Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10 az kb hány évre...

A Windows 10 az kb hány évre van tervezve? Mikorra lehet számítani radikális korszakváltásra mint az XP-nél?

Figyelt kérdés

#támogatás #Windows 10 #időtartomány
2020. febr. 12. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Az összesre. :)
2020. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Az volt a mondas, hogy nem lesz tobb verzio, csak release-ek lesznek felevente.
2020. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg a windows 10 névvel lesz kiadva már az összes windows, nem lesz több verzió. Persze 10 év múlva gondolhatnak még mást. Viszont már az egyik régebbi windows 10-től ugyan úgy megvonták (vagy megvonják) a támogatást, mint most a win7-től. Szóval lehet ebben valami amit mondanak.
2020. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor kell olyasmire számítani, hogy mondjuk egy 4 évvel ezelőtt megvásárolt játék / program ami windows 10 es, nem fog majd működni egy 2030-ban futó windows 10 en?


Egyébként miért nem raknak már valami automatikus verzió emulátort alapból az oprendszerekbe?

Egy önálló "dosboxot" amivel windows 10 ből is elindul egy windows 95 ös program.

2020. febr. 12. 12:18
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
A Windows egy 'szolgáltatássá' változott 1,5 éves csúszó-ablakkal, az ennél régebbi kiadások nem lesznek támogatva. A win8.x 2022 végi megszünését követően már a 98 7 8 10 megnevezést is felesleges lesz mondani, csak simán Windows lesz..
2020. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 5/ Na ebből egy szót sem értek, miféle szolgáltatássá?


Akkor mi most egy normális oprendszer?

2020. febr. 12. 12:27
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Az a szolgáltatás ami folyamatos háttér támogatásra frissítgetésre szorul, a nélkül használhatatlan. Hiába van egy 5éves telepítő dvd-d, legfeljebb kitörölheted vele a...
2020. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4: Bizony meglehet hogy az idén megvett játék nem fog futni 2146-ban az ük unokád beépített bionikus processzorán.. :)


Mz/x

2020. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

#4


Pár windows 7es program és játék is fut windows 10 alatt. Igaz írja, hogy nem biztos hogy megfelelően működik majd a program. De telepítettem már ilyen programot rá, aminek nem találtam kimondott win10 kompatibilis verziót, csak win7es-t, de minden esetre működött a program hibátlanul. Visszafele menőleg szóval egyenlőre kompatibilis a dolog, de nem vállalnak az esetleges hibákért felelőséget. Egyszer amúgy xp-s programot is telepítettem, de azt töröltem, mert nem azt csinálta amit nekem kellett volna így kerestem másik programot.

Szóval nem elképzelhetetlen, hogy egy windows 10es játék kompatibilis lesz akár a példád szerint említett 2030as win10-el.


Sőt elég nagy rá a valószínűsége, hogy kompatibilis lesz. Hiszen már most számtalan program elkészült hozzá és próbálja a windows megtartani a felhasználói körét, ennek pedig a kompatibilitás a legnagyobb előnye. Ha már sokat vacakolna, akkor mindenki pártolna át a linuxhoz.

2020. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az új szitokszó a "szoftver, mint szolgáltatás" (SaaS). IGen, bele lehet magyarázni, hogy ez miért hiperszuper jó, és igazából némi igazság van is benne. (Pontosabban: lenne, ha normálisan csinálnák.) A "hivatalos" propaganda szerint míg egy sima szoftver esetén csak egy használati jogot kapsz (veszel meg), addig egy "szoftver, mint szolgáltatás" esetén a gyártó/forgalmazó különböző, naprakész szolgáltatásokat is biztosít a termékéhez. Például felhőtárhelyet (mondjuk ez tényleg nem rossz, bár ehhez azért nem kell több tízezrért oprendszert venni...), illetve részesülhetsz a folyamatos és rendszeres frissítések okozta mennyei mámorban. Ami szintén nem lenne hülyeség, de én azért jobban preferálom azt, ha egy oprendszert nem kell évente nyolcvanhatszor foltozgatni.

