Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen technológiai körülménye...

Milyen technológiai körülményeknek kell megfelelni, hogy az 1gb/s-os internet tényleg hasítson?

Figyelt kérdés

Persze annyival sosem fog, de a garantált letöltési sebesség 300mb/s.

Milyen technológiai követelmények vannak?

Párat ismerek:

-Megfelelő router (gigabites)

-Megfelelő alaplap/hálózati kártya (gigabites)

-Minimum UTP CAT 6-os vagy jobb utp kábel

Kell még valami? (Ha mérni akarom a sebességet, akkor persze úgy tegyem, hogy senki más nincs rajta)


2018. márc. 11. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:

"Minimális igénybevételi követelmények az internetes csomagok sávszélességének teljeskörű kihasználásához:


DIGINet 1000:


* Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű

* RAM: 8GB

* SSD meghajtó

* Gigabites hálózati kártya

* Windows 7, Linux, MacOS

* Gigabites router (opcionális)"

Forrás: [link]


"Számítógépemmel vezetéken keresztül csatlakozva milyen követelmények kellenek ahhoz, hogy elérjem az 1000 Mbit/s sebességet?


PC követelmények:

* Processzor: Intel i5 vagy e feletti

* Operációs rendszer (OS): Windows, Linux, MacOS

* Memória: 4GB

* Háttértár: SSD

* Hálózati kártya (NIC): Gigabit Ethernet

* Ethernet kábel: Cat5e/Cat6

* Gigabites router (opcionális)"

Forrás: [link]

2018. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem árt, ha van megfelelő sebességű adattárolód is, abból leggyakoribb az m.2 csatis pcie vezérlésű SSD pl: 960 pro.
2018. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a processzor követelmény nevetséges. Ez, hogy i5 vagy i7 önmagában nem mond semmit. Lehet 2. generációs i5-ről vagy i7-ről is szó amiket egy pentium g4560 meg is közelít, ergo elég egy g4560 is, vagy akár egy G4400 is (utóbbi van nekem).
2018. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ez a processzor követelmény nevetséges. Ez, hogy i5 vagy i7 önmagában nem mond semmit."

Olvasd el figyelmesebben?

"vagy ezzel egyenértékű"

ezzel a szolgáltatók arra akarnak utalni, hogy ne náluk hisztizzen a kedves ügyfél, ha a szutyok régi gépének a lassúsága miatt nem tudja kihasználni a gigabites Internet minden előnyét - ők figyelmeztették őt erre.

2018. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogos. Néha elsiklok a részletek felett :) Ami a gyenge gépet illeti, sok esetben nem a gyenge gép a hiba forrása. Az 1000MBit-es hálózat lefedettsége Magyarországon szerintem nagyon kicsi, de lagalább, hogy vidéken luxus.
2018. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a gyenge gép is probléma. Viszont minek is erősebb gép a háztartásokba, ha nem egy széleskörűen elterjedt szolgáltatás az ekkora sávszélesség?
2018. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Viszont minek is erősebb gép a háztartásokba, ha nem egy széleskörűen elterjedt szolgáltatás az ekkora sávszélesség?"

Az általam idézett szolgáltatói leírások a nagyobb csomagok tájékoztatóinál szerepelnek - nem univerzálisan mindegyik csomagnál. Ahhoz meg ajánlott az erősebb gép.


Akinek meg nincs pénze erősebb gépre, eleve kisebb csomagot vesz.

2018. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"az EKKORA sávszélesség". Igen, az 1000MBit-re utalok én is. És igen, csak ekkora csomagokhoz kell erősebb gép. De akkor már ha vidéki vagy nem feltétlen elérhető nálad ekkora csomag, költözz el, vegyél jobb gépet aztán fizess elő :D Én picit mérges is vagyok a szolgáltatókra, hogy ennyire elhanyagolják ezt a dolgot a vidéki településeken. Vagyis nem hanyagolják el, konkrétan lefektettek a hozzánk legközelebb eső (1km) falu és a mienk között optikai kábelt, de ennek már vagy 3 éve. Azóta semmit sem csináltak vele. Annyi változás van a Telekom részéről, hogy most a tőlünk 7-8km-re lévő városban elérhető nagyobb díjcsomag is. Innentől már csak reménykedhetek, hogy valaha bevezetik mi hozzánk is azt.
2018. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én picit mérges is vagyok a szolgáltatókra, hogy ennyire elhanyagolják ezt a dolgot a vidéki településeken."

A szolgáltatók profitorientáltak, nem jótékonysági szervezetek. A részvényesek várják az osztalékot; a szerelők, rendszergazdák, ügyfélszolgálatosok meg a fizetésüket. Pénzbe kerülnek a távközlési építmények elhelyezése (bérleti díjak, kábeladó), üzemeltetése (áramdíj), hiba esetén a cseréjük (pláne ha kis hazánkban a rejtett munkaerő meglovasítja az optikai kábelt annak reményében, hogy a külsejét leégetve a belsejében jó sok rezet találnak ;) ), fizetni kell a hírközlési kasszát (az NMHH felé), az adókat, járulékokat.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy vidéken a népsűrűség kisebb, az elvándorlás mértéke nagy, a népesség öregedik (az idősebb lakosságnak nem kell a nagyon széles sáv), a fizetési hajlandóság meg a béka segge alatt van (tisztelet a kicsiny kivételnek). Az EU-s/állami támogatásokat ellopják, vagy csak a "haverok" részesülnek belőle (pártállástól függetlenül). Így nehéz bármit is fejleszteni. Tudom, pár évet lehúztam a távközlés területén. ;)


Ennek ellenére kis hazánk - gazdasági helyzetéhez képest - relatíve jól áll Internet terén:

* [link] - 35. oldal

* [link]

* [link]

2018. márc. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az valahogy magától adódik, hogy profitorientáltak. Egyértelmű, hogy ahol nem térül meg a beruházás ott nem beszélünk beruházásról. "a fizetési hajlandóság meg a béka segge alatt van" - az ilyenek nézelődjenek a digitális jóléti alapcsomagok felé, hátha azokat már hajlandóak megfizetni. 2017-es KSH adat szerint 9 797 561fő az ország lakossága. Erről 2015-ös térképet találtam nagy hirtelen ami szemlélteti a népesség eloszlását. Hát, nem tudom. Nem olyan sűrűn lakott ország ez, erre meg rá tesz egy lapáttal, hogy a fiatalok nagy része kivándorol. Sajnos lehet valami abban amit mondasz. Egyébként, ha már így "benne voltál a szakmában", csináltak/csinálnak folyamat felméréseket, hogy megtudják változott-e a helyzet?
2018. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!