Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi történik az olyan bitcoin-a...

Mi történik az olyan bitcoin-al, amit a gazdája elveszít? Meghal, és senki nem tud róla vagy elfelejti a kódját? A pénzt újranyomják, de a bitcoin ilyen értelemben mindig csökkenni fog és emiat tis emelkedhet az értéke?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 23:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10: Sokaknak hiába magyarázod el ezt, nem értik meg. Legnagyobb előnyének pont azt hozzák fel mindig, hogy nincs mögötte senki és semmi és ez milyen jó.
2017. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem azért fog kidurranni, mert semmi sincs mögötte, hanem azért mert semmi se tart örökké.

A római birodalom mögött volt fedezet, mégis megszűnt.

A szovjetunió mögött hogy volt a fedezet vagy nyugati hitelekből maradt fent vitatják, de meszünt.

A magyar népköztársaság egyértelműen nyugati hitelekből volt fenntartva nem volt fedezet, kipukkadt.

Szóval ha van is valami mögött fedezet attól ugyanúgy megszűnhet nagyjából azért, mert ha van is fedezet előbb utóbb eltűnhet. Mondjuk át is hidalhat, ha találnak uj fedezetet.

Mondjuk a bitcoinnál egészen más történik, eleve fedezet nélkül indult, azóta egyre több fedezet áramlik bele, és arra késztet mindenkit, hogy újra értelmezze a fedezet fogalmát.

Lassan több arany lesz a bitcoin mögött, mint ami a dollár mögött van.

2017. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
lehet hogy érdekel a téma, de tegnap jelent meg az a cikk, aminek a szóhasználatád egy az egyben használtad, egyébként azt írsz amit akarsz, csak tegyük helyre, hogy ez vélemény és nem szakértői állítás
2017. dec. 1. 15:47
 14/15 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Az hogy semmi sem tart örökké szerintem nem vélemény. Bár lehet szakértői állitásnak se nevezhető.

A szovjetunio mögötti fedezet inkább vitatéma, bár van elfogadott hivatalos álláspont.

A magyarországot fentartó nyugati hitelek ma már igazolt tények melyeknek utána lehet nézzni. (Annak hogy semmi tart örökké nem lehet utána nézni mert mire valami megszünik mindig elkezdődik valami más aminek még nincs vége tehát akár örökké is tarthatna)

Az hogy fedezettség esetén megszünhet valami, szerintem inkább tény. minden lehetséges igy ez is.

Az hogy a bitcoin máskép viselkedik minden eddigi megszokottnál az is tény, elég ránézni a grafikonjára. hogy az elején tényleg semmi fedezete nem volt, az is tény.


szóval nem tudom mire gondolsz mint véleményre de ég a szakértői állitást se értem, amiket irtam vagy olyan tények amiknek utána lehet nézzni, vagy alapigazságok. (semmi se tart örökké, bármi megtörténhet...)

2017. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

visszatérve az eredeti kérdésre, én nem teljesen értem ennek a működést


azt tudom, hogy a bitcoin bármeddig osztható, és ha nagy része fokozatosan elvész, akkor a maradék attól még tud kompenzálni és az árfolyam is változhat, de mi van akkor, ha úgy lenne, ahogyan azt eredetileg szeretnék egyesek, hogy valamikor majd semmi más nemlesz csak virtuális kriptovaluta, mondjuk bitcoin. Akkor mit fog jelenteni az árfolyam, illetve hogyan alakul, ha egyébként nem lehet tudni, hogy mennyi veszett el? Akkor az árfolyamot a mozgásban lévő pénz fogja kizárólag meghatározni, és ha valaki felhasználja a régóta elfekvő megtakarítását, ami sokáig nem mozgott, akkor majd attól ingadozik az árfolyam?

2017. dec. 1. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!