Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az tényleg érv a Linux mellett...

Az tényleg érv a Linux mellett, hogy ingyenes?

Figyelt kérdés
Átlag 20 ezer Ft egy Windows, de van 1.800 Ft-ért (!) is. Egyes emberek többet kidobnak cigire, italra naponta. Most akkor ez miért számít, ha amúgy egy sokkal jobb rendszert kaphatnak, amin minden megy stb.? Az a másik része, hogy 200 ezres maga a gép, de sokan sajnálják a Windowst megvenni rá...

2020. febr. 16. 18:47
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Azért az mutat valamit, hogy az egyik ingyenes, mégis 1% körüli az elterjedtsége, nem?
2020. febr. 16. 20:35
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

"Én sem igazán értem, miért ennyire olcsó"


Azért, mert a cégek megveszik a MAK/KMS licenceket, amiket bagóért tudnak továbbértékesíteni. Jó példa erre az emagon román, cseh, lengyel, stb. cégek által árult licencek.

2020. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikában is és minden másban az egyik szólás, hogy mindig a feladathoz választunk alkalmas eszközt. Az "alkalmas" egyik szempontja pedig az ár. Aztán mindenki árazza be magának az adott feladathoz azt, hogy a linux ingyenes. Szerintem ez csak egy tényező. Játékhoz inkább nem szokás linuxot választani. Szolgáltatásokhoz pedig ténylegesen egy tényező.
2020. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
94%

"Azért az mutat valamit, hogy az egyik ingyenes, mégis 1% körüli az elterjedtsége, nem?"


Szerintem leginkább azt, hogy a programok 99%-a és a hardverek többsége nem, vagy csak funkciószegényesen működik együtt Linux-szal. Ha hardverbeszerzés előtt figyelünk arra, hogy 100%-ban Linux kompatibilis gépet vegyünk és tudjuk, hogy a programjaink futnak Linux alatt, akkor lehet Linuxra alapozni. De az az igazság, hogy a legtöbb otthoni felhasználó semmilyen kézzel fogható, látványos plusz előnyt nem nyer a Linux-szal.


Olvasd el itt a #15-ös hozzászólásom: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2020. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért jegyezzük meg, hogy nem mindenki 200 ezerért épít gépet.

És igen, van 2-3 ezerért is csöppet "szürke" eredető OEM licenc, meg a sokszorosáért a "dobozos" pro licenc, amit nem kell újra megvenned, ha alaplapot cserélsz.

Valahol pedig meg kell húzni a határt. Ha az ember mindenből az 1-2-3 ezerrel drágábbat venné meg, akkor hónap végére mehetne guberálni. Hogy miért ezen spórol valaki? Miért, ha máson spórolna, akkor miért azon?

Egyébként ma már tényleg kevésbé jelentős érv az ára. Amikor még 50 ezer forint volt a dobozos professional licenc, akkor azért ez komolyabb tényező volt. De miért adnék ki pénzt, akár csak 3 ezer forintot is, amikor ingyen egy megbízhatóbb és stabilabb rendszert kaphatok? Aminek a legújabb verziója is elfut egy 5+ éves gépen, alapból kapok hozzá ingyen Officet és egy rakás egyéb szoftvert, nem kémkedik utánam, akkor frissítem, amikor akarom (mert ugye van olyan helyzet, amikor gyorsan kellene a gép, de várni kell 10 percet, hogy frissítsen...), és nem kell évente 20 ezret vírusvédelemre költenem.

2020. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az mutat valamit, hogy az egyik ingyenes, mégis 1% körüli az elterjedtsége, nem?"

Igen.

Azt, hogy a Microsoftnál eredményesen működik a marketing-gépezet, aminek köszönhetően a felhasználók 98%-a nem is hallott másról, csak a Windowsról.

2020. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

A százalékok önmagukban semmit nem jelentenek. Szerinted a Ferrari vagy a Suzuki a jobb? Pedig a Ferrari piaci részesedése bőven 1% alatti.

