A Microsoft Wort Office-t meg kell vásárolni?
Ha van infó órád, akkor van infó tanárod is.
Nem értem, miért könnyebb vadidegeneket megkérdezni, mint felhívni a tanárt vagy írni neki egy e-mailt. Többek közt ezért is van ott.
Látom, az informatikaoktatás arrafelé is a béka popója alatt van. (Vagy csak melegedni jártál be, amikor a szoftverek fajtáit vettétek.)
Na, de komolyra fordítva a szót: a Microsoft Office úgynevezett kereskedelmi szoftver. Ez alapesetben pénzbe kerül, méghozzá nem is kevésbe.
Persze, a Microsoft is tudja, hogy minél több embert szoktatnak rá, hogy a termékeiket használják, felnőtt korukban, amikor már önálló jövedelmük lesz, annál többen fogják az ő termékeiket választani, még akkor is, ha amúgy más - legalább olyan jó - alternatíva ingyen is beszerezhető. Ezért aztán az iskoláknak ingyen, vagy nagyon szimbolikus összegért adják a termékeiket. Konkrétan az Office 365 diák verziója tök ingyenes.
Alternatív megoldások:
- Létezik már több mint egy évtizede egy LibreOffice nevű irodai programcsomag (nevezték OpenOfficenak és OxygenOfficenak is). Tartalmaz szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, bemutatókészítőt, meg még pár dolgot. Teljesen ingyenes, tapasztalataim alapján stabilabb is, és elég nagy mértékben kompatibilis a Microsoft Office-szal. Lehet benne Word-kompatibilis formátumban menteni, bár ha van egy csöpp informatikai kompetenciája a tanárnak, akkor úgyis pdf-ben kéri. (Tutira nem... a tanárok 90%-ánál a digitális kompetencia megrekedt azon a szinten, hogy tanítás helyett Youtube-videókat vetítenek. Az elmúlt 2 évtizedben majdnem mindenkit elküldtek informatikai továbbképzésre, amit "papíron" el is végeztek, csak épp semmivel nem elttek okosabbak tőle.)
Egyébként szintén gratulálok a tanárnak, hogy letöltet egy kereskedelmi szoftvert.
Mondjuk az is érdekelne, hogy eddig, ha beadandót kellett készíteni, vagy netán informatikából gyakorolni, az hogy történt? Gondolom, sehogy, mert minek is...
További alternatívák:
- Létezik online Microsoft Office. (office.com) Ahol egy ingyenes regisztrációt követően bárki számára elérhető lesz a Microsoft Office legtöbb termékének (igaz, kissé megkurtított) online változata. Nem mondom, hogy ugyanazt tudja, amit egy rendes, feltelepített Office csomag (akár Microsoft Office, akár LibreOffice, akár WPS), tehát mondjuk egy összetettebb infó érettségi feladatot nem fogsz tudni vele megcsinálni. De arra, hohy pár beadandót összedobj, baromira tökéletes. És utána le tudod tölteni .docx formátumban (vagy .pdf-ben, vagy akár .odt-ben is)! Tehát a célnak teljesen megfelel, annyi a hátránya, hogy internetkapcsolat kell a használatához.
- Google Dokumentumok. (docs.google.com) Hasonlóan az előbb említetthez, ez is online. Képességeiben teljesen hasonló a Microsoft Office onlinehoz, csak épp nem a MS szolgáltatja, hanem a Google. Nekem egyébként ez jobban bejön, de ez tényleg már ízlés kérdése. Itt is le tudod tölteni a Microsoft formátumaiban.
Mindkét online szolgáltatáshoz tartozik online tárhely (Google Drive, illetve OneDrive), e-mail szolgáltatás (GMail, illetve Outlook), meg pár egyéb nyalánkság.
Ráadásul ha van GMail-címed, akkor - gyanítom, nem is tudsz róla - alapból jár hozzá a fentebb említett online Office. Márpedig ha Androidos telód van, akkor GMailes címed is kell, hogy legyen, tehát még a regisztrációval sem kell bajlódni.
- Meg vannak még egyéb alternatívák... Zoho Docs, ami egy kevéssé ismert, de hasonlóan jó online office; AbiWord: kicsit bénácska, de beadandót írni egész jó; meg még sorolhatnám, van pár egyéb lehetőség is.
Szóval: ezek után nem mondhatod, hogy nem tudtad megírni a beadandót. ;)
"A Microsoft Wort Office-t meg kell vásárolni?"
A Microsoft Word a Microsoft Office része.