Sajnos a MS-nál sikerült is rátenyerelni ennek a negatív oldalára: ezen hangzatos elvek mögé bújva gyakorlatilag félkészen adták ki a rendszerüket, és folyamatosan, sokszor logikátlanul és mindenféle koncepció nélkül kényük-kedvük szerint kísérletezgetnek vele, így aztán megesik, hogy egy-egy frissítés tönkreteszi a rendszert. A "frissítések" gyakran nem tesznek mást, mint megszünetnek bizonyos oprendszer-funkciókat. Amik lehet, hogy ritkán használt dolgok voltak, de én ha megveszek egy rendszert, akkor annak reményében veszem meg, hogy a rendszerben foglalt termékeket akár 2, 3, 5 év múlva is lehetőségem lesz használni.

Nem véletlenül gyűlölik annyian a Win10-et. Ez nem pusztán annyi, hogy "nem tetszik az új Windows kinézete". Tényleg egy folyamatosan béta állapotú terméket sóztak ránk, hangzatos marketing mögé bújtatva.

Fejlesztői szemmel igazán horror csak a dolog. Pont amit említettél, hogy vajon egy 4 éve megírt szoftver kompatibilis-e a mai legfrissebb rendszerrel? Erre nincs, és nem is lesz semmiféle garancia. Évente kétszer adnak ki kvázi kötelező nagyfrissítése, így teljesen biztosan csak azt állíthatjuk, hogy a megvásárolt szoftver fél évig fog garantáltan működni. Valószínűleg utána is, de ebben azért 100%-ig nem lehetünk biztosak. Hiszen évente kétszer van verzióváltás. Nyilván erre az a "megoldás", hogy a külső szoftverfejlesztők is félévente ha kell, megpatchelik a szoftverüket, sőt, lassan ők is követik a "szoftver, mint szolgáltatás" elvet. Aztán ha megunják, hogy minden szoftverüket évente kétszer frissítve kiadják, akkor semmi nem garantálja, hogy utána is az használható marad.

Nem véletlenül váltottam Linuxra. Ott is vannak néha kellemetlenségek, meg egy-egy nagyfrissítés után előfordulhat inkompatibilitás, de ott sokkal jobban kontrollálható a rendszer viselkedése. Eldönthetem, hogy miket, és mikor frissítek, és bár vannak kiadások, amik hasonlóan gyakran frissülnek, ezek jóval kevésbé szoktak problémákat okozni, ritkább, hogy valamit félkészen odadobjanak, és párnaponta foltozgassák, illetve: főverzió-váltás is ritkábban (Debiannál kétévente) van, és ez sem szokta ellehetleníteni az addigi szoftverek használatát.


Egyébként meg: nem tudhatjuk, hogy a MS mikor gondolja meg magát. Egyszer már belengették, hogy a következő lesz az utolsó Windows. Talán valamikor a Vista környékén hirdették ezt? Meg elkezdték híresztelni, hogy egy teljesen más oprendszerben látják a jövőt, amit aztán alapjaiban, nulláról írnak meg, és ez fogja leváltani a windowst. Hát... ebből nem sok minden lett. Igyekeztek is elfelejteni ezeket a kijelentéseket, meg gyorsan kiadni pár Windows-verziót, mígnem most újra belengették ezt a varázsmondatot. Egyelőre úgy tűnik, komolyan gondolják, de nem tudhatjuk, hogy mikor jut valakinek az eszébe, hogy fejezzük be a Windows 10-et, és adjuk ki a Windows 15-öt. Nem a 11-et meg 12-t, mert egyesével lépkedni az olyan snassz, a 13 meg szerencsétlen szám, a 14-ben a '4' pedig Japánban a halál száma, szóval legyen egyből 15. Aztán két verzióval odébb megint kitalálják, hogy az lesz az utolsó Windows...

2020. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!