WIN10ről linuxra valtanek. Mi a menete? Van rajt amd-s hardvertamogatas valamint elfutnak a steames jatekok? (pl gta5, gtasa, csgo, team fortess, stb)
Választasz egy neked tetsző disztrot, majd letöltöd. (játszani talán a Manjaro-t szokták javasolni)
A letöltött fájlt kiírod DVD-re/csinálsz belőle pendrive-os telepítőt (pl.: Etcher), aztán a számítógép indításakor kiválasztod a megfelelő gombot lenyomva, hogy a pendrive/dvd-ről induljon a gép.
Nyomkodod a következő gombot a telepítésnél. meg kitöltöd amit kér.
Steam van linuxra, meg sok játéknak van már linux változata is. Ha éppen nincsen, akkor beleveted magad az internet bugyraiba, aztán olvasol egy csomó leírást, hogy hogyan bírjad működésre.
CSGO, Team Fortness nem lesz probléma. GTA V, GTA SA egy fokkal nehezebb lesz.
"WIN10ről linuxra valtanek."
Miért? Mi a motivációja ennek?
csak 90fpsem van egy jatekba és folyton folyton folyton csökken, mikor nagyon akad kikapcsol a gép ...
WIN7 Pro alatt nem volt ilyen.
Nézd... én elég komoly Linuxos vagyok, és hosszasan tudnám ecsetelni, hogy mik az előnyei a Linuxnak, és hogy mennyivel kevesebbet szívok, mióta a lehető legkevesebbet érintkezek Microsoft-termékekkel.
Viszont ha neked a GTA5 kardinális kérdés, akkor nem merném jó szívvel ajánlani. Nem azért, mert a Linux gyengébb / rosszabb rendszer lenne, mint a Win10. Szó nincs erről. Jóval profibban bánik az erőforrásokkal, mint a Windows, emeleltt stabilabb és biztonságosabb.
Viszont első közelítésben minden operációs rendszer az őrá íírt szoftvereket tudja futtatni. Tehát egy Linuxra írt szoftver Linuxon fog futni. Egy Windowsra írt szoftver meg Windowson. És így tovább. Persze, némileg árnyaltabb a kép, ha hozzávesszük, hogy rengeteg szoftver van, amiből készítenek Windows- és Linux-változatot is. Sőt, még jobban árnyalhatjuk a képet, ha megemlítjük, hogy azért vannak emulációs technikák, amikkel egy rendszer más rendszerekre írt szoftvereket is tud futtatni. (Ezért tud pl. a 64 bites Win 32 bites Windows-szoftvereket futtatni. Vagy ezért képes a 32 bites Windows a régi DOS-szoftvereket futtatni. És igen, van Linuxra is Windows-emulációs réteg.) Viszont az emuláció/virtualizáció soha nem tökéletes, és - főleg játékok, meg grafikus alkalmazások esetén - könnyen belefuthatunk ebből adódó működésbeli problémákba. Na, meg a sebességre sincs jótékony hatással az emuláció. Magas hardverigényű szoftvereket nem érdemes emulálva futtatni, mert gyatra lesz az eredmény. Tapasztalataim alapján (jó)pár éves, illetve kisebb hardverigényű játékokkal egész jól elboldogul az emulátor, tehát pl. a Stronghold Crusader az én középkategóriás gépemen simán fut; de a GTA5-tel (nem próbáltam) azért lennének fenntartásaim. Linuxra meg nem hinném, hogy kiadták, és a Steam sem tudom, hogy hogyan oldja meg a Linuxos futtatást, gyanítom, azt is valamilyen emulációval.
De miért nem csinálsz dual bootos rendszert? Ahol indításkor ki tudod választani, hogy melyik rendszert indítsd? Így nem kell véglegesen döntened, illetve ha olyan szoftverrel van dolgod, ami egyik, vagy másik rendszeren fut jobban, akkor simán tudsz váltani, csak egy újraindítás kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!