Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Engem érint a GDPR?

Engem érint a GDPR?

Figyelt kérdés
Fotós honlapom van, pénzért lehet képeket letölteni. A honlapon megadtam két e-mail-címet, amiken fel lehet venni velem a kapcsolatot, tehát magán a honlapon keresztül nem lehet. De ha e-mailt küldenek nekem, akkor birtokomba kerül az ügyfél e-mail-címe. Ezen kívül Google Analytics-et csatlakoztattam a honlapra.

2018. máj. 17. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt egyébként valamilyen legális formában űzöd (vállalkozó vagy, adózol, számlát adsz, stb.), akkor igen, a honlapra kell egy megfelelő adatvédelmi tájékoztató, hogy milyen célból milyen adatot meddig őrzöl meg, ill. a honlappal kapcsolatban is le kell írni, hogy milyen célból és milyen adatokat gyűjtesz (feltéve, hogy az személyes adat, mert ha a kapott adatokból nem azonosítható senki - anonim adatgyűjtés), akkor lényegtelen.


Tehát nem az a lényeg, hogy hol és hogyan kerül hozzád személyes adat, hanem maga a tény, hogy hozzád kerül. Csak papíron, személyesen történő adatgyűjtéskor is érvényes a GPDR, nem csak az interneten.


Ha meg nem így csinálod, akkor tökmindegy, nem vonatkozik rád :-)

2018. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Honlapon kívül nincs is adatkezelésed? A GDPR nem csak a netes tevékenységre vonatkozik, hanem mindenre ahol magánszemélyek adatait te bármilyen módon kezeled.

Ha csak netes tevékenységed van, akkor egyrészt szóba jöhet a kapcsolatfelvétel, ajánlatkérés-adás, megrendelés, szerződéskötés, online fizetés, közösségi oldalon való jelenlét, weboldal adatkezelése, panaszkezelés, bankkártyás fizetés ha van, hírlevélküldés, regisztráció, stb... Szóba jöhetnek adatfeldolgozók amik a te javadra kezelned további adatokat (könyvelő, tárhelyszolgáltató, webáruház-üzemeltető, rendszergazda). Weboldal esetén ha vannak cookiek akkor tételesen megadni azok nevét, célját, időtartamát, stb...


Mindegyik esetében meg kell határoznod az adatkezelés jogalapját, célját, kezelt adatok tételes körét (név, e-mail cím például), az adatkezelés időtartamát. Az adatkezelés folyamatát, hogy milyen módon használod fel a személyes adatait az érintetteknek.


Ezeknél és minden másnál is meg kell felelned természetesen az új szabályozásoknak. Lényegében minden vállalkozásnak ami magánszemélyek adatait kezeli. Ezeket egy adatvédelmi és adatkezelési szabályzatban rögzíted. Ha van munkavállalód mert nem egyedül csinálok akkor még egy rakás adatkezelés épül mindezekre.

2018. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen írtatok. Panaszkezelés céljából adtam meg a két e-mail-címet, arra az esetre, ha a látogatónak gondja van a képek letöltésével, semmi másról nincs szó.


Ennek megfelelően a következő szöveget jeleníteném meg:

A letöltéssel kapcsolatos problémák esetén várok e-maileket. A feladó címét, vagy az e-mail tartalmának bármilyen részét harmadik félnek nem adom ki. A kapott e-maileket x ideig őrzöm meg.


Szerintem amit ebbe nem írtam bele, az mind nyilvánvaló, csak azt nem tudom, hogy a jogrendszer nem várja-e el, hogy nyilvánvaló dolgokat is leírjak. Tehát, kell még valamit írnom?

2018. máj. 18. 02:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Analytics miatt is kell írnod adatvédelmi nyilatkozatot. Ha ezt ki akarod kerülni, akkor anonimizálni kell az analytics felé az ip címeket és ki kell kapcsolni az Advertising featurest is.

Ha ezeket megteszed, az analytics ELVILEG nem kezel a látogatóidról személyes adatot.


Az emailekről le kell írnod, hogy ha keresnek, akkor személyes adatként kezeled az email címüket, nevüket és azt meddig tárolod el.


Ha pénzért adod, akkor nyilván számlázol is, így ennek van következménye adatvédelmi szempontból is, jogszabályok által előírt időpontig meg kell őrizni az adatokat. Gondolom szerződést is köttök a képről.

2018. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van könyvelőd, akkor például ott vannak még a jogszabályon alapuló adatkezelések, plusz mivel ő adatfeldolgozó ezért vele adatfeldolgozói szerződést kell kötni.


A napi rutinba amúgy nagyon jól belesimulnak ezek a dolgok, sokszor fel sem merül az emberekben hogy ténylegesen hányféle adatkezelést végeznek a mindennapokban és ezt most mind szabályozniuk kell(ett volna május 25-ig).

2018. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi ezeket a válaszokat is.


A fizetés Paypallal történik, és fizetéskor a látogatónak a Paypal oldalán meg kell adnia az e-mail címét vagy a telefonszámát. Tehát az e-mail cím a Paypal rendszerébe kerül, akkor nem csak a Paypalnak van vele dolga? Ugyanez az Analytics-szel kapcsolatban is felmerül.

2018. máj. 19. 02:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!