Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 15 svchost. Exe fut a gépen...

15 svchost. Exe fut a gépen nem tudom kiszürni melyik káros és melyik nem van program ami igy kiszüri Acpu-n azokat a programokat ami virusok? Vagy valami hasonló megoldásra gondoltam feladatkezelöm tele van mindennel igy nehéz lesz KiszűrniAdolgokat

Figyelt kérdés
Windows 7 enterprise (Eredeti) talán kéne neki egy ujrarakás pár éve nemvolt már és tele van szeméttel szerintem és utánna néztem már de nem jutottam semmire mindenhol xp xp xp

2014. júl. 2. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű kiszúrni, hogy melyik igazi, és melyik nem. Ugyanis ha a feladatkezelőben jobbklikkelsz a folyamatra, akkor két lehetőséged is van. Egyrészt a tulajdonságok panelt behívhatod, amin azonnal látszik, hogy helyileg hol található a fájl, másrészt meg közvetlenül a tartalmazó mappát is meg lehet nyitni.


Ha a rendszerkönyvtárban van, akkor elvileg az eredeti. Ha a digitális aláírás is rajta van (ez a tulajdonságoknál látszik), akkor 100%, hogy az eredeti, és nem is módosították.


Ha pedig találsz olyat, ami valami appdatából vagy tempből fut, akkor az bizony vírus.

2014. júl. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vortrex ***** válasza:

Teljesen normális, hogy 15-20 svchost fut egyszerre, a legtöbb windows szolgáltatást ez kezeli, vagy köze van hozzá, ezért van belőle annyi.

Ha feladatkezelőben név szerint listázod a folyamatokat és egyik svchost-nak sem nagyobb a cpu (50%+) vagy memória (200Mb+) használata alapjáraton, akkor semmi gáz nincs. Ezzel win7-en nem szokott baj lenni.


Egy kis érdekesség:

Az azért van, hogy csak xp-khez találsz leírást, mert anno kiadtak egy XP sp3-as telepítőt, viszont annak nem volt alaptartozéka az Internet Explorer 9, ez nemcsak böngésző, hanem sok más feladatot is ellát gépen belül. De az sp3-nak szüksége van rá, különben hibásan működik. Mikor frissíteni akart a windows, elindult a frissítésért felelős svchost.exe, viszont nem talált IE 9-et, amin keresztül letölthette volna őket, ezért megakadt 100%-os cpu használattal. Ez a microsoft bakija, rengeteg embernek fejtörést okozott, ezért van tele az internet vele

2014. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
[link] Ez igy normális? minden játékot stb-t kikapcsoltam
2014. júl. 3. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!