Szerintetek mi kellene ahhoz, hogy az Ubuntu elterjedjen széleskörben? Megtörténhet ilyen?
Én a Windows-t mint operációs rendszert, szinte semmire nem tartom már évek óta. Rendkívül ostoba és idegesítő bizonyos dolgokban, amik nekem fontosak. A 10 óta pedig a retinámat is sérti. Azért használják a legtöbben ezt, mert viszonylag ezt a legkönnyebb az átlag felhasználónak használni, illetve a csapból is ez folyik. Kezdve az iskolától, a magazinok többségén keresztül az internetes oldalakig.
A linux disztrókhoz több kutatás és ész szükséges, de cserébe jóval több szabadságot is ad. Nem az Ubuntu volt a kedvencem közel sem. Ezt egy összegányolt, teliszemetelt hulladéknak tartom, de még ennek ellenére is többre a Windows-nál. Az Arch család kipróbálása után nem voltam képes a Debian családot elviselni. Gyorsabb, nagyon jó wiki van hozzá, alapból jobban kezelte a laptopom hardverét, stb.
Jelenleg OSX-et használok, mert vettem egy Macbook-ot kíváncsiságból. Ez valahol a kettő között van. Egyszerű az átlag felhasználóknak is, gyors is, sok mindenhez van driver, van MS Office és Adobe cuccok is, több Linuxos dolgot is tud.
De ez még nem magyarázza azt hogy mégis milyen szabadság kéne még?
Ez kicsit oylan mintha egy autó esetében azon panaszkodna valaki, hogy márpedig neki nem kell olyan autó aminek 4 kereke van.
Aztán hogy a példánál maradjunk a zárt forráskód is olyan, hogy az emberek 99,9%-t amúgy sem érdekli hogy mitől működik a dolog ha működik. Autó esetében sem panaszkodnak az emberek azért, mert nem nézhetnek bele a motorjába amikor csak kedvük van hozzá.
oktatni kéne a felhasználókat, mert borzalmas, milyen sötétek egyesek
alap dolgokat nem képesek megtalálni vagy megoldani
de ettől eltekintve:
a (közösségi) support rosszabb, több szempontból is
játék? persze van rá, de közelsem olyan az élmény mint windowson, elég megnézni a Valve által fejlesztett cs:go mennyire problémás
a felhasználó felületek, nos hagynak némi kívánni valót
kicsit rosszabb hardver támogatás, ami inkább a drivert fejlesztők számlájára írható
#6:
"Ez kicsit oylan mintha egy autó esetében azon panaszkodna valaki, hogy márpedig neki nem kell olyan autó aminek 4 kereke van."
Szalmabáb érvelés, nem erről volt szó.
Ha már autós téma: megveszed az autót, de ahhoz nem kapsz semmilyen szerviz-kézikönyvet, sőt ráadásul ha te magad szeretnéd szervizelni, még meg is büntetnek érte (lásd: a Windows forráskódját az EULA szerint nem fejtheted vissza, nem módosíthatod), mint arra a való életben - bár traktorok esetén - volt is példa ( [link] ).
"Aztán hogy a példánál maradjunk a zárt forráskód is olyan, hogy az emberek 99,9%-t amúgy sem érdekli hogy mitől működik a dolog ha működik."
Látod ez a baj. Hogyan is írja George Orwell az 1984 című művében?
"A háború béke, a szabadság szolgaság, a tudatlanság erő"
A kényelembe édesgetett, tudatlanságban tartott felhasználóval szépen, lassan - békafőzés módjára - bármit meg lehet tenni. Monopóliumot kiépíteni, függőséget kialakítani, mesterségesen felesleges fogyasztást generálni, személyes adataikkal visszaélni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!