Mi ez a netsemlegesség elleni új törvény az USA-ben?
Nem netsemlegesség elleni törvényről van szó, hanem a korábbi netsemlegességi törvény visszavonásáról.
A netsemlegesség szabályozásának vannak előnyei és hátrányai is, szóval kicsit bonyolultabb ügy.
Ez a cikk leírja a lényeget:
Bizonyos weboldalak latogatasohoz plusz penzt kellene fizetni vagy nagyon lassú lenne, esetleg nem is tudnad megnyitni.
Pl azt mondjak h a youtube nagy szavszelesseget foglal el, ha hasznalni akarod akkor fizess tobbet a szolgaltatodnak.
Ezt Magyarországot is érinteni fogja?
Mert ha igen akkor sokan lemondják az internetet, 15 ezret fizet az ember és még online videókat se lehet majd meg nézni akadás mentessen, torrentoldalakkal is lassabban jönnek be és meg is szűnnek mert a kutya se vár pár percig bejöjjön az Ncore. Lehet sokan visszatérnek a VHS videomagnó rögzítésére és a DVD felvevőre. Lehet még a gyakori is csődbe megy. Szerencsére van VHS videomagnóm és DVD felvevőm, és van hifim is hogy tudjak felvenni zenéket rádióból.
Hamarosan úgy érzem úgy fogunk netezni mint a kínaik.
Videók:
https://www.youtube.com/watch?v=3W436ZrKOA4
https://www.youtube.com/watch?v=Ks6_GkEL6lM
#3 - nettó marhaság. Senki nem fog rádióból ... mire is? .. zenéket felvenni, meg leporolni a VHS-t. Hogy nézhet ki egy ilyen film a 4k-s tévéden? Hát sz..ul. És ki fog VHS kazettákat árulni? Ja, senki.
Itt nem egyértelműen arról van szó, hogy ez nekünk rossz. Persze arról sem, hogy jó. Egy biztos: a netszolgáltató _nem_ fog olyat csinálni, hogy pl. külön fizettet egy bizonyos - egyébként ingyen elérhető tartalomért. Miért? Mert nem fogják megvenni. És ha csak egyetlen is van köztük, aki nem csinálja, mindjárt versenyhátrányban van. Ha meg mindegyik csinálja (megegyeznek), akkor a GVH, vagy az NMHH (esetleg mindkettő) úgy k..ja s..be, hogy csak pislog, mert kartellezni akkor sem szabad, ha egyébként nincsen túl szigorú netsemlegességi törvény.
És akkor még ott vannak a fogyasztói jogok is. Hiába nem védi direkt törvény, hogy pl. nem lassíthatod használhatalanná x szolgáltatást, azt sem engedi, hogy burkoltan tedd ezt. Ha meg leírja a szerződésben, azt meg nem kell aláírni, és keresni kell olyat, ahol ez nincs így. Persze, itt nagy probléma, ha vannak olyan helyek, ahol egyetlen szolgáltató van és nincs verseny - na ott lehet 15e egy előfizetés, de ahol 3-4 szolgáltató is elérhető, ott ez teljesen kizárt.
Szóval nem kell egyelőre sem kínát látni (az ott nem netsemlegesség, hanem egy kommunista pártállam cenzúrája, és az teljesen más), sem pedig az internet végét. Annál is inkább, mert ha valamilyen módon korlátozna a netszolgáltatód bármit is, már most is vannak módszerek arra, hogy ezt megkerüld, és ha ez tovább durvul, ennél még több lehetőséged lesz. És hát akik így akarnak mag maguknak piaci előnyöket, őket a felhasználók fogják büntetni.. nem kell sok hozzá, lásd az EA mikrotranzakciói körüli bortányt. Pedig az kismiska ehhez képest.
# 4 Remélem nem akarják majd elrontani az internetet azzal hogy e felhasználók nem tudnak meg nézni egy videót akadás mentessen, vagy letölteni torrent oldalakról.
Szerinted lehet majd youtube-on filmeket nézni, online filmes oldalakon, torrent oldalról leölteni? Vagy korlátozni fogják?
Vagy teljesen elérhetetlenné teszik?
A Skypot is lassítani akarják meg a Vibert stb.
Csak azért hoztam fel a VHS magnót ha nem lehetne többet ingyen letölteni, akkor én visszatérnék rá, sók kazettát DVD-t tudnék rendelni az internetről.
Nyilván nem akarják "elrontani az internetet", egy szolgáltatónak sem lehet célja, hogy az előfizetői állandóan morogjanak. Ez most arról szól alapvetően, hogy ha pl. a Youtube "megszponzorálja" a szolgáltatót, akkor az a youtube forgalmat előnyben fogja részesíteni akkor, amikor mondjuk a hálózati kapacitása végéhez közeledik. Ez a Youtube-ot nézőknek még jobb is lesz, de mondjuk a Vimeo-t nézőknek kevésbé. A torrentezést hagyjuk, nálunk egy megtűrt dolog, de máshol már nem annyira, ráadásul boldogabb országokban nyugodtan telik TV/Netflix/Hulu/HBO előfizetésre (egyidőben), a játékokat venni szokás (különösen konzolon), a szoftverek meg ingyen (is) vannak, ha mégis fizetős kell, nem olyan vad összegek. És egyébként már nálunk sem annyira (sőt, fele annyi, mint az USA-ban).
A Skype esetében sem olyan egyszerű a helyzet. Lehet, hogy a 12 évesek Viber függők, de az üzleti világban a Skype bizony eléggé fontos tényező, és ha egy Office365-re épített cég alól lepattintják a telefont, hát a flottás előfizetés bizony elköszön, amit nem szívesen engednek el a szolgáltatók.
Én továbbra is azt gondolom, hogy bár sok lehetőséget kapnak így a szolgáltatók, de nem mindennel és nem mindenhogy lehet ezekkel élni, mivel az előfizető (a piac) nem vesz be mindent. Itthon ez más is, mint pl. az USA-ban, ahol az internet szolgáltató egyben tartalom szolgáltató is, így neki érdeke, hogy a saját dolgait nyomassa egy Netflix, egy Amazon, vagy egy HBO-val szemben, de hát a zemberek kaszával, vasvillával mennének az utcára, ha akad a Trónok harca, és ezt nem lehet ingyen Facebook-kal kompenzálni. És hát a hírekben sem kell nekik az, hogy állandóan róluk cikkezenek, hogy mekkora szemétláda társaság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!