Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » VPN használata csökkenti vagy...

VPN használata csökkenti vagy épp ellenkezőleg keményen növeli a hálózati ellenőrizhetőséget? Hiszen minden 1 kézben lesz

Figyelt kérdés

Ha én VPN -en keresztül netezek töltök le stb akkor az elvileg nagyon jó mert minden hálózati forgalom 1 db titkosított csatornán a VPN-en keresztül megy és mindegy milyen program fut ftp kliens böngésző pop3 kliens torrent tök mindegy minden létező netkapcsolat be van csomagolva 1 db erősen titkosított huzalba ez a VPN és kívülről semmit se látni az egészből se azt hogy mit forgalmazok éppen (video jön le éppen vagy mp3 nem számít) se azt hogy honnan hova meg a kapcsolat (hiszen az útvonal csak a VPN szerverig követhető ott úgyis megszakad a követhetőség)


Ez így nagyon jónak tűnik.



De KÉRDÉS!!

Ez egyben azt is jelenti hogy az összes létező hálóforgalmam a VPN üzemeltető kezében van és ő aztán mindent lát, de midnent.


És ha valami „csúnyaságot „ művelek a neten akkor a hatóság megkeresi szépen a VPN üzemeltetőt és az ki fogja adni hogy adott VPN sessiont ki használta. És a VPN üzemeltető aztán tudja ki használta-én.


Szóval ez a mindent egy kézbe teszek le, egy titkosított csatornába az nem épp az ellenkezőjét műveli- ahelyett hogy névtelen lennék a VPN miatt VPN üzemeltető mindent tudni fog rólam?

És ki is adja ezt a tudást ha a hatóság keresi meg?


2019. máj. 12. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan a VPN szerver helye, nem fogják kiadni az adatokat, mert a hatóság tehetetlen az ügyben.

Viszint profi hackerek vissza követnek téged, ha úgy van, efelől nyugtatlak.

Gyerekpornó hálózatok is buktak már le, pedig ott az oldal címe is változik, többszöri titkosítás is van a vpn mellett, de azt is vissza lehet követni.

A vpn nem egy full biztonságos csatorna, az is sebezhető. Inkább annyit tud, hogy nehezebb végpontig lekövetni. A vpn arra jó esetleg, hogy mikor van olyan oldal amit csak külföldről tudsz nézni, akkor meg tudod vele nézni, vagy ha nem akarod, hogy raktározzák az adataidat reklám célzattal, de arra hogy láthatatlanul netezz, esetleg illegális dolgokat csinálj, arra alkalmatlan. Vissza lehet követni eléggé egyszerűen a profik számára egy sima netes vpn-t

2019. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

" Vissza lehet követni eléggé egyszerűen a profik számára egy sima netes vpn-t"


Nem maga a követhetőség a kérdés mert azt simámn le lehet hanem a tevékenység hogy mi zajlik a vpn-en belül, az az igazi kérdés.


Mert azt simámn látni hogy végponttől egy vpn indul és tart valahova-na de mi zajlik a VPN-en belül na ez a kérdés. Jön az adat és mi van benne? jogsértő tartalom vagy full legitim stream? És ennek kiderítéséhez fel kéne törni a VPN titkosítást is.

2019. máj. 12. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:

A VPN-t eleve nem arra találták ki, hogy bűncselekmények elkövetői elrejtőzzenek vele.


Arra szolgál(t), hogy egy nem biztonságos hálózatból (például publikus hotspotra csatlakozva, az Interneten keresztül) el lehessen érni titkosítottan egy céges belső hálózatot, az ott levő erőforrásokat (fájlszervert, gépeket, hálózati nyomtatót, faxot, szkennert, stb...).


Ezt aztán kihasználták arra is, hogy olyan tartalmakat érhessenek el, ami az Internet-előfizető országából nem érhető el.


Az anonimitás eléréséhez - akár bűncselekmény elkövetése, akár a cenzor/diktatúra szemei elől való elrejtőzés a cél - már arra van szükség, hogy az inkriminált félről azt se lehessen tudni, hogy hova csatlakozik, honnan jött. Ezt egy VPN szerver nem tudja biztosítani, ugyanis beazonosítható.


Erre a célra szolgálnak a titkosítóhálózatok - ilyen például a TOR is - amelyek lényegében VPN-átjárók (egyben szerverek és kliensek) véletlen P2P-hálózatba rendeződve.


De önmagában a titkosítóhálózat sem biztosíték a teljes anonimitáshoz - eleve az ember kommunikációja során hagy nyomot maga után: van egy behatárolható stílusa, a böngészője sok kis apró nyomot hagy maga után (lásd browser fingerprint témakörét) - ezért kell megfelelően előkészített böngésző - lásd TOR Browser - illetőleg jól felkészült Internetező.

2019. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Érdekes módon a TOR official handbook egyik fő tanácsa hogy na növelni akarjuk a biztonságot eleve VPN-es kapcsolaton használjuk a tort.
2019. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!