Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyen esetben hogy kell a...

Ilyen esetben hogy kell a korrelációt kiszámolni Excel-ben?

Figyelt kérdés
Van két adatcsoportom, az egyik cukor koncentráció, a másik pedig krumplidarabok méretváltozása. Cukor koncentrációból csak 5 különböző van, viszont a méretváltozásból sokkal több (mivel ugyanaz a koncentráció többféle méretet is eredményezett). Ilyen esetben hogy kell kiszámolni a korrelációt? Eddig azt csináltam, hogy párosítottam minden egyes méretváltozást a koncentrációval, mivel nem tudom hogyan lehet korrelációt számolni párosítatlan adatokra. De az így elég sok munka, mivel az adatok olyan formátumban vannak hogy a fölső sor csak a koncentráció, és az alatta levő oszlopok a méretváltozások. Szóval az egészet újra kell írjam ha párosítani akarom őket. Erre van valami megoldás, esetleg valami hatékonyabb/egyszerűbb módszer?

#matematika #Excel #számolás #korreláció #adatsor #Pearson's correlation coefficient
2020. nov. 28. 12:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!