Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engem is érint majd a GDPR?...

Engem is érint majd a GDPR? Tovább lent?

Figyelt kérdés
Már vagy 6-7 oldalt átolvastam és nem igazán találtam meg a választ. Egy játékszervert futtatok, amelyhez tartozik egy weboldal. Mielőtt fecsatlakozhatna a játékos a szerverre, a weboldalon kell regisztrálnia (játékosnév, email, jelszó {kódolva, én sem látom}). Így, mint már említettem, játszhat a szerveren és emellett a weboldalon láthat statisztikákat az eredményeiről. Tudnátok nekem linkelni egy oldalt, ahol írnak erről, vagy el tudnátok mondani, hogy pontosan mit kell tennem (ha kell), hogy ne legyen törvénybe ütköző? Előre is köszönöm!
2018. máj. 10. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tárolod a személyes adatokat adatkezelőnek minősülsz és a GDPR szerint kell eljárnod.
2018. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj ügyvédhez. Minimum 100.000 Ft kiadásra számíts.
2018. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Kezelsz e-mail címet, ami a GDPR alapján személyes adatnak minősül. Igen, vonatkozik rád.
2018. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 VikATanacsTalan ***** válasza:
Kérdés, mi van akkor, ha a jelszónál használt kódolást kiterjeszted az e-mail címre is. Ekkor ugyanis nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy kinek az e-mail címét tárolod. Persze ebben az esetben az elveszett jelszó emlékeztető dolog kiesik.
2018. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!