Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez volna a megoldás, hogy...

Ez volna a megoldás, hogy Windows 7-en futtassunk Win 10-es programokat?

Figyelt kérdés
Linux-on, létezik a wine program, utána olvastam, remélem nem hibásan, de képes néhány UWP alapú alkalmazás-t futtatni, windows 10-es alkalmazást. Így hát, arra gondoltam, ha valahogy ezt a Wine-t lehetne win 7-en futtatni, esetleg, alternatívát szerezni win 7-hez, akkor lehetséges volna ezt így megoldani. Tudom, egy ilyen program azért megnöveli, az erőforrások használatát, vagyis nemtudom, tippelem inkább. Mert még sosem használtam, de ezt jó ötletnek találom. Azért a wine, mert amúgy, ott volna a virtualbox, meg a hasonlók, de azoknak kell sok memória, és cpu. Tudni szeretném, de az is lehetséges, hogy amit most leírtam, az egy hatalmas tévedés, de logikus-nak tűnik.

2021. márc. 3. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges
Nem lehetséges
4 szavazat
 1/3 elistvan ***** válasza:
25%

És ki fogja neked a wine-t linuxról windowsra átportolni? A fűszert beleteheted a levesbe, de a kész levesből már nem tudod kivenni. A szoftverfejlesztés azért nem ilyen egyszerűen működik.


[link]

2021. márc. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, képes némelyik UWP alkalmazást futtatni, egyáltalán nem biztos sikerrel.

[link]

Windowsra pedig nincs Wine.

Ha nem túl tolakodó kérdés: melyik az az UWP alkalmazás, amelyik ennyire fontos, hogy fusson?

És ha ez lényeges, akkor miért nem használsz Windows 10-et?

Nem kétlem, hogy van olyan szoftver, amely valaki számára kucsfontosságú, de én mióta nemes egyszerűséggel Linuxra váltottam, nem, hogy az UWP alkalmazások nem hiányoznak, de Windows szoftverekből is csak elvétve van, amit Wine-nal futtatok. (Azok is egy kivételével csak játékok.)

2021. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, válaszolók, nos, 1-es :én magam fogom átportolni :)

És 2-es: Dehogy is, nem tolakodó kérdés, nos van ugye, az a Microsoft Flight Simulator 2020, ami olyan mint a google maps :D na arra gondolok.

2021. márc. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!