Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az új GDPR figyelembevételével...

Az új GDPR figyelembevételévelé hogyan lehet most a legegszerűbben levéllistát készíteni? Van ennnek megfelelő ingyenes szolgáltatás?

Figyelt kérdés

2018. máj. 29. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz levéllista alatt? Levelezőlista? Hírlevél? Mert ugye nem mindegy, hogy milyen adatokat kezelsz, mire használod őket, kinek adod ki, stb.
2018. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szolgáltató vagy, vagy magánszemély? Utóbbira nem vonatkozik. Olyan személyes adatokat gyűjtök, amilyet akarok és addig őrzöm, ameddig akarom. :-) Én, XY, mint magánszemély. XY, mint alkalmazott már nem, szépen odamegyek a cégjogászhoz (vagy az adatvédelmi felelőshöz, ha van), oszt' megkérdezem, mégis csak biztosabb, mint itt... (no offense).
2018. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
magányszemélyként levelezőlistára gondolok
2018. máj. 29. 23:25
 4/5 A kérdező kommentje:
és egy egyesület, klub, tanszék stb. pl. minek számít? cég? magánszemély?
2018. máj. 30. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a baráti levlista (bármilyen témában) az nem számít. Klub, tanszék, egyesület már igen, ezek "intézmények".


Én úgy gondolom, hogy a magyar adatvédelmi törvény eddig is vonatkozott valakikre, kb. ugyanazokra vonatkozik. Tehát ha eddig kellett adatvédelmi nyilatkozat, akkor valószínűleg vonatkozik, ha nem kellett, akkor valószínűleg ezután sem. De nem vagyok aranykalászos GDPR szakértő :-)

2018. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!