Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem jön be a maximális interne...

Nem jön be a maximális internet sebesség mi a teendő? [Bővebben lent]

Figyelt kérdés

Modem: Huawei SmartAX MT800u-T

Routher: SMC 7004VBR

Na szóval 15Mbites a sávszélességem, ami ugyebár 1,8-1,9MB/s között van valahol ha minden igaz. De csak 1,2MB/s a maximális sebességem, mind a 2 gépemen, mert 1 van a nappaliba és 1 itt a szobámban. És az lenne a kérdésem hogy ez a modem & routher nem bírja az iramot, és újat kellene vennem?

Ha igen akkor úgy is meglehetne-e oldani hogy csak 1 routhert veszek és nem kell a modem?

Például: Linksys BEFSR41 vagy Linksys AG241

Bár nem tudom hogy ezek bírnák-e... =/

Segítsetek =)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 4. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ertem a kerdest, de szerintem csak azert lasabb a neted kicsit, mert el van osztva. Probald ki ha router helyett egybol a gepedbe dugod akkor nem-e megy full sebessegen. Szerintem ertelmetlen lenne elkezdjel cserelgetni cuccokat fel mega sebessegkulonbseg miatt.
2010. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg mennyi a szolgáltatód garantált sáv szélessége!

Egyáltalán ez Adsl vagy kábel vagy mi ez mert az sem mindegy!

Kis esállyel pedig rossz az Utp kábeled, de nem nagy eséllyel (de még mindíg negyobb mint a modem v a router hibája).

Esetleg nézd meg hogy adsl-2-es-e a modemed.

2010. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

:O

utp kábel hibája ilyesmit nem okoz, ugyanúgy botorság azt hinni, hogy ez azért van, mert el van osztva, ez nem víznyomás.

abban van csak igaza az előttem szólóknak, hogy ez nem valószínű, hogy hardwarehiba, inkább csak a szolgáltatód nem tudja hozni a tempót.

nekem is 15Mbit/s a netsebességem szerződés szerint. upc-s az első pár hónapban az 1 Mb/s-ot is alig érte el, mostanában 1.4 Mb/s szokott lenni a max. nagyon ritkán, késő éjszaka láttam csak elérni 1.875 Mb/s-os álomhatárt, de egyáltalán nem jellemző. routerem egyébként nincs.

2010. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Zsir vagy harmadik. Akkor ezekszerint ha van egy elofizetesed mondjuk 20 megabitre, azt elosztod egy routerrel monjuk 4-5 gepnek, akkor mindenkinel megmarad az eredeti gyorsasag. whatever
2010. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát gondolom ADSL t-onlines vagyok, telón át jön a net.

Am már megvan a net 4 hónapja és még hajnalban is csak 1.2MB/s-et mér, de azt fixen megse moccan

2010. jún. 4. 15:22
 6/11 A kérdező kommentje:
ja és hol nézzem meg h elvan e osztva?
2010. jún. 4. 15:24
 7/11 czibles ***** válasza:
routered WAN interface sebsségét nézd meg, hogy mennyit bír, lehet az lesz a hiba.
2010. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mire gondoltál ezeket tudom mondani:

- LAN sebesség: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u)

- 4x LAN port

- DHCP szerver

- Firewall

- csatlakozók: Ethernet RJ45 (10/100 Mbit)

2010. jún. 4. 17:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha a LAN sebességnél az a 10Mbit lenne az? mert kb annyi jön be maximálisan.. 1,2MB/s
2010. jún. 4. 17:20
 10/11 czibles ***** válasza:

egyikse az amire én gondltam, de megnéztem és nem az lesz a hiba.

esetleg ha a beállításoknál találsz olyat, hogy tudod állítani a sebességét, akkro azt állitsab 100MB/s-re. (bár én még ilyet nem láttam)

2010. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!