Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A PayPal fiókom adathalászat...

A PayPal fiókom adathalászat áldozata lett, megfelelően intézkedtem, mit kéne még tennem (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Van Paypalom, ritkán használom, rajta 600 ft volt, meg a bankkártyám hozzácsatolva.

Reggel jött e-mail, hogy adatfrissítés, adjam meg az adatokat, én meg fáradt voltam még meg meggondolatlan hülye és megadtam mindent, után esett le 1-2 perccel hogy végeztem, hogy nem is ezzel az email címmel voltam regisztrálva, ekkor állt össze a kép nekem, hogy mi történt és a böngésző is akkor hozott be egy biztonsági figyelmeztetést. Felhívtam a bankot, tiltottam a kártyát és a paypalbol is gyorsan töröltem a kártyát meg változtattam paypal jelszót (nagyjából az adataim kiszivárgása óta 5 perc telt el eddig). A Paypalban, meg a rendes (kártyához) rendelt számlámon, sehol se történt egyenleg változás.


Úgy gondolom a gond így nem lesz, hogy a kártyát tiltottam, lesz új kártyám...


Mit kellene tennem még szerintetek, töröljem a paypal-t, majd az új kártyát azért ne rendeljem hozzá a biztonság kedvéért, mit tanácsoltok, szükséges lenne még valami biztonsági intézkedést tennem?


Tudom, hogy butaságot csináltam, de tanultam belőle legalább és nem lett baj, remélem nem is lesz komolyabb következménye már.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 23. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is most azon vacillálok, hogy hozzá merjem e kötni a kártyát a Paypalhoz, mert így csak 21 rongy a havi limit. Amúgy én újat csinálnék, semmibe nem kerül. Egyébként én ezt úgy kerülöm el, hogy a Paypal nem a fő IP címemmel van regisztrálva, hanem egy másikkal, aminek már a címe is megteszi jelszónak. Azon is be van kacsolva a kétlépcsős azonosítás, és senkinek nem adom meg. Így nem valószínű, hogy érkezik rá adatlopási kísérlet.
2016. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*IP cím = email cím. Kezd megfőni az agyam.
2016. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kétlépcsős azonosítást mindenképp kapcsold be, ilyenkor ha bárki be akar lépni akkor kapsz SMS ben jelszót amit beírva csak te tudsz belépni.
2016. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!