köszönöm a választ.
Én azért továbbra sem hiszem, hogy 4 év alatt egyszer sem volt róla szó, még az érettségire való felkészülés alatt sem. De mindegy, nem tisztem eldönteni, hogy mennyire helytálló, amit írtál.
Viszont nem egy eszeveszett bonyolultságú témakörről van szó. Van mondjuk 20, nagyon max. 30 HTML elem, amit tudni kell hozzá, meg kb. 10-15 CSS-tulajdonság. Ez azért nem a "lehetetlen" kategória.
Én azon lepődök meg leginkább, hogy informatika szakon, egy leendő informatikust ennyire hidegen hagy a téma, hogy négy év alatt még csak az alapoknak sem néz utána? Tudom, ma már nem divat a személyes weboldal, de ettől függetlenül: egy leendő informatikus számára nem jó ómen, ha ennyire nem érdekli a szakma.
Ráadásul láttam a másik kérdést is - gyanítom, az is te voltál -, hogy CISCO-ból is csehül állsz. Pedig itt határozottan állítottad, hogy azt tanultátok. Már várom a hasonló kérdésedet programozásból is. ;-)
"Rossz szakot választottam"
És ez most derült ki, 4 év után??
Tudom, persze, ez nem ilyen egyszerű. Én is iskolában dolgozok rendszergazdaként, egy olyan iskolában, ahol van szoftverfejlesztő és rendszerüzemeltető képzés is. Sok olyan tanuló van, aki vagy azt sem tudta, hogy igazából mire vállalkozik, amikor beadta a jelentkezését, illetve sok olyan is van, aki nem teljesen saját akaratából került oda. (Szülő szeretné, mert hát az informatikával sok pénzt lehet keresni, csak épp azt nem nézik, hogy a gyerek mit szeretne, vagy alkalmas-e rá...) Aztán amikor kiderül, hogy rossz döntés volt, akkor meg halogatják addig, ameddig már nem lehet mit tenni. Mert első évben még lehetett volna mindennemű különbözeti vizsga nélkül szakot váltani. Az első év végén is, de akkor már csak különbözetivel. Tőlünk is voltak, akik átmentek másik szakra, vagy másik iskolába, mert nyilvánvalóvá vált, hogy nem fekszik neki az informatika. (Meg olyanok is vannak, akik más sulikból jöttek át hozzánk, mert nekik meg a másik szak nem ment.) Persze, ezt a döntést nehéz meghozni, mert sokan hiszik azt, hogy ciki lenne meggondolni magunkat. Nem az. 4 évet elszúrni sokkal cikibb. Márpedig ezt tetted. Közismereti tárgyakból - hála Orbán Nagyúr oktatási reformjának - minimális, amit technikumokban tanítanak (vagy szakgimnáziumban, vagy szakközépben, attól függ, hogy az elmúlt 10 évben használt három név közül melyikre emlékszünk), ergo a közismereti tudásod potenciálisan alacsonyabb, mint ha gimiben tanultál volna, emellett viszont volt egy rakás szakmai tárgyad, aminek így nulla haszna volt.
"úgy voltam vele elég lesz egy 2-esel átmenni"
És azzal mit értél el?
Azt, hogy szaktudás nélkül ott állsz az érettségi előtt. És van másfél hónapod behozni 4 év lemaradását. Erre nem gondoltál 4 évig??
"eddig arra fordítódtam az időmet"
Tényleg nem macerálásképp, de ha humán területen akarsz továbbtanulni, egy kicsit a helyesírásra feküdj rá! Azon a területen ugyanis ez az írási stílus elég gáz. Olvass sokat, illetve gyakorold a fogalmazást is! Olyasmikre gondolok, mint pl.: a tagmondatokat vessző határolja (ugyanakkor pl. a "mert" előtt nincs, hacsak nem tagmondathatáron van), illetve ne használj sokszorosan összetett mondatokat! Tagold a mondandódat rövidebb, egyszerű, vagy egyszeresen összetett mondatokra! Esetleg kétszeresen összetettekre. Ha pedig gépen írsz, a vessző előtt - kevés kivételtől eltekintve - soha nincs szóköz, utána pedig mindig van.
"úgy gondoltam 2-es szintre fel lehet az utólsó évben is készülni:D"
Én a kegyelemkettest nem nevezném "szint"-nek. Bocsi.
Az a gond az ilyen "jófejségből megadott elégségesekkel", hogy nincs mögöttük komolyabb tudás. Így pedig nehéz rá alapozni. Egy egyetemre készülő ember vagy, ne mondd, hogy ezt nem tudtad logikusan átlátni...
A 3. és a 4. év pedig javarészt arról szól, hogy az első két évben megalapozott tudásra építetek. Ha az nincs meg, akkor legjobb esetben is már csak kegyelemkettesekre számíthatsz. Érettségin meg arra sem, mert ott ténylegesen nézik, hogy mennyit csináltál meg jót, és mennyit nem. Ahhoz pedig, hogy azt megoldd, az eddig megszerzett (illetve hát nálad: nem megszerzett) tudásra lenne szükség.
"web szerkesztést pedig tényleg egyáltalán nem tanutunk"
Jó, higyjük el, bár ha ez így van, az hatalmas nagy szégyen az iskolára nézve.
Viszont ez nem ment fel a feladatok megoldása alól. Érettségin senki nem fogja kérdezni, hogy miért nem tanultad meg, hanem egyszerűen nem kapsz rá pontot, ha nem tudod megoldani.
Nézd: másfél hónapod van rá. Őszinte leszek: ezt akkor fogod tudni elvégezni, ha most éjt nappallá téve azon dolgozol, hogy bepótold, amit eddig ellazáztál.
A HTML még csak nem is nehéz. Tudod, én sem tanultam anno HTML-t. Akkor kezdett csak éledezni az internet, szakirodalom még alig volt, szóval weboldalak forrásait tanulmányozva, tapasztalati úton tanultam meg weboldalt szerkeszteni. Az első ilyen irányú könyvemet főiskolán vettem meg. A CSS-t később könyvből, és - akkor már - internetes forrásokból tanultam meg. De például a MS Accesst is önszorgalomból, próbálgatással tapasztaltam ki. Meg lehet ezt csinálni önerőből is, csak kétségtelen: több erőbefektetés, mint amikor egy tanár vezet végig rajta nagyjából kényelmes tempóban.
Korábban linkeltem is videókat, amikből szerintem simán el lehet sajátítani a szükséges ismereteket. De itt van mégegy:
Szerintem egész jó könyvecske. (A vége, az SVG már nem fog kelleni neked.)
Egyébként ha csak ez az egy rész nem megy, a többiből pedig jó vagy, akkor a kettesed nincs veszélyben. Csak a kérdés, hogy pl. adatbáziskezelésből, vagy hálózatokból hogy állsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!