Lehet, hogy a Linux 2%-on áll. (1,9% a legutóbbi mérés szerint az asztali rendszerek körében.) De a nem az egyszeri májnkráft- és fortnájtkockák körében nézzük, akkor ez a szám jóval magasabb. A szerver-szférában meg aránytalanul több a Linuxos masina.

Mellesleg: nagyjából egymilliárdra becsülik a világ aktív PC-állományát. Ennek a 2%-a húszmillió darab. Azért én egy húszmillió példányban használt rendszert nem neveznék jelentéktelennek.

2020. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
88%

#10 " a Win 10 etalon mivel OS szinten jóval több szoftver rendelkezésre áll.(még egy egyszerű Office-t sem sikerül 100%-ig kiváltani és hol vannak a specifikusabb szoftverek)"

A "jóval több szoftver"-rel én vitatkoznék. Esetleg az lehet igaz, hogy a te szemed elé több Windows-szoftver kerül, mint Linux. Nyilván. A Microsoft Officet látod a tévében, a Calligra Suite-ot meg nem. Meg a Dia-t, KMyMoney-t, Evolutiont, Midnight Commandert, GCC-t, K3b, Plannert, stb. meg nem. Ezres nagyságrendű azon szoftverek száma, ami alapból egy frissen telepített Linux számára a központi tárolókból elérhető.

És hogy ne sikerülne egy Office-t 100%-ig kiváltani? LibreOffice, Calligra Suite, WPS Office, Softmaker FreeOffice... Persze, ha "kiváltás" alatt azt érted, hogy pixelpontosan ugyanúgy nézzen ki, sőt, még ugyanúgy is hívják, akkor nem is fogsz találni olyat. Olyat, amivel ugyanazt meg lehet csinálni, csak mondjuk másképp néz ki, más a neve, meg esetleg nem balról a harmadik, hanem jobbról a negyedik ikon csinálja ugyanazt, na, olyanból azért találni bőven alternatívát. Egyelőre még senki nem tudott mondani olyasmit, amit MS Officeban meg lehetett csinálni, Libre/OpenOfficeban meg nem, feltéve, hogy ténylegesen releváns funkcióról van szó. (Azt én nem nevezném funkcióvesztésnek, hogy a LibreOfficeban nem lehet Gem Gézát előcsalogatni. De azt sem, hogy a maximálisan szakszerűtlenül összegányolt, nagyjából egyes érdemjegyet érő Word-dokumentum nem nyílik meg LibreOfficeban poxelpontosan. Ebből kiindulva a MS Office sem alkalmas a LibreOffice kiváltására, hiszen azért vannak néha gondja az -odt fájlok megnyitásával.)

2020. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"De az az igazság, hogy a legtöbb otthoni felhasználó semmilyen kézzel fogható, látványos plusz előnyt nem nyer a Linux-szal."

Hacsak nem előny az, hogy nem kell évente újratelepíttetni a "szakival". Vagy hogy nem kell vírusoktól rettegni. Vagy az, hogy gyengébb hardveren is jól elfut.

2020. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
30%

Feladathoz kell rendszert választani. Hétköznapi felhasználásra egy egységsugarú usernek mindenképp jobb a Windows. Miért? Mert ezt mindenki ismeri, ennyi.

Mire használja az átlag ember a gépét? Filmezik, netezik, játszik, aztán ennyi. A játék alapból kiesett Linuxon, mert a játékok 99%-a nem jelenik meg rá.


"És hogy ne sikerülne egy Office-t 100%-ig kiváltani? LibreOffice, Calligra Suite, WPS Office, Softmaker FreeOffice.."


Értem én hogy van az Office programoknak alternatívája, de amiket írtál azokból a Libre alapból egy használhatatlan, minősíthetetlen foshalom, a WPS egy kínai szenny, a Calligra-t meg még csak hallomásból sem ismerem. Azért a ló túlsó oldalára sem kéne átesni.

2020. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!