Négy lehetőséged van:
1. Ha közoktatásban (általános iskola, középiskola) tanuló/felsőoktatásban hallgató diák vagy, akkor ingyen (az adófizetők pénzén) hozzájuthatsz.
Regisztrálsz egy e-mail-címet (Microsoft-fiókot), azt - adataiddal együtt - megadod az oktatási hivatal oldalán:
majd az alábbi oldalon bejelentkezve:
letöltheted az alkalmazást.
2. Letöltöd a próbaváltozatot:
és 30 napig használod
3. Teljesen ingyenes alternatívát használsz. Ilyen a nyílt forrású (szabadon elérhető az a forráskód, amiben a programot irták), multiplatform (Windows/Linux/MacOSX operációs rendszereken is futó), magyar nyelven is tudó Libreoffice:
a Writer felel meg itt a Wordnek.
4. Google Docs - online irodai applikáció, van benne Word-szerű szövegszerkesztő is.
5. Megveszed. Vannak használt kulcsokkal kereskedő cégek - Sov24, Lizengo - ott olcsóbb. De vásárolható kulcs a Hardveraprón illetve az eBayen is - ott csak óvatosan, megbízható eladótól vásárolj.
#3: Pár kiegészítés:
"Ezért aztán az iskoláknak ingyen, vagy nagyon szimbolikus összegért adják a termékeiket. Konkrétan az Office 365 diák verziója tök ingyenes."
A Microsoft - mint sok más vállalat - nem ad semmit ingyen (a Google/Facebook se: ott az adataiddal fizetsz).
A Tisztaszoftver program keretében a kormány megállapodást kötött a Microsofttal: ők adnak némi pénzt, a M$ meg adja a licencet adott ideig.
2012-ben majdnem visszamondták:
meg ugye volt ehhez kapcsolódóan - a kormányzati szoftverbeszerzésekből - botrány is nem is oly régen:
"Létezik már több mint egy évtizede egy LibreOffice nevű irodai programcsomag (nevezték OpenOfficenak és OxygenOfficenak is)"
Openoffice - ez volt eredetileg a Sun Microsystems terméke - van most is: az Apache tartja karban (már amennyire):
ebből vált ki a Libreoffice.
"Teljesen ingyenes, tapasztalataim alapján stabilabb is, és elég nagy mértékben kompatibilis a Microsoft Office-szal. Lehet benne Word-kompatibilis formátumban menteni, bár ha van egy csöpp informatikai kompetenciája a tanárnak, akkor úgyis pdf-ben kéri."
A tanárok többsége átlagfelhasználó (ennek van lelki vetülete is: inkább a saját tárgyának/a diákokkal való kapcsolattartásnak szenteli az energiáit, mint hogy mindenféle ismeretlen szoftvereket telepítgessen, kísérletezzen velük). Pláne, hogy a tanártársadalom elöregedett (az idősebb korosztály kevésbé nyitott az újra):
Szóval nem lehet mindenki magát informatikusnak tartó vérpistike.
Másrészt: többen - önkormányzatok, kormányzatok - próbálkoztak már Linuxra/Openoffice-ra való átállással - viszont a megszokás sajnos nagy úr:
"Egyébként szintén gratulálok a tanárnak, hogy letöltet egy kereskedelmi szoftvert."
Sehol sem volt arról szó hogy nem az "ingyen" elérhető Office365 beszerzését kérik. A kérdező valamit feltehetőleg félreértett.
"Ha van infó órád, akkor van infó tanárod is."
Hagyjad már, hol tanul ez informatikát -maximum információt- , még a szoftver nevét sem tudja leírni!
Nem mellékesen minden diáknak ingyenes a
MICROSOFT OFFICE 365!
Nanana azért álljon meg a nászmenet!
A kérdező feltett ide egy kérdést normálisan, erre mindenki letámadja. Úgy csináltok bzd meg komolyan mondom, mintha ti mindent elsőre tudtatok volna vagy elsőre értettetek volna.
Nekem például most van először laptop-om, és még eleinte a fényerőt sem tudtam le vagy fel venni.
Egyébként meg ezeket honnan kéne a kérdezőnek kiszopni? A kisujjából? Honnan tudjátok, hogy milyen info tanára van vagy hogy magyaráz? Azért el lehetne gondolkodni.
Arra a kérdésre, hogy eddig hogy csinált info házit:
Szerintem náluk IS csak most küldött az info tanár leckét, mert csak most írta ki a kérdező. Szerintem ha előbb kaptak volna info házit, akkor előbb tette volna ki a kérdést, és akkor előbb is letámadhattátok volna.
Gondolkodjatok már! Higyjétek el: nem fáj!😁
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!