Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik még a D-Link routerek...

Létezik még a D-Link routerek számára az ingyenes DDNS-szolgáltatás?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Router és a DDNS 2 külön állat faj.

Míg a router a forgalomirányításért felelős, addig a DDNS egy domain névhez változó IP címet rendel.


Az, hogy melyik általad vásárolt router támogatja a DDNS-t, annak semmi köze magához a routerhet, mivel ez is egy program, ami ezekbe az eszközökbe integrálnak, ami persze helyettesíthető.

Magyarán: Ha általad vásárolt router, ha nem támogatja, úgy is kivitelezhető a DDNS.


Tehát: Szükség van egy olyan programra, ami vizsgálja a külső (internetről elérhető) IP címedet, amit közöl a DDNS-szolgáltatónak. (Ezt maga a DDNS-szolgáltatók biztosítják, általában.)

Ha ez nem routeren valósul meg, hanem pl.: saját gépeden, a végeredmény ugyanaz lesz.


! Természetesen, ha mindezt laptopon megy, és elmész egy internetes kávézóba, és ott fut le a DDNS szinkronizálás, akkor az domain IP-je az internetkávézóé lesz. :)

2016. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen elmélyült és tökéletességre törekvő volt a válasz, ám épp a kérdésemre nem tért ki.

Azért kösz!

2016. jún. 17. 08:40
 3/11 A kérdező kommentje:

#1:

Már az alapállításod hibás volt ("Router és a DDNS 2 külön állat faj.")

Nem így van, mivel a routerek szoftvere gyárilag tartalmazza, hogy melyik DDNS-szolgáltatóval működhet együtt, és melyikkel nem.

Tehát?

2016. jún. 17. 08:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem téves az állításom, azon része, hogy: DDNS és a router 2 különböző dolog.


Mert:

- A router csak is kizárólag a forgalomirányításért felel, aminek minden portja, más-más hálózathoz tartozik (konfiguráció függő). Azaz szomszédos hálózatok összefűzésére!

Lásd pl.: Internet - belső hálózat. (Persze megteheted, hogy a belső hálózathoz, még egy routert építesz, és egy másik alhálózatot építesz ki a már meglévő belső hálózaton belül.)


Továbbá tartalmaz egy switch-et is, ami a belső hálózathoz tartozik, hogy ne csak 1 eszközt tudj rácsatlakozni. (ez az a 4 port)

Tehát, amit te routerként ismersz, valójában több különböző eszközök együttese: WiFi, Switch, Router és minden rajta futó szoftver, hogy a nem szakemberek életét egyszerűsítse.


- DDNS támogatás is ezek szoftverek része, ami NEM követelmény a routerek esetén, tehát bónusz, ezért se része a forgalomirányítónak, attól függetlenül, hogy mellé van integrálva. Ha routert mint terméket nézzük, úgy igazad van, DE technikailag a 2-nek semmi köze egymáshoz, így ez kiszervezhető, amit az előző posztomban írtam.


<indoklás vége>


Tehát, hogy a gyártó mit támogat és mit nem, az a cég saját üzleti tevékenység köre. Így természetesen, ha én fizetős DDNS-t árulnék, úgy megegyeznék a router gyártójával, hogy az én szolgáltatásomat támogassa. Így a DDNS fizetéséből részesedést kapna a gyártó. Ez így nekik előnyös. Igen, de nem a felhasználóknak.


Hogy, ingyenes lehetőséghez juss, kénytelen vagy a "router"-be integrált támogatást megkerülni. Azaz olyan szolgáltatást kell a gépedre telepíteni, mint a router gyártó a routerébe. Innentől, ez a program, hogy hol fut, már mindegy is.


Ebből következik az is, hogy egy DDNS-t egyáltalán nem támogató "router"-rel is lehet DDNS-t kivitelezni.

2016. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lásd, hogy lelehet tölteni egy ilyen programot:


[link]

Download menü.


Lelehet tölteni a No-IP által adott szoftvert.


#1 voltam mind ezidáig.

2016. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok ismét.


