Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy videókártya ati...

Van egy videókártya ati radeon hd6850 1Gb, különböző gyártóktól, más-más áron van az üzletekben. Most akkor ezek egyforma tulajdonságúak, és lehet az olcsóbb gyártótól (pl. Asus) kinézni a kártyát vagy ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos had egyszeűsítsem le a képet:

Az AMD csak a grafikus chipeket gyártja és magukat a kártyák referencia modelljeit tervezi, viszont forgalomba és gyártásba már a különböző partnerek hozzák, mint az Asus, a Gigabyte, XFX, Sapphire stb. Ezek lehetnek referencia modellek, vagy egyedileg áttervezett, esetleg gyárilag túlhajtott modellek is. Így nem lehet konkrétan válaszolni a kérdésedre, hiszen a piac elég változatos ilyen tekintetben. Modellje válogatja, hogy eltér-e a referenciától akár a NYÁK esetében, akár az órajelek, memória mennyiség vagy hűtés tekintetében.

Vanna például energiatakarékosabb modellek, túlhajtottak, de vannak olyanok is amik kétszer annyi memóriát kínálnak.


A véleményem az, hogy érdemes teljesen referencia kártyát használni felépítés tekintetében (a jobb hűtés viszont előny). Volt már, hogy valakinek azért volt driver gondja, mert a referenciától eltérő nyák-on valami máshogy működött.


Ha biztosra akarsz menni AMD vonalon, szerintem vegyél Sapphire-t. Senkit nem hallottam még erre a gyártóra panaszkodni, az AMD egyik legnagyobb videókártya partnere. Az XFX szintén jó minőségű kártyákat csinál, bár tapasztalatom szerint néha alulméretezi a hűtést...

Az ASUS-t nem tudom tiszta szívvel ajánlani, ezzel agyártóval csak szívtam eddig. Viszont van aki meg odáig van érte...


Sokszor egyébként csak a márkát fizeted meg egy kártyán, vagy azt, hogy minimálisan túlhajtották gyárilag.

Ha vásárlás előtt vagy, nézz utána a konkrétan kiszemelt kártyádnak. Ha olyasmi miatt kerül többe, amire neked nincs szükséged, nézz másikat.

2011. dec. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előttem lévő hosszú meséje elég jó így ismételgetni nem fogok. Am kártyánál ajánlom ezt:

[link]

ASUS-t VGA-ban én se nagyon vennék, de hát ízlések és pofonok...

2011. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!