Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha bitcoinban tartanám a...

Ha bitcoinban tartanám a pénzem, az milyen adóvonzattal járna? és mikor kéne fizetni és milyen árfolyamon számolva?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
* szóval nem csak az adóvonzat kell, hanem egyes apróbb szabályokról való naprakész tájékozódás is, más kép pontos adóbevallás beadása és az adóforintok maradéktalan befizetéséhez is társulhat adóbirság.
2017. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
ha magányszemélyként veszek bitcoint (1alkalommal) és mondjuk x év múlva eladom (1 alkalommal), akkor az nem számít üzletszerűenk és adómentes, akár hány millió?
2017. dec. 1. 15:44
 13/19 anonim ***** válasza:

1 db vásárlás és eladás egyértelműen nem számít üzletszerűnek, ellenben attól, hogy nem üzletszerű még adóköteles.

és ha nagyon nagy a nyereség akkor megeshet, hogy 1 alkalomra is érdemes céget csinálni. Pl. 1 milliós nyereség esetén pl. 30%-ot kell adózni az 300 000 Ft.

A vállalkozói ingyenes ha te nyomtatod ki. a kamarai tagdij évente 5000 Ft. a könyvelő 10-20 000 Ft. ráadásul ezek egy része vagy mind adóalap csökkentő tétel. ha mobilt akarsz venni, elszámolhatod. ha laptopot számítógépet elszámolhatod.

és ki tudja hány tippet ad a könyvelő. 1 váltás ruha két üzleti vacsora, autóbérlés stb stb. szóval könnyen megeshet hogy ha céget alapitasz az 1 db eladásra akkor 100-200 Ft-al kevesebbet kell adóznod.

De adózni magánszemélyként is kell (kellene), ráadásul ott ugy tudom semmi elszámolásra nincs lehetőség.


Ja és egy nagyon fontos, mivel éveket irtál: amikor eladod tájéozódni kell az azévi adó jogszabályokról, mert könnyen meglehet hogy ami idén érvényes az jövőre nem lesz az.

ha pl. most kötsz vállalkozást és alanyi áfamentes kört választasz nem kell üzli bankszámla, elég a lakossági. ha jan 1. től azonban nyitnod kell üzleti bankszámlát máskép birság van.


és ez csak 1 a sok szabályból.


nagyjából igaz, hogy a könyvelő kihagyásából annyi bírság lehet amennyi a könyvelő éves díja de többször is. a könyvelő azonban leírható az adóalapból, a bírság nem...


szóval adózni magánszemélyként is kell. vannak illegális elméletek adó kikerülésre, de ez adócsalás, és ha megcsúszol vele akkor bírság van. lehet hogy a könyvelő le tudja írni legálisan nullára az adót, de pénzért, és ez már az ő tudománya.

2017. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ja és nem vagyok benne biztos hogy nem kell 1 db bitcoin eladáshoz is adószámos magánszemély státuszt felvenni, ami ingyenes ellenben úgy tudom ott nincs lehetőség költségleírásra.
2017. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hogy egy kicsit pontosítsak, a bitcoinnal szerzett jövedelem egyáltalán nem adómentes.

a tévhit ezzel kapcsolatban ott van, hogy a bitcoin készpénzként viselkedik, s hasonlóan nehezen követhető.

Így a bitcoinnal is lehet adót csalni, akárcsak a készpénzzel. Ha elvégzel valamilyen munkát, s készpénzzel fizetnek neked, nem marad nyoma, így "adómentes". De ezt nevezik fekete munkának.

Ha eladod a bitcoinodat mondjuk 10 millió forintért, s veszel belőle házat, a NAV megkérdezheti miből vetted. Ha azt mondod, hogy x évnyi jövedelmedből spóroltad, s ez reális, hogy akkor oké lehet. De ha azt mondod hogy bitcoin árfolyanyerességből vetted s nem adóztál ilyen cimen akkor nagy gáz van.

2017. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De ha elnőzöd a pénzt akkor jó eséllyel nem lesz gond, kivéve ha ráfanyalodsz valami adóellenőrnőre.
2017. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyébként most hogy mondod, ennek az egésznek nincs következménye az árfolyamra? Olyan matematikai összefüggések, amik következnek egyértelműen belőle?


Arra gondolok, hogy sokan a bitcoinba fektetik a pénzüket, ez gerjeszti saját magát. Ugyanakkor a bitcoint a fenti okok miatt ritkán váltják vissza inkább elvásárolják. Ez gazdaságserkentő? Vagy épphogy nem vásárolják el, mert kivárnak? Vagyis egy csomó pénz belemegy és parkolópályán van? Nem világos nekem. És az sem világos, hogy amint az árfolyam nő, úgy egyre jobban megéri bányászni? A bitcoin most többet ér, mint amennyi árammal bányászni lehet?

2017. dec. 1. 21:15
 18/19 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. Ha mondjuk én bizonyítani akarom, hogy mennyi bitcoin-om van, vagy mennyit költöttem, vagy mennyit adtam el, akkor az megtehető pl. a NAV felé? Aza technikailag a nyilvános kulcsom kiadása nélkül ezt tudom-e bizonyítani, ill. a NAV ezt érteni fogja-e, azza vannak-e ott olyan szakemberek, akik értenek hozzá egyáltalán? A második kérdésre lehet, hogy nem a válasz, de ettől függetlenül érdekelne az első kérdésre is a válasz.
2017. dec. 1. 21:18
 19/19 anonim ***** válasza:

Röviden: mivel a bitcoin nem fizető eszköz, az a nav-ot nem érdekli.

őt 2 dolog érdekli: ha forintért bitcoin vettél, akkor az a forint adózott e

és ha bitcoinból forintod lett azután adóztál e.


hogy ennek mi az ellenörzési gyakorlata, és főleg hogy mi lesz pl. a jövő évben azt addig nem tudjuk meg amig el nem kezdi.


de még utána is lehet más gyakorlat. röviden: az adócsalás büncselekmény s a bünöző nem mindig tudhatja merről üldözik

2017. dec. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!