Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jól gondolom, hogy ez átverés...

Jól gondolom, hogy ez átverés és így akarják ellopni az adataimat?

Figyelt kérdés

[link]


Elvileg a Paypal küldi, de nekem gyanús.

Természetesen nem álltam rá a kék gombra.

Sőt, az első ilyen üzenet után bezártam a Paypalomat, most megint jött egy ilyen.



2016. jan. 7. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez mind kamu, sajnos a Paypal-nál elég gyakori :/ A Paypal oldaladon jelentsd az üzenetet és a kamu bejelentkező weblapot, hogy más naiv embert ne tudjanak megtéveszteni. A valódi Paypal majd kivizsgálja. Ez nem az első ilyen, én már vagy 3 ehhez hasonló levelet kaptam, pedig nincs is Paypal-om :D
2016. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a feladót is érdemes ilyenkor csekkolni, segít gyorsan eldönteni az ilyen kérdéseket.
2016. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

A feladóban azért ne nagyon bízz meg. Simán küldök neked levelet service@intl.paypal.com címről. Jó lenne tudni mi a cím a link mögött.

Én azt javaslom, hogy SOHA ne lépj be levélben kapott linkről. Inkább gépeld be a paypal.com-t. De ez igaz gyakorlatilag minden másra is.

2016. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

> A feladóban azért ne nagyon bízz meg. Simán küldök neked levelet service@intl.paypal.com címről. Jó lenne tudni mi a cím a link mögött.


Jó ez igaz. :)


Viszont a másik irányból működik: ha látszik, hogy valami totál más cím van ott, akkor lehet tudni, hogy spam. Ha hivatalosnak tűnő cím van ott, akkor tovább kell vizsgálódni.

2016. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Feladó:Paypal <noreply@support.com>
2016. jan. 7. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a feladó, a valódi paypal sosem küld olyan üzenetet, amiben bejelentkezésre szólítanak fel a megadott linken keresztül. És nem csak a Paypal, egyik pénzügyi vállalat sem, nem véletlen.

Ráadásul ez a "jelentkezz be és válts jelszót 3 napon belül különben örökre törlünk" a leggázabb kamu duma ami csak létezik.

2016. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Feladó:Paypal <noreply@support.com>"


A Paypal eleve nem ilyen címről küld üzenetet, hanem arról, amit fent írtam. Azért szerintem elég gyenge próbálkozás, amikor még az email sem az, amiről az egyszeri user várná. Persze így is biztos van, aki megeszi.

2016. jan. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!