Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudtak megfelelni...

Miért nem tudtak megfelelni aGDPR-nek on-line újságok? És egyáltalán minek nem tudtak megfelelni? Mi köze az adatkezeléshez ennek az egésznek, ha újságot olvasol?

Figyelt kérdés

2018. máj. 29. 12:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2018. máj. 29. 12:51
 2/16 anonim ***** válasza:

"a két cég a jelek szerint nem tudott az előírt határidőig olyan adatkezelési rendszert kidolgozni, amely megfelel az Európai Unió által május 25-én bevezetett adatvédelmi csomag, a GDPR rendelkezéseinek. "


Ha már linkelsz egy cikket, legalább olvasd el!

2018. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shaddark ***** válasza:

Közük sok lehet.

Pl. hírleveleket küldenek ki,

regisztrálni lehet rájuk, és ezáltal tárolódhatnak személyes adatok is rajtuk,

Kérdőíveket rakhatnak fel,

Statisztikai adatgyűjtést folytathatnak,

Összeköthetnek regisztrációt valamilyen másikkal, - pl. facebookos vagy google ... belépés,

vélemény megosztása más belépéssel,

hír megosztása faceboobok, twitteren ...


Rengeteg oka van hogy kötelező nekik is, és ha egyik sem áll fent azt is le kell dokumentálni hogy kivizsgálták és hogy hogyan állapították meg. - Azaz adatkezelési kockázat vizsgálati jegyzőkönyvet kell írni...

2018. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"a két cég a jelek szerint nem tudott az előírt határidőig olyan adatkezelési rendszert kidolgozni, amely megfelel az Európai Unió által május 25-én bevezetett adatvédelmi csomag, a GDPR rendelkezéseinek. "


Olvastam, én csak azt bnem értem, hogy milyen adatot kell kezeljenek, amikor csak újságot akarunk olvasni és meg csak megjelentetni


ha meg nem tudom miért regisztrálni kell és adatokat megadni, akkor egy ilyan nagy cégnél mi a probkéma ennek megoldásával, eddig is kellett


továbbá a leírásból úgy tűnik, hogy valamiért itt elvi akadályok vannak, nem techinkaiak,és a jövőben sem tudják hogyan oldják meg, nem értem miért

2018. máj. 29. 15:34
 5/16 A kérdező kommentje:

nem lehet kérdőívet feltenni?

akkor mi van a PlyaBuzzal? Azt már nem is lehet használni? vagy ők megugrották az átlépést? tőlük nem is kaptam levelet!

2018. máj. 29. 15:35
 6/16 A kérdező kommentje:
magánszemélyként is kell adatkezelési kockázat vizsgálati jegyzőkönyvet írn, ha mondjuk én vagyok egy e-mail lista kezelője?
2018. máj. 29. 15:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha csak IP címeket tárolsz, már akkor is alkalmazkodni kell a GDPR-hez, mert az IP cím személyes adatnak minősül, azokat pedig nagyjából minden oldal tárol.


Egyébként a tengerentúli, meg úgy általában az EU-s országok eddigi jogszabályai enyhébbek volt, mint a GDPR, így sok cégnek teljesen új, szigorúbb feltételeknek kell megfelelnie. Nyilván eddig nem nagyon fektettek ebbe energiát, ahogy nagyjából senki sem, csak most kezdtek rájönni, hogy valamit kéne kezdeni a helyzettel.

2018. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#5-6: magánszemélyként, baráti levlisták esetén nem kell, a GPDR a szolgáltatókat érinti.


Csak képzeld el: a telefonod kontakt listáját évente felül kell vizsgálnod, és törölnöd az X időnél régebbieket? El kell égetned a nagypapa frontról írott levelét, mert ír a bajtársairól? Nonszensz.. :-)

2018. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Shaddark ***** válasza:

:)

A jogszabály cégekre vonatkozik,

pont az a lényege hogy eddig a cégek érdeke előbbre való volt a személyes érdekeknél.

Most ez megfordul.


Pl. nem küldhetnek "hírlevelet" neked ha nm kérted és nem egyeztél bele.

A programok telepítője nem pipálhatja ki automatikusan a "rakd fel az adatbányász segédprogramomat is" opciót ;)

Nem árulhatják / cserélgethetik egymás között az adataid, email címedet ... ... ...

És sorolhatnám, szerintem ez egy nagy előrelépés és semmi hátrányát nem látom.

Kivéve azt hogy aki nem tartott tiszteletben senkit és semmit eddig az agresszív kommunikációjával cégvezetőként, marketingesként, - az most kicsit visszább fogja magát mert muszáj lesz.

Kevesebb spam lesz. (Nyugaton már régebb óta működik a GDPR, nem is jönnek spemek onnan jó ideje)

Nem figyelhet meg a se a munkaadód, se senki kamerával mert kukkolós kedve van. Lopás ellen védekezni lehet vele de megfigyelni nem.


Összességében rengeteg sok olyan van benne ami védi az embereket a cégekkel szemben, sorolhatnám oldalakon keresztül :)


A büntetés egyébként a cég éves bevételének a 2-4 %a, ami magánszemélyként amúgy is értelmezhetetlen.

2018. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Shaddark ***** válasza:

Az ip cím amúgy nem személyes adat szerintem,

annak az minősül amiből vissza lehet követni a személyazonosságod. Az ip-ből csak hatóság tudja engedéllyel meg minden ilyennel.


Email cím, fénykép, születési hely, idő ... adatok, számlaszám, adószám ... ... ...

Azért is kell felmérés a bevezetés előtt mert el kell dönteni első körben, hogy amit tárolsz az személyes adat-e. Pl. egy születési dátum önmagában nem az.

Ha egy osztály névsorban van akkor igen, mert ki lehet találni belőle hogy kit takar.

2018. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!