Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék egy kis zsebpénz...

Hogyan tudnék egy kis zsebpénzt szerezni grafikai dolgokkal? (lent fojtatom)

Figyelt kérdés

Tehát most már elég régóta használom a gimpet és elég jó vagyok benne.A fantáziámmal sincs gond, jó dolgokat szoktam kitalálni.Ezt onnan tudom hogy pár haveromnak meg ismerősöknek készítettem már logo-t a honlapjukra és ők mondták...

Tehát ezzel a fajta "tudásommal" hogyan tudnék egy kis pénzt keresni?


2010. aug. 1. 04:04
 1/10 anonim válasza:

Sajnos a saját tapasztalatom az, hogy a pályán rengeteg diplomás van, akik között soknak nagyon jó referenciái, jó árai és jó szakemberei vannak, sajnos jó sok kapacitással.


Két utat látok érvényesülni a pályán:

1. Csatlakozol egy grafikai cégnek és felajánlod a munkád. Akár úgy, hogy az összesnek írsz egy bemutatkozó emailt, csatolva 1-1 munkád. 100 levélből ha 4-en válaszolnak az jó, majd 2-3 hónap múlva kapsz egy emailt, aki akar is valamit. Első körben vállalj el mindent, rossz pénzért is, aztán kiépül körülötted egy megrendelő-gárda.

2. Keresd a kis cégeket, kis megrendeléseket. Közösségi oldalakon, apróhirdetésekben. Vállalj el mindent, amit jól meg tudsz csinálni. Indulj pályázatokon. Ugyanaz a vége, mint előbb: kialakul körülötted egy csoport, aki tőled kér aprólékos, idegesítő munkákat. Előbb-utóbb kényelmesebb megrendelésed is lesz és később már válogatni is tudsz.

Egy barátnőm van, aki szintén nagyon ügyes és a 2. módszerrel kezdte. Első hónapokban csak pár ezrest keresett, ma már megél belőle. Mivel egyre nagyobb munkái lettek, menet közben elvégzett tanfolyamokat, hogy legyen róla papírja is. Amikor már volt papírja, kellő számú referenciája, egy multicéghez sikerült bejutnia.

2010. aug. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

csak úgy, ha hirdeted magad, csinálsz egy ingyenes honlapot, köréevelekben elküldöd

és az ismerőseid meg téged beajánlanak,

aztán egyszer majd beindul az üzlet.

2010. aug. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondanám, hogy felvennélek (kipróbálásra), de aki leírja, hogy "fojtatom", az iránt kétségeim vannak :)

A helyesírás, a tipográfiai és grafikai ismeretek alapvető hiánya, a pixel- és vektorgrafikai programok ismeretének hiánya sajnos nagyon nagy hátrány. Grafikával keresni jól lehet, de csak ha profi vagy, vagy legalábbis nagy a rutin és a tapasztalat. Elhiheted, se a Magyar Állam, se a Nemzeti Múzeum, se a nagyobb cégek mint MOL, Invi*el, Te*co stb., stb. nem nézett volna el egy ilyen "fojtatom" -ot. Ez ezen a területen úgymond "életveszélyes" :)

2010. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 07:54


Küldtem egy privát üzenetet, kérlek olvasd el és reagálj rá valamit!

Köszönöm!

2010. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát ezt tényleg jól elírtam:D

Hát ja...ez elég gáz... Sajnos nem figyeltem arra hogy mit írok csak arra hogy a lényeg benne legyen.De kösz a figyelmeztetésért!

2010. aug. 2. 12:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként azt nem írtam le hogy csak 17 éves vagyok.
2010. aug. 2. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mutatod meg pár munkádat itt? Hátha megtetszik valakinek és beajánl ismerőseinél.
2010. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasznos lehet egy saját weblap, referenciákkal. Azt meg tudod mutatni másoknak, megtalálhatnak.
2010. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ment a PM!
2010. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz!
2010. aug. 2. 23:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!