Hackintoshba hogy kezdek bele?
Sziasztok,hogy kezdjek bele a Hackintoshba,
nem értek semmit hozzá, mit kell csinálnom pontosan?
A configom :
Ryzen 5 2600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
MSI RX 570 8GB
Kingston HyperX Fury 3200 MHZ 16GB
Sehogy. Keress olyat aki már csinált ilyet.
Ha jól emlékszem a youtubeon is van rendes AMD-s hackiontosh install videó.
Offtopic:
Ne haragudj, hogy megszóllak 2-es de attól, hogy zárt a Mac-OS, nem egy fos. Sőt sajna messze stabilabb mint a Windows, Linuxot meg valljuk be hogy rendszergazdákon kívül nem sokan használnak.
Ezt írom úgy, hogy mindhárom rendszert használom, szóval nem fanboy és nem is laikus ként írom.
Windows tökéletes filmnézésre, böngészésre és játékra, de többre nem.
De úgy néz ki vagy nem sokat értesz az operációsrendszerekhez, vagy csak egy Mac ellenes ember vagy, aki még nem használta csak látta és leszólja, mint külső szemlélő.
(Vagy azon kevesek egyike aki rendelkezett ilyennel és ennek ellenére nem kedvelte, majd váltott Windowsra... Ebben az esetben a kommentem tekintsd semmisnek)
(És ne haragudj kérdező, hogy ennyire off téma volt a komment)
De pl az osx mitől jobb mint a Linux?
Mert nálam a Linux a win től azért jobb mert létezik rá gyorsabb és lassabb de csicsásabb distro is valamint nem lassul be idővel.
Az osx nem milyen előnye van a win el és lin al szemben? Ingyenes szoftverekből van rá bőven?
"De pl az osx mitől jobb mint a Linux?"
Hogy elérhetőek hozzá olyan szoftverek amik Win és Linux alá nem, és ezek a szoftverek sokszor brutálisan jól optimalizáltak ( lást a fent említett Final Cut-ot is ) ésjobb vele "dolgozni", mint PCn vagy Linuxon. Többek között ez az egyik oka, hogy a nagy vízen túl ennyire elterjedt az OSX a tartalomkészítők között.
Az új M1-es Apple cuccok is ezért produkálnak minimál hardverrel egészen korrekt teljesítményt, mert az Apple a végletekig optimalizáta a feladatokhoz a szoftvert és a hardvert. Nagygépes Mac Pro oldalon viszont vagy brutálisan drágák vagy ma már relatív gynegék az inteles megoldások, Zen alapon simán építhető X összegből egy nullával drágább MacPro teljesítmény.
Nyilván ez csak egy dolog, lehet a kérdezőnek semmi olyen gondja nicns csak szeretne almát azt' kész :D
"Ingyenes szoftverekből van rá bőven?"
Persze, csak reggelni kell az ncore-ra... Magyarországon Win alatt mindenki ingyenes szoftvert használ? Ugyan...
"mert ha rájönnek szívás"
Ha meg nem jönnek rá..
A felkapottabb szoftvergyártóknál amúgy már van havi vagy éves előfizetéses üzleti modell is ami teljesen vállalható.
Sokan esküsznek az ingyenes megoldásokra, mert ingyenes... viszont az ingyenes megoldások mindig kompromisszumosak, főleg özleti vonalon. Linux/Unix alapoknál az üzleti vonalon ugyanúgy fizetős egy rakás szoftver és a support, igaz? :D
Nem tudjuk mire kell neki, nem tudjuk miért az használná, nem is kell tudnunk. A kérdés megválaszolásában kell segítenünk, mert ez a gyakorikérdések, nem a gyakori-hogyantukmáljunkrámást :D
#9 - ez a számítógépet használók 99.9%-a. Szóval úgy gondolom van létjogosultsága a projektnek :-)
Amúgy nagyon sok ingyenes/opensource szoftver fut Mac-en is. Lényegében amit Linuxon tudsz futtatni, azt Mac-en is tudod (és tegyük hozzá: Windows-on is, csak sokszor kicsit macerásabb, mert nincs bináris portod hozzá, magadnak kell előállítani). Én devops/sysadmin munkára használom Linux környezetben, az égvilágon semmilyen hátrányom nem származott soha abból, hogy macOS-t használok.
Ami előnye talán van a Linuxszal szemben az az, hogy bizonyos, nagy népszerűségnek örvendő szoftver is megtalálható rajta (MS Office, Adobe cuccok), ami Linuxon nem elérhető, vagy legalább is a felhasználók legnagyobbik része nem tudja futtatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!