Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy asztali gép LAN kábelle...

Ha egy asztali gép LAN kábellel csatlakozik egy WIFI-s routerhez, akkor hogyan lehet a router WIFI kódját megszerezni ha telefonnal akarok csatlakozni?

Figyelt kérdés
Kellene a Router FELHASZNÁLÓ NEVE és JELSZAVA (A géphez hozzáférek.)

2017. máj. 29. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Router alját nézd meg, valószínűleg a WiFi kód is ott lesz, TP-Link router PIN néven írja!
2017. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A router alján ott a wifi jelszó, ha megváltoztatták akkor 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 címet beirod a böngészőbe a fel. , jelsz. is a router alján van(legtöbször: admin/admin) és ott megtalálod.
2017. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ennyire azért én is értek a routerhez, van nekem is. De egy ismeretlen Feljasználói nevet és jelszót hogy lehet kicsalni a routerből? De elég nekem a WIFI jelszó is.
2017. máj. 30. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan változtatva akkor sehogy!

Max Resetelni lehet, de akkor ha PPPoE -vel van csatlakozva, azt is újra be kell állítani, ahhoz pedig a nettszerződésben találsz információkat.

2017. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lehetséges, amit szeretnél. Tulajdonképpen azt várod, hogy egy UTP kábellel bekötsz egy PC-t egy router-be és akkor szépen megszerzed valahonnan az adminisztrátori felhasználónevet és jelszavat. Ez nem így működik.


Olyan, mintha csatlakoztatnám a telefonom a PC-dhez és letölteném a Windows jelszavad...


Alapvetően két opció van arra, amit kérsz, de nem hiszem, hogy szóba jönnek:


1) Ha esetleg valaha készítettél biztonsági mentést a ,,router-ről,'' akkor abból talán ki lehet húzni valamit (Ezt nem írom le, résztelesen, max. ha megkérsz)


2) Megpróbálhatod brute-force módon ,,feltörni'' a router-t. Ez azt jelenti, hogy végigpróbáltatod valamilyen erre kifejlesztett szoftverrel vagy script-tel az összes lehetséges kombinációt. Nem tudom, milyen hosszú lehet a felhasználónév és a jelszó, de valószínűleg nem olyan rövid. Ráadásul a magyar ABC-ben sok betű van (ékezetesek is). Így ez jó esettel nagyon sok időbe telne. Nagyon nagyon sokba.


---------------------------------


Végülis oda fogsz jutni, hogy reset-elned kell a router-t. De ez minden beállítást visszaállít a gyárira, vigyázz! Viszont így beléphetsz az eredeti gyári felhasználónévvel és jelszóval (router alján, ahogy említették)

2017. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, nem olvastam, hogy főleg a WiFi jelszóra van szükséged. Nem mintha sokat változtatna a tényeken: Nem lehet csak úgy kiszopni a router-ből. Szerintem még akkor sem, ha be tudnál jelentkezni.


Igazából vannak módszerek WLAN kódok feltörésére, de mint említettem, ezeket annyira nem ajánlom.

2017. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Ha betud lépni, akkor már láthatja azt...

viszont pl. pppoe kapcsolat jelszavát még így se. mert azt nem mutatja sima text kênt.

2017. máj. 31. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Valóban, így igaz, akkor tényleg meg lehet nézni, elnézést a tévedésért. Viszont ez nem változtat a tényen, hogy amúgy sem tud belépni.
2017. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ami szóba jöhet, ha már van eszközöd ami fel van csatlakozva rá, annak jelszó tárolójából kiolvasni.
2017. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de megoldódott. RESET-tel
2017. szept. 20. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!