Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tároljak nagyon fontos...

Hogyan tároljak nagyon fontos 200 gigabájtot? (Félmillió forintot veszthetek ha elvesztem így értelemszerűen azt megközelítő tárolási mód nem érdekel)

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 08:38
1 2
 11/14 BeefEater ***** válasza:

Mivel a tét félmillió forint és viszonylag sok az adat, én valami ilyesmit csinálnék:


"Eredeti adat", ez az, amit megmutatsz, ha kérik. Ez a gépeden van.

Elsődleges biztonsági mentés: Valami backup célú tárhelyen. 200GB a Rackforestnél havi 1200 Ft körül van.

Tartalék mentés: Még egy másolat (amit fél évente ellenőrzöl) egy külső HDD-n amit valahol máshol tárolsz.

2021. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az én esetemben az adatbiztonság mármint az hogy más látja e nem számít"

Akkor azok az adatok nem fontosak számodra, nem érnek "félmillió forintot" (az amerikai székhelyű, kémkedő tárhelyszolgáltatónak annál inkább - az információ hatalom).


"az a gond ha én nem tudom megmutatni mikor kérik"

A végponttól-végpontig történő titkosítást alkalmazó megoldásoknál is meg tudod mutatni - a (de)kódolás a (webes/asztali/mobil) kliensben történik, röptében (a gépen ahonnan/ahova leszinkronizálod az állományokat, ott titkosítatlan formában vannak, csak feltöltés előtt kerülnek kódolásra, letöltés után kerülnek dekódolásra).

2021. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az én adataim pénzt nem érnek, ettől függetlenül ott van a felhőben, ezáltal többi gépemre is leszinkroznizálva, és egy külső merevlemezre bizonyos időközönként szinkronizálva, ami nem is otthon van hanem rokonnál (persze titkosítva). Így ha meg is semmisülne az otthonom, akkor se veszne oda adat.
2021. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Én is fel-töltöttem egy DVD-nyi anyagot januárban a felhőkbe (a kéményen át amikor bedobtam a kandallóba), de még nem jöttem rá hogy kell onnan le-tölteni. Az információ megmaradás törvénye szerint biztos le lehet.. ;-P
2021. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!