Valóban, még nem válaszoltam:

"Létezik még a D-Link routerek számára az ingyenes DDNS-szolgáltatás?"


Ez relatív:

- Ha használt routerbe telepítettek közül nem, akkor a válasz egyértelműen nem, de ez nem zárja ki a más routerek esetét. (Pl.: régebbi típus, jövőbeli kiadások, avagy más gyártók)

- Természetesen továbbra is él a routerbe épített DDNS-szolgáltatás megkerülése, ahol a saját kezedbe veszed a dolgokat.

2016. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A "dolgok saját kézbe vétele" a DDNS használatánál számomra nem járható út, mivel az a megoldás a szám.gép bekapcsolt állapotát igényli. (hacsak valamit félre nem értek megint).
2016. jún. 22. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, hogy DDNS-t használj, akkor valaminek fogadni is kell (pl. szerver). Ha nincs futó gép, akkor domain a semmibe mutat, aminek nincs igazán értelme. :)


Tehát, ha nem megy a gép, akkor hiába van DDNS-ed.

Ha meg megy a gép, akkor azon lévő DDNS menedzser meg szinkronizál és máris rámutat a domain.

2016. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha rá van csatlakoztatva a routerre egy szerver (ethernet-shielddel) ami persze folyamatosan üzemel, akkor az nem érhető el a domain-nevemmel távolról csak ha ugyanazon a routeren üzemel a PC is? Hát ez nagyon elkeserítően hangzik. Biztos?
2016. jún. 23. 09:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Most keversz valamit, vagy én értem félre. Jelen esetben a PC mint név nem érvényes, mert a PC az egy eszköz, ami képes Szerver és Kliensként is futni (vagy egyszerre mind2, futó szoftver függő). Tehát szorítkozzunk erre a 2-re, és ne hardver hanem szoftver szinten. (gépként említem a hardvert)


Akkor vegyünk 4 objektumot.

- Kliens ami internet felől jön

- Szerver ami routeren belül belső hálózaton van

- DDNS szolgáltatót

- és magát a Routert, ami kezeli a NAT-ot, azaz irányít.

NAT: [link]


Tegyük fel, hogy a router nem tud DDNS-sel szinkronizálni, azaz a DDNS-nek nem tudja módosítani a saját külső internet címét, és a szerverre sincs telepítve ilyen program.

Továbbá a routeren a cél port nyitva. (Vannak szabványosak, és szabadon használható portok). Tehát, ha ilyen nincs, akkor ha van DDNS-ed, ha nincs, a router megtagad mindenféle külső próbálkozást. Így ha nyitsz egy portot, azt is meg kell adni, hogy hova továbbítsa: most jelenleg a Szerverre.


Pl.: Internet címed: 8.8.8.8 és vegyük a TeamSpeak3 (kommunikációs program) szerver-kliens dolgát, aminek portja: 9987. Így 8.8.8.8:9987-tel kell kintről csatlakozni, míg a NAT-tot a (pl.:) 192.168.1.2:9987-re állítani, azaz itt találja a szervert.


A) Mivel a routeren és a szerveren sincs DDNS szinkronizáció, így Domainnel nem is tudsz felcsatlakozni, hanem csak IP címmel, amennyiben a szerver fut.


B) Ha szerver gép kivan kapcsolva, amin most rendelkezik a DDNS IP-szinkronizációval, akkor:

- azért nem tudsz felcsatlakozni, mert DDNS által mutatott IP nem a te IP-d

- vagy jó a DDNS által mutatott IP, de a szerver nem megy.

Hatás ugyanaz. Csatlakozás sikertelen.


C) Megy a szerver gép, internet IP-d változik, a szerver leszinkronizálja a DDNS-szolgáltatóval és a csatlakozás sikeres.


--- --- ---


Ha routeren lenne a DDNS szinkronizáló program, és a szerver gép ki van lőve, ugyanazt éred el mint a B) pontban. Tehát a szerver szoftvereken kívül, simán felmehet melléjük a DDNS szinkronizáló program. Nem kell külön gépet kinevezni neki.

2016. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!